Buitenland 'Amerika vestigt radarbasis in Israël' oed voor Republikeinen VS deOndernemeM Weekblad:- permanente aanwezigheid VS duidt op koerswijziging Israel. Chinese ruimtevaarders veilig terug op aarde Politiecheffin vermoord in Afghanistan SPÖ blijft grootste partij Oostenrijk PZC Maandag 29 september 2008 7 door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De Amerikanen hebben een week geleden een technisch ge avanceerd radarstation overgevlo gen naar Israël, compleet met be manning, om ballistische raketten uit Iran snel op te kunnen sporen. Het betekent dat het Amerikaanse leger voor het eerst een permanen te basis krijgt in Israël. Dat is een radicale wijziging van de defensie doctrine van de Joodse staat. Volgens het Amerikaanse week blad Defense News arriveerden vo rige week zondag zeker twaalf zwa re transportvliegtuigen op de luchtmachtbasis Nevatim, in de Negev-woestijn. De radar werd daar uitgeladen, samen met genera toren, koelingsapparatuur, wapens voor bewakingspersoneel en voor raden. Aan boord waren verder operateurs, technici, en onder houdspersoneel, in totaal 120 man schappen. Het uitladen gebeurde op een voor de gelegenheid afge sloten deel van het vliegveld. De naar Israël gevlogen radar wordt via Europa gevoed met in formatie van Amerikaanse spiona- gesatellieten en moet in staat zijn een object ter grootte van een ten nisbal te identificeren op een af stand van 4700 kilometer. Het is de bedoeling dat ze wordt gekop peld aan de radar van Israëls lucht verdedigingsraketten. Luitenant-ge neraal Henry Obering, hoofd van de afdeling raketverdediging van het Amerikaanse ministerie van Het Amerikaanse leger krijgt voor het eerst een permanente basis in Israël, aldus Defense News. Dat is een radicale wijzi ging van de Israëls doctrine. peking - De drie astronauten, in China taikonauten ge- dagavond (plaatselijke tijd) gelanceerd vanaf een basis noemd, die met hun ruimtevaartuig Shenzhou VII een in het noordwesten van China. Taikonaut Zhai Zhigang ruimtemissie hebben uitgevoerd, zijn gisteren veilig te- (I) voerde zaterdag met succes een ruimtewandeling ruggekeerd op aarde. De Shenzhou-raket, werd donder- uit. foto ap lM»i»rMaM»TaraK»iai»m ftfsl i— de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES Defensie, vertelde Defense News dat Israël hiermee twee of drie keer zo snel Iraanse raketten zal kunnen traceren. Israël heeft zich altijd verzet tegen aanwezigheid van buitenlandse troepen op zijn grondgebied. De hoofdreden daarvoor is dat het zich in tijden van crisis niet de handen wil laten binden. Alleen al daarom is de komst van de beman de Amerikaanse radarpost van gro te betekenis. Nog opmerkelijker is de snelheid waarmee de kennelijk in juli getekende overeenkomst is uitgevoerd. In Israël wordt gespeculeerd over de vraag waarom de Amerikanen de radar hebben aangeboden en waarom Israël ja heeft gezegd, in weerwil van zijn defensiedoctrine. Een mogelijkheid is dat de Ameri kanen overwegen Iran aan te val len. Maar het is ook mogelijk dat het een manier is om Israël af te houden van 'onbezonnen acties'. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Door goedkeuring akkoord: - op 19 september 2008 inzake (F.98/9) IRIS B.V., vest.adr. Nishoek 2, 4416 PE Kruiningen, KvK Middelburg, 22034502. J. van den Heuvel, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. ANALYSE door Frank Hendrickx Commentatoren gaven John McCain een overwinning op punten. Het publiek had een andere mening over zijn de bat met Barack Obama. Barack Obama ligt na het eer ste presidentiële debat met John McCain goed op koers in de richting van het Witte Huis. De 47-jarige Democraat kwam vol gens alle peilingen als winnaar uit de woordenstrijd met zijn Republi keinse tegenstrever. Obama geniet meer vertrouwen als hervormer van de economie. Het Republikeinse kamp kijkt be zorgd naar de peilingen. De crisis op Wall Street werpt McCain te rug in de strijd. In het eerste de bat, in de nacht van vrijdag op za terdag in Mississippi, poogde de 72-jarige veteraan het tij te keren door zijn rivaal af te schilderen als een 'naïeve' en 'gevaarlijke' debu tant op het wereldtoneel. Hij las de Democraat de les met zinsne den als: „Senator Obama begrijpt niet dat Veel commentatoren gaven na af loop 'een overwinning op punten' aan McCain, maar de burgers den ken daar anders over, zo blijkt uit de peilingen. Zo krijgt Obama nu de voorkeur van mensen van mid delbare leeftijd, die door de finan ciële crisis hun pensioen in gevaar zien komen. Tot op heden genoot McCain juist veel steun in deze be langrijke kiezersgroep. De nadruk in het debat lag op in ternationale vraagstukken, maar het eerste half uur was gewijd aan de financiële zorgen, een moeilijk thema voor McCain. Obama speel de in op de heersende opvatting dat de Republikeinen schuldig zijn aan de financiële excessen op Wall Street. De verkiezingen zijn vol gens Obama 'een laatste vonnis over acht jaar falend beleid van president Bush; die gesteund werd door senator McCain'. Het thema economie overscha duwt nu alle andere onderwer pen. McCain slaagde er niet in om de Amerikanen ervan te overtui gen dat hij de aangewezen man is om het land uit de crisis te halen. De krant USA Today peilde dat 52 procent van de kijkers vindt dat Obama de beste economische plan nen heeft, terwijl 35 procent de voorkeur geeft aan McCain. De Republikeinen vrezen het de bat van donderdag. McCains 'run ning mate' Sarah Palin baarde de afgelopen weken opzien met inter views. De gouverneur uit Alaska blijkt niet goed op de hoogte te zijn van de standpunten van Mc Cain en worstelt met vragen over het buitenlandse beleid. Als de tot voor kort uiterst populaire Palin ten onder gaat in het debat met de ervaren Democratische 'running mate' Joe Biden, is de ramp voor de Republikeinen compleet. Gericht op succes kandahar - Een vrouwelijke poli tiefunctionaris in de Afghaanse stad Kandahar is gisteren doodge schoten. De 41-jarige Malalai Ka- kar stond aan het hoofd van de af deling misdaden tegen vrouwen van de politie in Kandahar-stad. Zij was op weg van huis naar kan toor. De moord werd opgeëist door de Taliban. Die kiezen dik wijls projecten die door vrouwen worden geleid als doelwit. wenen - De sociaaldemocratische SPÖ blijft ondanks zware verlie zen de grootste partij in Oosten rijk. De uiterst rechtse BZÖ, de nieuwe partij van ex-FPÖ-leider Jörg Haider, en de rechtse FPÖ hebben veel stemmen gewonnen bij de verkiezingen. Dat bleek giste ren uit voorlopige uitslagen. Voor het eerst in Europa mochten bij de ze parlementsverkiezingen ook 16- en 17-jarigen stemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7