PZC111 Politie let extra op scooters SCHOUWEN-DUIVELAND Groepschef praat met gemeenteraad over werkplan 2009. Doorgereden na Zeeuwse jeugdbrandweer 4e en 6e Kajuitjacht verstrikt in fuik T.JL Taart Dubbelslag voor Celebration bij dertiende Druma-festival ■"'—te Hogeschool Zeeland kroont zichzelf tot King of the Channel Symposium en veel informatie over borstkanker Maandag 29 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Als je een jaar of zes tien bent en in het bezit van een scootertje, dan mag je volgend jaar rekenen op aandacht van de poli tie. Jeugdproblematiek, brommers en evenementen; daarop wil de po litie Schouwen-Duiveland volgend jaar het accent leggen. Normaal stelt de politie samen met burgemeester en justitie het jaarlijkse werkplan op. „Dit jaar willen we dat doen in een open ge sprek met de gemeente raad," zegt groepschef Dick Vis ser van de politie Schouwen-Dui veland. „Maar natuurlijk geven we in dat gesprek al wel wat dingen aan." Zo wil Visser in 2009 extra aan dacht voor problemen met jonge ren in de woonkernen. Visser: „We kijken of het gaat om over last, hinder of om crimineel ge drag. We bezoeken de jongeren en schrijven hun personalia op. We willen weten om welke jongeren het gaat en wat de problemen zijn. Samen met het jeugdwerk gaan we daarmee aan de slag." Scooters en brommers zijn een an dere prioriteit die Visser de ge meenteraad voorlegt. Dan gaat het over extra inzet van motoragenten in het weekeinde en de avondu ren. „Dat doen we samen met de verkeerspolitie. Het op hoge snel heid heen en weer rijden, irriteert mensen mateloos," weet Visser. Dat hij hierbij steun krijgt van de gemeenteraad, werd vorige week al duidelijk. Bij de vaststelling van de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening vroeg de politiek al om maatregelen tegen scheurende scooters in de nacht. Op dit mo ment controleert de politie daar ook al extra op. Tot veel resultaat heeft dat nog niet geleid. „We pak- De politie op Schouwen-Duive- land wil volgend jaar extra aan dacht voor overlast door scoo ters en verder voor hangjonge ren en grote evenementen. .ken er een paar", zegt Visser. De overlast van scooterjeugd wordt overigens in heel Zeeland aange pakt. „Vooral rond de Vlissingse boulevard hebben mensen er veel last van." Het derde speerpunt zijn de publieksevenementen op Schouwen-Duiveland. „We willen investeren in drukbezochte evene menten als de Visserijdagen in Bruinisse en de Havendagen van Zierikzee", aldus Visser. In het concept-werkplan 2009 van de Schouwen-Duivelandse politie staan verder zaken die jaarlijks aan dacht vragen. Dan hebben we het over rijden door rood, de autogor del, alcohol in het verkeer, maxi mum snelheid en helm op brom mer en motorfiets. aanrijding o GOES - De bestuurder van een per sonenauto die zaterdagochtend rond half acht op de Ringbaan West in Goes een 17-jarige brom fietser uit de gemeente Noord-Be veland aanreed, is daarna doorgere den. Door de aanrijding kwam de bromfietser ten val, waardoor zijn voertuig beschadigd raakte. De jon gen hi^ld aan de val pijnlijke plek ken op beide benen over. door Piet Kleemans HAAMSTEDE - De twee Zeeuwse teams hebben prima gepresteerd bij de landelijke finale Hoge Druk van het Nederlands kampioen schap voor de jeugdbrandweer. Het team van Vlissingen legde be slag op de vierde plaats. Hun colle ga's uit Westerschouwen eindig den op de zesde plaats. De finale van het Nederlandse kampioenschap Hoge Druk werd afgewerkt in het Utrechtse Ben schop. De jeugdige brandweerlie den kregen te maken met een brand bij vrachtwagenfabriek Ter- berg. In Hal 4 van de fabriek was brand uitgebroken en die moest - nadat een slachtoffer gered was - geblust worden. Beide Zeeuwse ploegen voerden die opdracht goed uit. De inzet be paalde de eindrangschikking van de finale. De jury oordeelde dat van de tien deelnemers aan de fi nale het jeugdbrandweerteam van STELLENDAM - De bemanning van KNRM-reddingboot Prinses Mar griet moest zaterdag in actie ko men voor een kajuitjacht dat net buiten de haven van Stellendam vastgelopen was in een visfuik. Ter plaatse troffen de redders het acht meter lange kajuitjacht Second Lo ve aan. Het jacht werd losgetrok ken en naar de haven gebracht. Daar haalde een duiker de rest van de fuik uit de schroef Alblasserdam het beste uit de bus kwam. Öp de tweede plaats eindig de het jeugdbrandweerkorps uit Veenedaal. Het team uit Utrecht wist beslag te leggen op de derde plek. De Schouwen-Duivelandse jeugd brandweer heeft de afgelopen ja ren uitstekend gescoord tijdens wedstrijden. De laatste zes jaar werden vijf teams landskampioen in hun klasse. Ook het Vlissingse team heeft heel wat palmares. Tip? redactie@pzc.nl Kinderen worden soms wijsneu zen genoemd. Daar is meer dan eens alle reden toe. Neem nou Saartje van vier. Ze heeft een woordenschat, waar van veel is ontsproten aan favo riete televisieprogramma's. Met tellen heeft ze iets meer moeite. Ze hapert af en toe, of slaat wel eens een cijfer over. Saartje wordt niet graag betrapt op fouten. Daarom is ze is ook ui termate voorzichtig als je haar vraagt te tellen. Vorige week nog vroeg haar oma hoe oud ze wordt als ze weer jarig is. Even bleef het stil, maar toen klonk het op achtelo ze toon: „Oooh, dat zie ik van zelf wel op de taart." ZIERIKZEE - Druk was het zaterdag bij de dertiende editie van het KNFM-Druma-festival. Ondanks het fraaie nazomerweer zat sporthal Onderdak propvol muziekliefhebbers. En die kre gen waar voor hun geld. Liefst eenenveertig optredens van drumbands, muziekverenigingen en majorettenpelotons uit heel Nederland kreeg het publiek voorgeschoteld. In de Jeugd- klasse en de basisklasse een dubbelslag voor de majorettes van Celebration uit Zwijndrecht. In de middenklasse won majo rette- en showteam Reflex uit Breda. In de Topklasse ging de hoogste eer naar meervoudig Nederland kampioen de drum band van Harmonie Slikkerveer met 90,34 punten. De enige Schouwse deelnemer - de slagwerkgroep van Witte van Haem- stede scoorde 81,50 punten. De organisatie was in handen van Marching Band Schouwen-Duiveland (MSD) foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73