5E Volleybalsters Forza moeten Sarto pas bij 13-13 in vijfde set laten gaan Jeugdteam Scaldina kan belangrijke slag slaan voor lijfsbehoud Rokers hebben het zwaar bij 3BSD Trainers Delta Sport gaan toch overstag Kerkwerve-trio draait bovenin mee; Scaldina toont teken van herstel. Mannenteam fusieclub keert met gemengde gevoelens terug. Handballers sluiten voorbereiding af met nieuwe dekking. John van Tiel troosteloos laatste in finale térn S PZC Maandag 29 september 2008 3 5 GOES - De tafeltennissers van Scal dina hebben zich enigszins her steld van de ro-o-nederlaag bij Smash. Bij Breda 2 incasseerde het Zierikzeese trio in de tweede klas se vier punten. Kerkwerve won met 6-4 de derby tegen Scaldina 4. Het jeugdteam van Scaldina ver loor op het hoogste niveau met 2-8 van Elan uit Baarn. Scaldina be vindt nu zich met Trias en GTTC in de onderste regionen. Breda 2-Scaldina 6-4: Ondanks de vier winstpunten is de veilige vier de plaats nog mijlenver weg voor Scaldina. Na enkelzeges van Cor Smalheer, Niels van Velthoven en Dennis Smalheer leidde Scaldina halverwege met 3-2. In de volgen de drie partijen maakte Breda het verschil. Van Velthoven zorgde nog voor het vierde punt. Scaldina deelt de laatste plaats met Hotak, dat deze week de tegenstander is van het Schouwse trio. Scaldina 4-Kerkwerve 4-6: Kerk werve draait na twee zeges aardig mee in de vierde klasse. Stoffel van de Wekken rijgt de punten aaneen. Ook tegen Scaldina won hij drie keer. Alleen Jeffrey Bakvis snoepte hem (twee) games af In valler Daan van de Hoek pakte een punt tegen, terwijl Gerard Knol met zeges op Jan Kastelein en Bakvis het halve dozijn comple teerde. Deze week wacht voor Kerkwerve de topper tegen koplo per Tanaka 3. Jeugd. Elan-Scaldina 2-8: Koen van Velthoven en Dennis Smal heer zorgden in het dubbel voor het eerste Scaldina-punt. Bij een 7-1-achterstand maakte Van Velt hoven het tweede punt. Diezelfde Van Velthoven speelde tegen San- der Berkhout een echte thriller. Twee matchpunten waren niet aan hem besteed, waarna hij met 13-11 de vijfde set en de partij verloor. Scaldina kan komende zaterdag een belangrijke slag slaan als het wint bij hekkensluiter Trias. De tafeltennisjeugd van Scaldina verliest met 2-8 van titelkandi daat Elan. Het Zierikzeese senio renteam verliest met 6-4 bij Bre da 2. Kerkwerve wint wel. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Forza Schouwen Duiveland keerden on danks een nederlaag bij de tweede keus van Sarto niet ontevreden te rug uit Tilburg. De naar de regiodi visie gepromoveerde fusieclub hield in een vijfsetter twee punten over aan het debuut: 3-2. De man nen van Forza verloren de eerste wedstrijd in de eerste klasse A ge flatteerd met 4-0 van DVO. De vrouwen van Morres/Hulst be gonnen in de regiodivisie met een 0-4-zege bij het ambitieuze en op promotie azende Triade/VCT. Een klasse lager begon Savok met een 3-1 ((25-22,16-25, 25-15, 25-19) zege op Voko. Debutant WS'92 wees in deze klasse Voko met 3-1 (25-19, 24-26, 25-18, 25-15) terug. De man nen van Mytilus verloren met 3-1 (23-25, 25-19, 25-22, 25-22) van Nes- selande 2 voor de thuisploeg. WS'92 boog in de promotieklasse een 1-2-achterstand om in winst: 3-2 ((31-29,18-25, 22-25, 25-9,15-9)- door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis zit de bekercompetitie er na één rond je al op. De thuiswedstrijd in de voorkwalificatie tegen de hekken sluiter van de derde divisie, Eek hoorn 3 uit Oosterhout, werd met 2-6 verloren. De bekerstrijd in Yip Plaza in Goes weerspiegelde de situatie in de ho reca sinds de invoering van het rookverbod. Kort samengevat: aan 3BSD-zijde wonnen de niet-rokers en verloren de rokers. Met andere woorden: Philip van der Male zet te zijn partij om in een 2-1-zege, waar Bas de Zeeuw en Sjaak de Visser met dezelfde cijfers verlo ren en Piet Kox met 3-0 onderuit ging- Sarto 2-Forza Schouwen Duive land 3-2 (23-25, 25-18, 19-25, 25-21, 15-13): Tevredenheid overheerste bij de vrouwen van Forza, die de huid duur verkochten. De Zeeuw se debutant in de regiodivisie be gon brutaal en sloot de eerste set winnend af. Met een tomeloze inzet werden in verdedigend opzicht veel ballen van de grond gehaald. In de begin fase van de tweede set liep de goed serverende thuisploeg naar een comfortabele voorsprong. Die werd in de gelijkmakende winst omgezet. Toen Forza passend 'Het klinkt een beetje raar als je met 4-0 verliest, maar dit geeft toch vertrouwen.' greep kreeg op de Brabantse op slag resulteerde dat in aanvallend opzicht in goede keuzes en de tweede setzege. In het restant van het duel deden beide teams nauwelijks voor el kaar onder. Met de wedstrijdzege in het verschiet betaalde Forza in de vierde set echter tol voor een De gevolgen van het rookverbod waren ingrijpend. Na elke set werd de strijd onderbroken voor een rookpauze. Dat zorgde voor con centratieverlies en een lange zit (om 00.45 uur viel de vlag). Niet-roker Philip van der Male: „Telkens ontstond een scheiding der geesten die de luchtkwaliteit wel, maar de sfeer zeker niet ten goede kwam. Een paar biljarters in het rookgedeelte en een paar in de biljartzaal. Gezellig is anders. Voor mij mogen ze die regel zo weer af schaffen." Tussendoor werd er ook nog gebil jart, al was het vaak van een be denkelijk niveau. Bas de Zeeuw, verstokt roker, deed het ondanks alle ergernis nog redelijk met 32 ca ramboles in 67 beurten. kleine dip. Die werd door een hard werkend Sarto benut om op gelijke hoogte te komen. De thuis ploeg trok in de vijfde set de goe de lijn aanvankelijk door. Nadat met 8-2 was gewisseld, zette Ma rian van Donge aan voor een pri ma opslagbeurt. Forza kwam daar door op 13-13. Een verkeerde pass en een bal in het blok resulteerden echter in winst voor de thuis ploeg. DVO-Forza Schouwen Duive land 4-0 (25-21, 25-22, 25-23, 25-23): De mannen van ForzS' scoorden tegen het eveneens gede gradeerde DVO in vier sets slechts elf punten minder dan de thuis ploeg en keerde dan ook met ge mengde gevoelens huiswaarts. „Er stonden maar drie jongens in het veld, die donderdag hadden ge traind en we hebben echt goeie dingen laten zien", zei Leen de Jon ge. „Het klinkt een beetje raar als je met 4-0 verliest, maar dit geeft toch vertrouwen." De routinier vond dat zijn team in elke set op persoonlijke fouten was afgerekend. „Maar op zich wa ren er fases, waarin we heel leulj, hebben gespeeld." Bas de Zeeuw De Visser (36 in 96), Van der Male (43 in 105) en Kox (22-82) waren na afloop het liefst in rook opge gaan. door Wim Kakebeeke GOES - Soms moet je als trainers duo wel eens concessies doen. Je kan nog zo veel vertrouwen put ten uit een bepaald concept. Als de klik er niet is, zul je lastige kno pen moeten doorhakken. En dat gebeurde dan ook bij Meco/Delta Sport in het slotweekeinde van de voorbereiding. Een beetje met pijn in het hart, maar de handballers uit Zierikzee bewezen het gelijk. Met prima spel werden Snelwiek 2 (15-16) en Atomium'61 (19-20) het vuur aan de schenen gelegd. Als fervent voorstander van de 3-2-1-dekking ging Rob de Vos sa men met collega Jacco Vleeshou wer dan toch door de knieën. Dat gebeurde een week terug al. Het tandem zag in Bladel de blauw- hemden genadeloos onderuit gaan tegen de reserves van Snelwiek: 4-11. Afgelopen week werd hard aan een revanche getimmerd. Maar dan wel met een 6-o-verdedi- ging. „Ik ben de eerste om toe te geven dat deze verdedigende stijl veel beter bij de ploeg past dan ik dacht" bekende trainer Rob de Vos gisteren. „De ploeg voelt zich er prima bij. Dan moet je als trai ner niet eigenwijs lopen doen. Als de ploeg zich goed voelt bij dit con cept dan zijn wij dat ook." Het bewijs werd in twee uur tijd geleverd. De regioklassers Snel wiek 2 en Atomium'61 kregen het veel lastiger dan velen hadden ge dacht. Vooral het Rotterdamse Snelwiek worstelde om door de dekking van de blauwhemden te komen. Dat was een week terug op Brabantse bodem een com pleet ander verhaal. En dan ont Delta Sport probeert door de defensie van Snelwiek te breken. foto Dirk-Jan Gjeltema brak gisteren zelfs de routine van Bob van Lint (vakantie) en Jimmie Niemans (privéomstandigheden) nog. Toch was er ook een min puntje in de voorbereiding. Tijs de Vos (knie) moest halverwege de strijd tegen Atomium'61 de strijd staken vanwege een enkelblessure. Rob de Vos: „De voorbereiding is een verschrikking voor die jongen. Eerst die knie en nu de enkel. En ik heb hem zo hard nodig." Komend weekeinde krijgen de blauwhemden vrijaf. Over twee weken start de competitie thuis te gen Artemis uit Tilburg. ZIERIKZEE - Michel van Helden van BV De Herberg uit Kapelle is in ca fé De Deugniet districtskampioen geworden in het libre zesde klasse. De 21-jarige debutant versloeg in een zinderende finale zijn clubge noot Remco Paauwe. Schouwe- naar John van Tiel van Onder Vrienden werd puntloos laatste. De spanning was zelfs na de laat ste carambole om te snijden. Over de titel viel niet te twisten, maar" de verdeling van de plaatsen twee tot en met vier kon pas na veel re kenwerk en op drie cijfers achter de komma worden bepaald. In dat alles speelde John van Tiel geen rol. Zijn positie was vanaf het be gin duidelijk. Laatste en zonder een enkel winstpunt. De van origi ne Amsterdammer maar in Burgh Haamstede neergestreken biljarter had bij zijn debuut zijn zinnen ge» zet op promotie, maar daar mag hij voorlopig alleen van dromen. Tristan Benschop verloor zaterdag met het jeugdteam van Scaldina tegen Elan. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79