Se® ft. ivo de Bruijn is veei te Eindzege voor Bakker snel voor concurrentie Mascha Boone stuurt Zucchero in Zaamslag naar een knappe zege Korfballers Luctor gaan onderuit tegen Atlas en zijn de kluts kwijt Heikantenaar wint in Axel met bijna drie minuten voorsprong. In finale eerste Grand Prix is biljarter te sterk voor Louis Dallinga. Natasja van Drongelen is in klasse Li de beste met jong paard Vivaldi. Zaamslag maakt tegen Volharding pas na rust het verschil duidelijk. Z PZC Maandag 29 september 2008 35 door Wim de Vos AXEL - De verrassing was groot toen zaterdagmiddag de eerste at leet tijdens de Appelloop de Bos- laan in kwam gelopen. Ivo de Bruijn uit Heikant was de loper die zich aan de finishlijn kwam melden en daardoor winnaar werd van deze tweede loop in het kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium. Ook streekgenoot Patrick van Re- mortel uit Hulst zette weer een goede prestatie neer door voor de tweede achtereenvolgende keer op het erepodium te staan. Vorige week, in Westdorpe, werd Van Re- mortel tweede, nu eindigde hij als derde. In de eerste wedstrijden van het nog prille seizoen liet Ivo de Bruijn al vaker zien dat hij in een uitmuntende vorm verkeert. Al dient daarbij wel aangetekend te worden dat favorieten als Edwin de la Ruelle (hij loopt komende za terdag voor de eerste keer de Kust- marathon en bleef daarom langs de lijn) en Erik Goossen (gewond geraakt bij een valpartij tijdens een fietstocht) niet van de partij waren. Desondanks liep De Bruijn een op vallend sterke wedstrijd. Na zijn ac tieve voetballoopbaan bij Steen be gon de Heikantenaar samen met enkele vrienden voor het plezier wat te lopen om vervolgens aan wedstrijden mee te doen. Intussen kan hij met de beteren mee en dat werd in Axel beloond met een fraaie en vooral imposante over winning. Bij zijn aankomst bleek De Bruijn bijna drie minuten voorsprong te hebben. Dat kon eigenlijk ook niet anders. Vanaf de start hield De Bruijn het tempo hoog. Niemand kon hem volgen, waardoor het ver schil steeds groter en groter werd en al vrij snel vaststond dat De Bruijn de belangrijkste kansheb ber voor de zege zou worden. De Belg Rudy van Daele kon nog het beste bij De Bruijn in de buurt blijven, maar wel op grote achter stand. Het gevecht om de laatste plaats op het erepodium was span nender. Twee Zeeuws-Vlamingen gingen met elkaar de strijd aan. Pa trick van Remortel en Marco Ott- jes kwamen met zijn tweeën op de finish af Van Remortel was net iets eerder en finishte dus als der de. Theo Roels uit Kloosterzande werd winnaar van de middenaf stand (8ooo meter) en bij de jeugd werd het een compleet Hoogen- berg-festival. De zusjes Olga en Juliana Hoogenberg werden respec tievelijk één en twee, terwijl broer tje Boudewijn derde werd. raj Ivo de Bruijn staat bij de Appel- loop in Axel op de hoogste trede van het erepodium. Patrick van Remortel uit Hulst legt beslag op de derde plaats. EEDE - De finalepartij van de Grand Prix driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond in Ee- de verdiende niet de schoon heidsprijs. Voor Johnny Bakker was dat slechts bijzaak. Hij won de eerste Grand Prix van dit seizoen en was daar uitermate verguld mee. Bakker begint zich stilaan te ontwikkelen tot een goede wed strijdspeler. Vorig jaar won hij in 't Bierwinkeltje in Terneuzen ook al de afsluitende Grand Prix. Alsof het nog niet genoeg was werd de organiserende vereniging Hof van Eede opnieuw geconfron teerd met twee afmeldingen. John ny Tanghe gaf na zijn partij te ken nen niet meer terug te komen. La ter meldde Meerten Dallinga zich in de kleine uurtjes van zaterdag op zondag af met de mededeling dat hij verhinderd was. Daarmee kwam de teller maar liefst op ze- door Lucien Roelandt zaamslac - De jonge paarden eis ten zaterdag op de dressuurwed- strijd van Luctor et Emergo in Zaamslag door hun opvallende prestaties de aandacht op. In de klasse L2 stuurde Mascha Boone haar nieuwe aanwinst - de pas vier jaar oude Zucchero - naar de overwinning. Natasja van Dronge len toonde zich in de klasse Li met de jonge Vivaldi de beste. In de klasse L2 was Mascha Boone in de eerste proef duidelijk de bes te. De amazone uit Oostdijk stuur de de fijn gedragen en goed in ba lans lopende Zucchero met een to taal van 199 punten naar een afge tekende overwinning. De in de paardensport gepokt en gemazelde Boone bleef Margretha Vink met Valina vijftien punten voor. Vink liet in de herkansing Johnny Bakker ventien afzeggingen. „Er komt geen einde aan. Dit is zo frustre rend", aldus een zeer teleurgestel de wedstrijdleider Staf de Baerde- maeker. „We moeten ons er maar eens over bezinnen of we volgend seizoen nog wel een Grand Prix willen houden." zien dat ze met de zesjarige Valine ook een talentvolle viervoeter on der het zadel heeft. De amazone uit Breskens reed de merrie naar een totaal van 188 punten. Het bleek echter niet voldoende voor de overwinning. Boone was met een score van 194 punten ander maal de beste. Meer succes had Vink met We'll See onder het zadel in de klasse M2. Zij reed de veel front en uit straling tonende bruine ruin in de eerste proef naar 187 punten. Goed voor een gedeelde eerste plaats met Jorien Muilwijk met Nadia. Vink bleek met de Weltmeyer- zoon over de langste adem te be schikken. Met een overtuigende overwinning in de herkansing liet de Zwinruiter-combinatie er geen twijfel over bestaan wie de beste De jonge paarden eisen in Zaam slag de aandacht op. In de klasse L2 wint Mascha Boone met Zuc chero. Natasja van Drongelen en Vivaldi winnen in de klasse L1. Omdat Dallinga zich in laatste in stantie afmeldde moeste de organi satie zondagmorgen in allerijl Koos Stolk verwittigen dat hij als vervanger aan moest treden. Stolk begon direct met een winstpartij tegen Eddy de Croock. Daarna was Louis Dallinga een maat te groot voor hem (50-18 in 45 beur ten). Omdat Dallinga eveneens in 45 beurten ook van De Croock had gewonnen stroomde hij rede lijk simpel door naar de finale. Johnny Bakker had het heel wat. moeilijker. Hij begon wel met winst (35-25 in 46 beurten) op Jo ke Breur, maar verloor daarna in 41 beurten met 32-28 van Koen Pöpsel. Omdat Pöpsel op zijn beurt van Joke Breur verloor (32-20) moest er op percentage be slist worden wie naar de finale ging. Bakker kwam als beste uit dat rekensommetje tevoorschijn. In een slopende finale (68 beur ten) won Bakker met 35-40 (Dal linga moest 50 caramboles ma ken). Beslist geen hoogstaande par tij dus. was. In de klasse Li gaf Natasja van Drongelen met Vivaldi haar riva len geen kans. Ze stuurde de ex pressief bewegende ruin in de eer ste proef naar 196 punten en wist daarmee Ankie Jansen met Silver Shadow (191 punten) achter zich te houden. In de tweede proef reed Van Dron gelen de zesjarige Vivaldi met 189 punten naar het oranje erelint. Ze bleef daarmee routinier Michelle van Vooren uit Breskens met Ufa's Wodka Lime twee punten voor. Sharona van Rentergem eiste in de klasse Mi met de ruin Patrick in de eerste proef de zege op. De sco re van 67 procent was voor de Ha- ringruiters uit Biervliet rijdende Belgische amazone echter net niet genoeg voor de overwinning in het overall-klassement. Die eer eiste Domique Mingolla voor zich op. Zij reed in de klasse B haar paard Desperado met de uitstekende score van 70.66 pro cent naar de hoogste eer. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Vier gespeeld, twee verloren. Atlas dwong Luctor tot die teleurstellende tussenbalans na de Ritthemse winst in Terneuzen. In deze gebrekkige vorm doet Luc tor allesbehalve mee om de koppo sitie. Zaamslag heeft na de winst op Vol harding veel meer reden tot een glimlach: voorlopig deelt het de koppositie met Atlas in deze vier de klasse. BKC bengelt na op nieuw een fiks pak slaag, dit keer bij Voltreffers, onderaan in diezelf de klasse. Luctor-Atlas 8-9: Het verlies thuis tegen Atlas bevestigde de stand van zaken: Luctor is de kluts kwijt. De 7-5-voorsprong hield de schijn op, na rust was het rommeligheid troef en kwam Atlas erop en er over. Het onbenut laten van legio kansen op de gelijkmaker in de slotfase onderstreepte de vormcri sis bij Luctor. Scores Luctor: Michiel Roest, Adri de Jonge en Marjolein Durink allen 2, Da vy Jonker en Peter Durink beiden 1 Volharding-Zaamslag 10-15: Zaamslag-coach Ivan de Hert zag zijn ploeg 'slap acteren' in de eer ste helft. Twee gemiste strafwor- pen waren illustratief voor de non chalance. De tweede helft zorgde voor opluchting. Zaamslag herpak te zich en was gretiger en scherper in de afronding. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Marco van Reewijk 5, Erwin Verhelst, Wilco van de Ree en Linda Hameling allen 1. Voltreffers-BKC 12-2: BKC-coach Mark Kolijn verzuchtte na de kans loze missie in Oosterhout: „Kan sen genoeg, maar rendement ho maar." Kolijn keek nog wel posi tief aan tegen de 'slechts' twaalf te gentreffers. „We creëerden in ieder geval kansen." Scores BKC: Michael Vergouwen en Lienke Vet beiden 1 p. ATLETIEK Axel. Appelloop, 13000 meter. Mannen: 1. Ivo de Bruijn (Heikant) 47.37, 2. Rudy van Dae le (B) 50.29, 3. Patrick van Remortel (Hulst) 51.48, 4. Marco Ottjes (Ossenisse) 51.49, 5. Martin Noens (B) 51.54, 6. Eric de Maeijer (B) 52.08, 7. Frank Boerebach (Hoek) 52.13. Vrou wen: 1. Lisz Verbeeck (B) 1.04.03, 2. Selena Temmerman (B) 1.04.14, 3. Rita van Avermaet (B) 1.22.32. 8000 meter, mannen: 1. Theo Roels (Kloosterzande) 34.19, 2. Romain van Vlierberghe 34.23. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 38.37, 2. Tatiana van Berlo (B) 39.39, 3. Marian Thuy (Sint-Jansteen) 40.50. 5000 meter, mannen: 1. Arne Lippens (B) 16.34, 2. Raphaël Hoogenberg (Axel) 16.46, 3. Frederik de Backer (B) 16.50, 4. Benjamin Gerrits (Axel) 16.56. Vrouwen: 1Brenda Ottjes (Ossenisse) 20.56, 2. Haike van de Velde (B) 22.48, 3. Car ta Zegers (Koewacht) 23.49. Jeugd, jongens: 1. Boudewijn Hoogenberg (Axel). Meisjes: 1. Olga Hoogenberg (Axel). BILJARTEN Eede. Grand Prix driebanden Zeeuws-Vlaam se Biljartbond. Derde ronde: Meerten Dallin- ga-Koos Stolk 50-18 (54) (Dallinga trekt zich terug), Joke Breur-Rudy Bolijn 32-17 (61), Ed dy de Croock-Leo de Zutter 22-11 (55), Louis Dallinga-Marco Potvlieger 50-21 (60), Koen Pöpsel-Frank Wiskerke 32-22 (58), Johnny Bak- ker-Levien Basting 35-21 (70). Halve finales, poule A: Koos Stolk-Eddy de Croock 25-20 (70), Louis Dallinga-Eddy de Croock 50-17 (45), Louis Dallinga-Koos Stolk 50-18 (45). Poule B: Johnny Bakker-Joke Breur 35-25 (46), Koen Pöpsel-Johnny Bakker 32-28 (40), Joke Breur-Koen Pöpsel 32-20 (41). Finale: Johnny Bakker-Louis Dallinga 35-40 (68). BOWLEN Sas van Gent. Huisleague: De Watergeus-'t Stremijn 1-3, Team Angela-The Killers 0-4. Stand: 1. The Killers 7 punten en 3398 pins, 2. De Watergeus 5-3201, 3. 't Stremijn 4-3320, 4. Team Angela 0-2837. Hoogste gamegemid- delde, mannen: Johan de Leux 162,00 pins. Vrouwen: Marion de Leux 175,00. Hoogste game, mannen: Eddy Ranschaert 204 pins. Vrouwen: Marion de Leux 190. Teams: The Kil lers 634. Hoogste serie, mannen: Franz Roeb 515. Vrouwen: Marion de Leux 529. Teams: The Killers 1774 pins. WIELRENNEN - Merelbeke. Waod-koers. Categorie B: 4. Eric Vereecken (Hulst), 15. Sjacco Mathijs (Terneu zen). Cat. E: 2. Wim de Waal (Axel). Cat. G: 4. Edward Batersby (Vlissingen). De atleten zijn op weg na de start van de Appelloop. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71