Soort Adembenemende sprint van voor jonge r Zeeuwse zwemmers Drie teams van Het Witte Paard maken een droomstart in landelijke schaakcompetitie 32 1 Maandag 29 september 2008 PZC 2 Vijf medailles en veel records op het NK estafette zwemmen. Landau uit Axel kaapt punten weg bij Erasmus in Rotterdam. Jongerius klaar voor marathon in Eindhoven - EINDHOVEN - De Zeeuwse equipe is met uitstekende resultaten terugge keerd van de Nederlandse estafette kampioenschappen zwemmen. De meisjes-jeugdploeg van De Stormvogel behaalde zaterdag in Eindhoven twee titels, de jongens van Luctor et Emergo pakten het brons. Bij de senioren kwamen de mannen van Luctor tot een zesde plaats. Met vier Zeeuwse records tot 15 jaar, op de 4x 100 rugslag (4.41,86), schoolslag (5.22,37), wis selslag (4.34,25) en vrije slag (4.06,29), waren De Stormvogel meisjes TriVia (Groningen) en WVZ (Zoetermeer) de baas. De tijd op de rugslagestafette was zelfs goed voor een Zeeuws Senio ren Estafette Record. Tulany de Wilde, Amira Fathi, Merel van der Ent, Anniek Minderhoud, Manon Minneboo en Judith Stap vertegen woordigden De Stormvogel. Aan vankelijk was de thuisploeg Eiffel Swimmers PSV de grote favoriet voor de titel, maar door twee valse starten werden zij direct kansloos. De Vlissingsen werden eerste op de estafettes wissel- en schoolslag en tweede op de estafettes rug- en vrije slag. Ook de jongens van Luc- tor et Emergo zetten een aantal sterke Zeeuwse records neer. De Middelburgse ploeg behaalde zo de bronzen plak. Sonny Corré, Ste ven Uijl, Bob Dalmeijer en Simon Edenburg waren op de 4x 100 me ter schoolslag op een haartje na de snelste ploeg in de junioren-4 cate gorie. Zondag werd de strijd geleverd bij de senioren. De mannen- en vrou- wenploeg van Luctor et Emergo deden niet mee om de medailles. Wel zorgden zij ervoor dat vijf Zeeuwse records sneuvelden. door Roeland Alders GOES - De schaakteams van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn erg goed begonnen in de landelij ke schaakcompetitie. Alle drie de teams die landelijk spelen won nen. Landau uit Axel kende met een 7-1-overwinning een ontkete nende start in Rotterdam in de derde klasse F. Wageningen-HWP Sas van Gent 2,5-7,5: Ondanks dat de topborden aan Wageningse kant compleet wa ren met grootmeester Jan Tim man, Sander van Eijk en Yocha- nan Afek, waren de Zeeuws-Vla mingen oppermachtig in de eerste klasse B. De score had echter iets dragelijker kunnen zijn voor Wage- ningen. Al snel zag het er goed uit voor Het Witte Paard, zeker nadat Steven Geirnaert zijn totaal verlo ren stelling door een smerige grap omzette in winst. Doordat Gunther Deleyn gemakke lijk won en invaller Kees Nieuwe- link ook een overwinning op zijn naam schreef, liep HWP eenvou dig uit naar een ruime score. Dat Helmut Cardon verloor van Tim man was enkel van belang voor de statistieken. DSC Delft 2-HWP Sas van Gent 2 2,5-5,5: Het tweede team van Het Witte Paard had geen proble men met het niet zo sterke team uit Delft. Vooraf was op papier al duidelijk dat er een overwinning gehaald kon worden in Delft. De familie Schut was voltallig aanwe zig en bewees het team een goede dienst door de winst te grijpen. Harry Provoost -met winst- en Maarten Rademakers -met een püritendélirig- completeerden de score voor de reserves van HWP. Souburg-HWP Sas van Gent 3 3,5-4,5: De Souburgers hadden een andere start in gedachten in de derde klasse F. De gehele mid dag zag het er goed uit, maar uit eindelijk bleef de ploeg toch met lege handen achter. Bij een 3-3-tussenstand waren Ro bin Bosters en Corné Boogaard na mens Souburg nog bezig met bei den een gunstige stelling op het bord. Het drama voltrok zich toen Boogaard zich liet trucen door in valler Nick Wegman. Toen ook Bosters tegen Frans Snijders niet verder kwam dan remise was het gedaan met Souburg. Erasmus-Landau 1-7: Een betere start kon de Axelse teamleider Wim Sinke zich niet wensen. Mar- tijn de Clercq en invaller Theo de Putter waren snel klaar met een overwinning. De tegenstander van Wim Sinke nam een re'misevoor- stel aan. Op de andere borden stond het er bovendien ook hele maal niet slecht voor voor de Axel aren, die hun twee sterkste spelers Stefan Deman en Johnny Schalkx moesten missen. Toen ook Dennis van Vliet en in valler Arthur Hugaert wonnen, werd er een monsterscore neerge zet tegen de ploeg uit Rotterdam. Sliedrecht-Terneuzen 4,5-3,5: Ter- neuzen leek in eerste instantie een kleine overwinning te halen, maar maakte het karwei in eindfase niet af Matthieu Freeke speelde weer als vanouds en wist gemakkelijk te winnen. Waar Jan Breukelman nog wel een overwinning boekte, ging zijn vader Albert-Jan de fout in na erg voordelig gestaan te heb ben. Toen Jordi Gernaart in mooie positie door zijn vlag ging, waren de druiven zuur voor de Ternéuze- naren. door Sjaak Sinke SOMMELSDIJK - Drie Zeeuwen heb ben zich tijdens de Tielemanloop met succes getest voor de komen de marathons. Marlies Jongerius (Burgh-Haamste- de), scherp afgetraind, start over twee weken in de marathon van Eindhoven. In de Tielemanloop over 10 km had ze met een tijd van 36,50 meer dan vijf minuten voorsprong op Andrea van Sluys (Den Bommel). Overall finishte Jongerius op de zestiende plaats. Remy Vasseur (Vlissingen) noteer de 33,55 en deed met de tweede plaats zelfvertrouwen op. Opval lende derde overall was Ronnie Overgauw uit Zoutelande die min der dan een minuut moest toegege ven op Vasseur. Mare Riemens (Middelburg) was meer dan tevre den met de zesde plaats in 35,19 en heeft goede hoop op een top tiéri-noteririg'in de Kustmarathon. Johnny Hoogerland heeft op de finishlijn in Kwadendamme slechts enkele centimeters voorsprong op zijn ploeggenoot Joost van Leijen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68