Tjoba moet nog mentale slag maken Goed weekeinde voor Zeeuwse tafeltennisteams Dressuurruiter Bol begint sterk aan indoorseizoen Korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verspeelt weer een punt. Van Helden luistert debuut op met titel 's Lands Welvaren door in bekertoernooi 34 j Maandag 29 september 2008 PZC B Tjoba-aanvoerder Niels Westmaas zoekt naar een afspeelmogelijkheid, terwijl hij goed verdedigd wordt door Jan-Willem van Nieuwenhuijze van All Ready. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Dat het bij Tjoba nog niet draait zoals Chris van Put wil, heeft alles met de voorgeschiedenis van de spelers te maken. „Het is duidelijk dat een aantal van hen niet gewend is na He denken over bepaalde zaken", zei de Belgische coach na het ïi-ii-gelijkspel tegen All Ready. De korfbalploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen, titelkandidaat in de eerste klasse, had zaterdag grote moeite met de vooral slimme te genstander uit Zierikzee. AU Ready koos ervoor om achter te verdedi gen, waardoor Tjoba er langer over deed om de goede aanvalsposities te bemachtigen en er weinig tem po in de wedstrijd zat. De enige remedie tegen een derge- 'lijk spel is een dodelijk schot. Maar daar beschikte de thuisploeg niet over. Sander Harinck (gestopt) en Dirk-Jan Westmaas (knieblessure) werden node gemist. Niels West maas, Jouri van de Broeke, Gerben van Boven en Robert van Schaik zijn geen topschutters en Esther van Boven, Johanneke Vleugel, Pe tra Rijn en Melissa de Jonge heb ben ook niet de capaciteiten om hun team met een aantal goals op sleeptouw te nemen. Van Put is wel bezig de vier vrou wen nadrukkelijker in het aanvals- spel te betrekken. „Maar dan blijkt dat scoren het allermoeilijkste van -korfbal is. Scorende spelers kun je wel makkelijk omscholen tot on dersteunende spelers, maar anders om gaat dat veel lastiger." Johanneke Vleugel weet dat. Zij werd zaterdag te kijk gezet door Desiree Voshart, die haar - heel uit dagend - nauwelijks verdedigde. Vleugel kreeg dus veel ruimte voor het schot, maar durfde vaak niet op de korf te mikken. 'Knallen', Eersteklasser Tjoba kan tegen All Ready (11-11) niet overtuigen en verspeelt voor de tweede keer een punt tegen een Zeeuwse te genstander. 'door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Maxi me Lefeber kon zaterdag in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland terugkijken op een uitstekende opening van het indoorseizoen. In de klasse Z was de dressuuramazo- ne uit Koudekerke met de ruin Embleme Du Defey de beste. Meestal is het bij het begin van het indoorseizoen voor de paar den even wennen. Gezien het gro te aantal proeven dat met een winstpunt werd afgesloten, had den de viervoeters in manege De Kroo echter geen moeit met de overschakeling. Lefeber kreeg de overwinning in de in handicap verreden klasse Z dan ook niet cadeau. In deze goed -bezette rubriek scoorden liefst tachtig procent van de deelnemen de combinaties een voldoende. Le feber, uitkomend in de klasse Z2, reed Embleme Du Defey naar een De Dreu: erin en eruit Marcel de Dreu had zaterdag een wel heel vreemd optreden in het eerste team. De speler van Tjoba 2 kwam er in de 61e minuut in voor Robert van Schaik. Hij moest bij de stand van 11-9 voor een ruimere mar ge zorgen. Maar toen dat niet lukte en de Zierikzeese ploeg weer op 11-11 kwam, haalde coach Chris van Put hem er weer uit. Hij bracht in de 70e minuut Dennis Broerse in het veld, om dat die verdedigend wat beter is. De bal kwam alleen nooit meer in de verdediging. schreeuwde Van Put dan, maar hij kreeg geen gehoor. Van Put: „Ik reik de spelers oplossingen aan en ik weet dat zo kunnen korfballen als ik wil, maar ze moeten nog wel een mentale slag maken." All Ready had Tjoba gedurende een groot deel van de wedstrijd bij de strot beet. De thuisploeg kwam wel vlot op 2-o, maar daarna lie pen de gasten heel gestaag uit naar 3-6. Na rust (5-6) begon het wel iets beter te draaien bij de Bevelan ders. Kim van de Broeke bekroon de een sterk invalbeurt - in de 47e minuut verving ze Vleugel - met twee rake schoten. Mede daardoor kwam Tjoba op 11-9. Het leek dus allemaal nog goed te komen, met nog drie minuten op de klok. Maar net als een week eerder tegen TOP (14-14) gaf de ploeg een zeke re voorsprong uit handen. Gerben van Boven veroorzaakte eerst op een domme manier een strafworp, die Remy Quist benutte. Daarna kwam de bal nog een keer terug in het aanvalsvak van All Ready en zag Dennis Voshart zijn kans schoon de 11-11 binnen te prikken. Scores Tjoba: Niels Westmaas 3, Es ther van Boven en Kim van de Broeke 2, Gerben van Boven, Jouri van de Broe ke, Melissa de Jonge en Robert van Schaik 1. Scores All Ready: Remy Quist 4, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, An ouk van Tiggelhoven 2, Manon Torens- ma en Dennis Voshart 1. totaal van 219 punten. De Schelde- stad-combinatie bleef daarmee An neke Phernambuque met Toscane (216) en thuisrijder en favoriet Vin cent Bol met Jumper K (215) ver rassend voor. Meer succes had Bol in de klasse Mi. Daarin maakte de ruiter zater dag met Urban de hoog gespan nen verwachtingen volledig waar. Hij boekte met de ruin een afgete kende overwinning. De combina tie bleef naaste concurrent Han nah Otte met Vido vijftien punten voor. Met zijn score van 68 pro cent schreef Vincent Bol met Luc ky One zoon ook nog het over all-klassement op zijn naam. In de klasse M2 leverde Lonneke Ludolphy met de merrie Vivastro- na en Annemarie Hertzberger met de hengst Ventoux een verbeten strijd om het oranje erelint. Lu dolphy was uiteindelijk nipt (197 om 196) de beste. ZIERIKZEE - Michel van Helden van BV De Herberg uit Kapelle is in ca fé De Deugniet districtskampioen geworden in het libre zesde klasse. De 21-jarige debutant versloeg in een zinderende finale zijn clubge noot Remco Paauwe, die uiteinde lijk derde werd. Tweede was Mar tin Schouten van Scheldezicht. Van Helden verdiende naast de ti tel een plaats in de regionale eind strijd. DORDRECHT - Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 is simpel doorgedrongen tot de tweede kwa lificatieronde van het nationale be kertoernooi. In Dordrecht werd met 0-8 gewonnen van vierde divi sionist Doreo. De ploeg uit Kwa- dendamme had zoals verwacht geen kind aan de gastheren. De grootste tegenstander was concen tratieverlies en vermoeidheid. GOES - Het eerste mannenteam van Delta/TTC Middelburg boekte zaterdag in de landelijke tafel- tenniscompetitie een 4-6-over- winning op Ilac uit Gouda. De mannen van SAR uit Kloosterzan- de wonnen nog overtuigender: 8-2 tegen Red Stars. Ook de vrouwen van de Zeeuws-Vlaamse club de den goede zaken. Er werd met 7-3 gewonnen van SKF 2. Mannen, eerste divisie. Ilac-Delta/TTC Middelburg 4-6: John Scott was opnieuw de grote man aan Middelburgse zijde. Hij won alle drie zijn wedstrijden. Ook Lennard Rodenburg had een goede dag en mocht zich twee keer laten feliciteren. Samen wa ren Scott en Rodenburg ook goed voor een zwaarbevochten overwin ning in het dubbelspel. Wouter van der Mark kwam niet tot sco ren. SAR-Red Stars 8-2: De mannen van SAR wonnen in een sterke partij van Red Stars uit Venray. In Kloosterzande werden de gasten met liefst 8-2 verslagen. Simone de Klerk eiste de hoofdrol voor zich op met drie goede winstpartijen. Johan en Wim 't Hooft slaagden erin ieder twee wedstrijden te win nen. Mannen, derde divisie. Ilac-Delta/TTC Middelburg 4-6: Soren de Witte was in grote vorm en liet drie overwinningen note ren. Vooral de zege op de zelden verliezende Tino Ragunath was er eentje om in te lijsten. Vrouwen, eerste divisie. SAR-SKF 2 7-3: De vrouwen van SAR boekten een sterke overwin ning in de eerst divisie. Tegen SKF 2 bleef Audrey Koole ongeslagen. Haar zus Lacey Koole won twee van haar drie wedstrijden. Chantal Remorie voegde daar nog één punt aan toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60