Sport Fortis rekent zich te vroeg rijk, TOP weert zich knap tegen Kinderdijk Motorcrosser De Fouw slaat zijn slag in laatste districtswedstrijd Mytilus begint seizoen met nederlaag PWC 's-Gravenpolder mist in de ereklasse een topscorer Swift voert opdrachten niet uit en verliest thuis van ODO. Goese volleyballers gaan in eerste duel onderuit bij Nesselande. KTM-rijder uit Colijnsplaat pakt titel in 85 cc grote wielen. Zeeuwse dammers lijden tweede nederlaag in ereklasse. Tovaal houdt één helft stand tegen Diok 2 B PZC Maandag 29 September 2008 35 Jochem van de Dorpel uit Kapelle in actie bij de 65cc. foto Willem Mieras door JaapJan Ritsema GOES - Met nog één minuut te gaan rekende Fortis zich al rijk. De Souburgse eersteklasser kwam op 16-17. Maar IJsselvogels verknalde vijftien seconden voor tijd het Zeeuwse feestje. IJsselvogels-Fortis 17-17: Met Pa trick Koppejan op de plek van Chaïm Koole (blessure) speelde Fortis naar beleving van coach Aar- nout Crucq 'een wedstrijd waarbij je op het puntje van je stoel zit'. In •een gelijkopgaande strijd had IJssel vogels veelal het initiatief, maar had Fortis bij 13-15 de kans om de winst te pakken. In plaats daarvan, werd het stuivertje wisselen in een hectische slotfase. 'Dat is in de knip', dacht Crucq toen invaller Leonard Geerse in de laatste mi nuut de 16-17 maakte. De topschut ter van de thuisploeg gooide ech ter roet in het eten. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 3, Remi van de Broeke en Chan- tal Caljouw 2, Chalana Janisse, Joyce Schoonaard, Jessica de Boer en Leo nard Geerse 1. Swift-ODO 9-13: In een zwakke door Peter van Kouteren GOES - De mannen van Mytilus zijn de volleybalcompetitie in de tweede divisie met een 3-1-neder- laag tegen Nesselande 2 begonnen. De vrouwen van WS'92 vierden de rentree in de promotieklasse met een 3-1-zege op Volcom. De mannen van WS'92 wonnen met 3-2 van Volley Zuid. Nesselande 2-Mytilus 3-1 (23-25 25-19 25-22 25-22): De Goese ploeg begon goed, boog in de slotfase eerste helft had Swift de kansen op een goed resultaat al vergooid. Door onoplettendheid kregen de Middelburgers onnodige scores om de oren en aanvallend werden tal van korte kansen gemist. Coach Ralph Gillissen: „Op drachten werden niet uitgevoerd en we speelden gewoon niet cle ver." Scores Swift: Richard Geldof, Paul van den Berg en Judith Steenbergen 2, Eef- je van den Berg, Matthijs Pagé en Vera Kuijper 1. Kinderdijk-TOP 17-14: Na een ont zagvolle openingsfase (8-2 na 20 Swift-coach Ralph Gillissen: 'We speelden gewoon niet clever' minuten) dreigde een afslachting voor de Arnemuidenaars. Na rust toonde TOP opnieuw vechtlust. Resultaat: 12-12 halverwege de tweede helft. Coach Edwin Cop- poolse: „We zijn brutaler gaan ver dedigen en haalden een hoog ni veau." TOP kreeg in het laatste kwartier nog wel kansen, maar kon toen niet meer tippen aan de koploper. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine van de eerste set een kleine achter stand om in winst en beschouwde dat als een opsteker. „Er had meer in gezeten", vond Peter Verburg. In het restant van de partij be zweek Mytilus vooral passend on der de opslagdruk van de thuis ploeg. Mytilus stuitte op een hoog en goed sluitend blok en kon aan vallend te weinig brengen. Na twee setnederlagen op rij leek het tij na een goed begin in de vierde set (4-8) te keren. Met een prima opslag kon Nesselande echter naar de beslissende setzege afwikkelen. WS'92-Volley Zuid 3-2 (31-29 18-25 22-25 25-9 15-9): De Vlissin- gers begonnen sterk en boekten in Marijs en Jantine Meulmeester 3, Cor- né Bezemer en Leon Bezemer 2. Vios-KVK 12-6: Derdeklasser KVK nam brutaal een o-2-voorsprong, maar zag die voor rust (6-2) als sneeuw voor de zon verdwijnen. Slechts één Kapels vak wist tot sco ren te komen, waarmee het man co werd blootgelegd. Coach Wim Voorneveld hoopt snel van de nul af te zijn en blijft positief: „Het is een groeiproces." Scores KVK: Jeroen Quist en Martijn Verdonk 3. Scheldevogels-Blauw Wit 8-7: Het Kloetingse Blauw Wit kon we derom niet omgaan met de verde digende druk. Daardoor kwam de ploeg nauwelijks tot scoren. Scores Blauw Wit: Ilse Kloet en Esmee Walraven 2, Bastiaan Rijk, Danny Hoogstrate en Andries Westhuis 1. Nikantes-Ondo 7-12. Scores Ondo: Maarten Lorier 4, Martijn Walraven 3, Wim Allaart 2, Annelie Wisse, Hagar Hoogwerf en Robbie Mesu 1. SKV-Seolto 8-16. Scores Seolto: An- niek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 4, Maurice Brul, Tom Harthoorn en Ma- riëlle Francke 2, Daisy Verkerk en Remy Schuuring 1. Stormvogels-DSO 15-6. Scores Storm vogels: Frank Peene en Niek Peene 5, Kristian Gabriëlse 2, Arjen Schoe, Marit Kleinepier en Arja Groenleer 1. de eerste set een zwaar bevochten zege. Daarna wisten de bezoekers enige tijd de bakens te verzetten. Volley Zuid sloeg in de tweede en derde set een gaatje en wikkelde af naar winst. Tegen een moegestre den opponent gaf de betere condi tie van de Vlissingers de doorslag. Dat resulteerde uiteindelijk in de eerste zege van "het seizoen. WS'92-Volcom 3-1 (25-19 24-26 25-18 25-15): Een prima opsteker voor de Vlissingse vrouwenploeg. Vooral serverend stond er geen maat op het spel van WS'92. De thuisploeg begon sterk en ontregel de met een uitstekende opslag de aanval van Volcom. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath werd de zeven de en laatste motorcrosswedstrijd verreden voor het kampioenschap in het District West van de KN.MV. Eén van de kanshebbers op de titel in de klasse MX 1 was Ronald Mei- se uit Meliskerke. Hij begon aan de wedstrijd met vijf punten achter stand op leider Johan Breedijk uit Zevenhuizen. Het was echter niet de dag van de Walchenaar. In bei de manches kwam hij slecht uit de startblokken en slaagde hij er ook niet in om in zijn ritme te komen. Met een achtste en tiende plaats in de manches moest hij telkens Breedijk voorrang verlenen. Beide manches werden onbedreigd gewonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Hij reed buiten mededinging mee. De KTM-rijder werd gevolgd door Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek en René Wete- rings uit Zundert. Ruttinger deed wel mee voor het klassement, maar had aan te weining wedstrij den deelgenomen om voor een top- klassering in aanmerking te ko men. Waar Melse niet slaagde, lukte dat Davey de Fouw wel. De KTM-rij der uit Colijnsplaat wist in de klas se 85 cc grote wielen optimaal te profiteren van de afwezigheid van de onbetwiste koploper, Robert van Pelt uit Ridderkerk. De Noord-Bevelander pakte de titel voor Björn Oreel uit Oost-Souburg. In de klasse MX 2 was Marco Pen- nings uit Tholen de sterkste. Hij was niet alleen de snelste in zijn se rie, maar won daarna ook de fina le. Dennis Zoetewey uit Yerseke en Johnny van Eekelen uit Goes wer den tweede en derde. Pennings leg de in de eindstand beslag op de vierde plaats. Hij kon vanwege te weinig wedstrijden lijstaanvoerder Chris Boose uit Hellevoetsluis niet verontrusten. Bij de 65 cc was de buitenmededin ging rijdende Nancy van de Ven uit Vlissingen iedereen de baas. Zij schreef beide manches op haar naam. De titel ging naar Nick de Weerd uit Buurmalsen. Bij de veteranen was Ben Ver schoor uit Vlissingen de beste Zeeuw. Hij werd vierde. door Koen de Vries 'S-GRAVENPOLDER - Jan van de We- teringh toonde zaterdag ongewild aan hoe groot het verschil is tussen dammen in de ereklasse en de eer ste klasse. De speler van PWG 's-Gravenpolder kende tegen Hij- ken/DTK-speler Hans Jansen één zwak moment en kon enkele zet ten later opgeven. De nederlaag van de inwoner van Sint Philips- land luidde de tweede nederlaag van 's-Gravenpolder in de eredivi sie in: 7-13. Vorig seizoen promoveerde PWG voor het eerst in de historie naar de ereklasse, de sterkste damcom- petitie van de wereld. Dat kwam misschien ook wel omdat de zwak ke momenten zoals Jan van de We- teringh er zaterdag één had op het op een na hoogste niveau nog rechtgebreid konden worden. De ereklasse telt twaalf ploegen, waarvan alleen Amsterdam een zwakke broeder is. Maar niet alleen de nummer twaalf degradeert rechtsreeks, ook de nummer elf is meteen de klos. En voor die positie komt PWG nadrukkelijk in aan merking. Zeker omdat de ploeg het vorige week liet afweten tegen Ce- ma-De Vaste Zet. ,,'s-Gravenpolder heeft helemaal geen slecht team", gaf Hijken-speler Henk Kalk zater dagmiddag aan. „Het probleem is dat ze geen spelers hebben van wie je zeker weet dat ze veel punten zullen scoren. Bijna alle andere ploegen hebben die wel." Kalk maakt zelf deel uit van zo'n ploeg. Hijken heeft met Martin Dolfing en Hans Jansen twee oud-Nederlands kampioenen in huis en beschikt ook over junioren wereldkampioen Roel Boomstra. In de loop der jaren heeft Kalk steeds meer wereldtoppers - voor namelijk afkomstig uit Sovjet-lan- den en Afrika - de eredivisie bin nen zien sijpelen. Die ontwikke ling maakt 's-Gravenpolder op slag kansloos voor een goed resultaat. „We zullen deze competitie vooral mentaal sterk moeten zijn", was daarom de conclusie van Johnny de Leeuw. „Als je te veel tegen de tegenstanders opkijkt, word je gega randeerd weggespeeld." De Leeuw kan het weten, want hij kwam voor het Tilburgse Angarde enkele jaren in de ereklasse uit. Hij maakte zich daar zaterdag in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder dan ook niet schuldig aan. Sterker, hij dreef Boomsma tot wanhoop. Steeds als het toptalent een zet deed die naar de winst leek te lei den, bedacht De Leeuw de ultieme oplossing. De Zeeuwse speler was Arie van de Weteringh dan ook tevreden met zijn remise. En hij was ook tevreden met de uit slag van de teamwedstrijd. PWG-Hijken/DTK 7-13: Kousema- ker-Palmans 1-1, Kasse- Kroesbergen 1-1, Van den Berge-Dolfing 1-1, De Leeuw-Boomstra 1-1, M. Rentmees- ter-Okken 0-2, A. van de Weteringh-De Vries 1-1, R. Rentmeester-Sipma 0-2, J. van de Weteringh-Jansen 0-2, Klooster man-Kalk 1-1, Van Dijk-Drent 1-1. GOES - Oemoemenoe liep in het eerste uitduel van de competitie te gen de eerste nederlaag aan. HRC 2 was met 19-16 te sterk. Tovaal was in de eerste helft goed op dreef tegen Diok 2, maar gebrek aan ervaring brak de Goesenaren in het tweede bedrijf op: 5-33. HRC 2-Oemoemenoe 19-16: Oe moemenoe werd in het eerste kwartier met de rug tegen de muur gezet. Na de 0-3 van Rink Bassie stond het bij rust 14-6. Na de pauze kon de Middelburgse eer steklasser het verschil niet meer goedmaken. Tovaal-Diok 2 5-33: In het derde competitieduel bleef derdeklasser Tovaal wederom met lege handen. Tovaal dicteerde aanvankelijk de wedstrijd en kwam op een ver diende 5-0-voorsprong: Jan Otte maakte een aanval beheerst af. Maar na rust (5-7) had Tovaal niets meer in te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61