Zeeland Liefdewerk terug op gewijde grond Hulster jongeren verlangen een eigen soosruimte en geen jeugdwerker Beneluxoverleg drugstoerisme Amerikafeest Steen trekt veel bekijks Insluiper aan de haal met geld en sieraden Vrijwilligersdag resulteert in oprichting van vacaturebank. muwse[S3Sn3ÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSHt^ÊÊÊÊÊÊÊÊ Taart 1 2 I Maandag 29 september 2008 PZC TERNEUZEN - De commissie voor Justitie en Openbare Orde van de Beneluxraad, samengesteld uit Luxemburgse, Belgische en Neder landse parlementsleden, brengt vrijdag 24 oktober een werkbe zoek aan Terneuzen. Daar verdie pen zij zich in de problematiek van het grensoverschrijdend drug stoerisme. Volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen is het de bedoeling dat het bezoek resulteert in betere afspraken op politioneel en justi tioneel vlak tussen Nederland, Bel gië en Frankrijk. Lonink: „Ook voorlichting en pre ventie staan op de agenda, omdat er op deze gebieden ook verschil len van mening bestaan. De Bel gen willen bijvoorbeeld langs de doorgangsroutes grote borden plaatsen om (drugs)toeristen te waarschuwen tegen het gebruik van drugs in het verkeer. Neder land kiest echter voor flyers en controleacties." SINT - JANSTEEN - Bezoekers en in woners van Stjansteen waanden zich zaterdag in Amerika. De stars en stripes vlag wapperde in top. Het Amerikaanse gevoel werd inge vuld met diverse activiteiten. Zo kon men een ritje maken met een trike (driewielmotorfiets) en wa ren er Amerikaanse auto's en Har- ley motoren te zien. Indianen in een tipi en cowboys in een huifkar lieten het wilde westen herleven. TERNEUZEN - Tussen zaterdagoch tend kwart voor tien en zaterdag middag drie uur heeft een dief zich toegang weten te verschaffen tot een woning aan de Hendrik straat in Terneuzen. Uit het huis zijn vele honderden euro's verdwenen. De insluiper ging ook aan de haal met verschil lende sieraden. De waarde hiervan is onbekend. Het huis vertoonde geen sporen van braak. door Conny van Gremberghe HULST - Grote kerken kunnen wel degelijk multifunctioneel gebruikt worden. Het bestuur van de Huls ter basiliek bewees dit zaterdag weer eens door medewerking te verlenen aan de Hulster vrijwilli gersdag. In de zijgangen van het laat-mid- deleeuwse bedehuis was een kraampjesmarkt ingericht van ruim twintig organisaties en instel lingen die het vooral moeten heb ben van vrijwilligers. Het liefde werk keerde zaterdag in Hulst te rug op gewijde grond, waarvan het decennia geleden vertrokken was. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst, maar ook Petra Vinke van de Stichting Welzijn Hulst wa ren zeer te spreken over de inrich ting van de markt, de sfeer en en tourage. Doel was in eerste instan tie het werven van vrijwilligers, maar de aanwezige standhouders waren al tevreden als zij hun club, instelling of organisatie onder de aandacht van het publiek konden brengen. Petra Vinke: „Sommigen melden zich gelijk aan, maar velen willen nog even overdenken of ze zich voor een organisatie willen inzet ten. De week na dit evenement is vaak belangrijker dan de dag zelf" Zaterdag viel wel het besluit bin nen SWH om binnenkort een vrij- willigersvacaturebank op te zetten. „Als mensen zich daarvoor mel den zorgen wij voor een verdere bemiddeling, zodat we de wens van de kandidaat-vrijwilliger kun nen laten aansluiten bij de behoef te van de organisaties en clubs", zei Vinke. Hulst mag niet mopperen. „Hon derden mensen zetten zich in voor clubs en organisaties, maar ja, er zijn er altijd te weinig. Dan is zo'n initiatief mooi", vond burge meester Mulder. Liesbeth de Bruijn van de stichting Curamus kan in Kloosterzande voor activi teiten voor ouderen terugvallen op bijna tachtig vrijwilligers. „Dat is veel en waar dat nu aan ligt is moeilijk te zeggen. In Koewacht bijvoorbeeld is het erg moeilijk om mensen te krijgen." Collega Babs de Schepper beaamt dat: „We hebben er zeventien en dat is gelet op het aantal ouderen in het dorp wat mager." Ook de Hulster brandweer - 85 pompiers sterk - kan volgens bevel voerder Dennie Knol aanwas ge bruiken. „Maar voor dit werk ben je in het begin twee dagen per week aan training kwijt. Dat is voor velen toch wat veel." Tip? redactie@pzc.nl Kinderen worden soms wijsneuzen genoemd. Daar is ook meer dan eens alle reden toe. Neem nou Saartje van vier. Ze heeft een woordenschat waarvan veel is ontsproten aan favoriete te levisieprogramma's. Met tellen heeft ze iets meer moei te. Ze hapert af en toe, of slaat wfl eens een cijfer over. Saartje wordt niet graag betrapt op fouten. Daarom is ze is ook ui termate voorzichtig als je haar vraagt te tellen. Vorige week nog vroeg haar oma hoe oud ze wordt als ze weer jarig is. Even bleef het stil, maar toen klonk het op achteloze toon: „Oooh, dat zie ft 'vanzelf wel op de taart." De oudere jeugd in Hulst wil een eigen honk. De raad wil nu geld uittrekken voor een jeugdwerker. Dat schrijnt. Ooit had de stad Hulst een goedlopende jongeren- soos. In het inmiddels ge sloopte Houtenkwartier was het open jongerencentrum Kontrast de ontmoetingsplaats van de onge bonden jeugd. Jules Deelder las er zijn gedichten voor, beginnende bands deden de geblindeerde ra men trillen en schudden en stond er niets op de affiches werden, dan werden er plaatjes gedraaid en Palmpjes gedronken. Het centrum draaidë Op vrijwilli gers en kon - juridisch en finan- ANALYSE door Conny van Gremberghe cieel - terugvallen op een stich tingsbestuur van volwassenen. Ja ren ging dat goed tot de Kon- trast-jongeren Hulst verlieten om te gaan studeren en het vrijwilli- gersbestand uitdunde. Iets wat ove rigens gelijktijdig optrad met het gemeentelijk beleid om de subsi die aan softe instellingen (Gemeen- schapswerk, de soos en het VJV) te korten. Sinds begin jaren '90 zorgde Hulst alleen nog voor wat kindersoosjes, speeltoestellen en een skatebaantje op een locatie ver van de mens heid af. De oudere - niet gebon den - jeugd werd amper gediend. Dat moet anders, vindt een grote meerderheid van de raad. De op komst van de actieve Youth4all groep schudde politiek Hulst wak ker. Er komt een jongerenraad. Er is een convenant gemaakt over het handelen en functioneren van de raad. De meeste fracties gaven de voorbije week te kennen dat een substantieel deel van de 88 mille die Hulst volgend jaar vrij te beste den heeft gebruikt wordt voor de jongeren. Helaas dreigen de pro gressieven in de raad dat geld voor een groot deel te willen steken in de aanstelling van een jeugdwer ker. Een ambtenaar, een geitenwol lensok. De jongeren zitten - ook al omdat ze ongebonden willen blij ven - niet op een begeleider te wachten. Ze willen een eigen on derkomen! Een honk. De stand van Curamus op de vrijwilligersmarkt in de Basiliek. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64