Sport Hoogerland Meulblok troeft in slotwedstrijd om de WEA Cup De Visser af Rapide veegt vloer aan met Liberty Zeeuwse renner klopt Van Leijen in de sprint in Kwadendamme. George van Koeveringe elfde in Berlare Zilver voor Wouter Jansen op estafette De Visser mist hoogste podiumplaats door zevende eindtijd Goes. Driebanders Dallinga naar eerste winst Tweede plaats voor Lavrijssen in Wilrijk Titel en dagzege voor Schoe en De Vries Padmos doet als haas mee aan Kustmarathon Vrouwen blijven verbazen, mannen ten onder bij koploper. B PZC Maandag 29 september 2008 [33. door Wim de Vos KWADENDAMME - Hij kon zich geen mooier slot van het Zeeuwse wielerseizoen wensen. Vorige week tekende Johnny Hoogerland een contract bij de nieuwe profes sionele wielerploeg Vacansoleil en zodoende reed hij zaterdag in Kwa dendamme zijn voorlopig laatste wedstrijd op Zeeuwse bodem bij de elites zonder contract. Na een flitsende wedstrijd van 8o kilome ter klopte hij in een adembene mende spurt zijn ploeggenoot Joost van Leijen. Het verschil was slechts enkele centimeters. Het be tekende de zestiende overwinning voor de Zeeuw. Voor Johnny Hoogerland is een wens in vervulling gegaan. Een paar jaar geleden reed hij nog in dienst van de Belgische profploeg Jartazi, maar dat liep op een grote teleurstelling uit. Sindsdien is zijn moraal behoorlijk veranderd. Dat resulteerde dit jaar in een fiks aan tal overwinningen en in een nieuw profavontuur. „Ik denk dat ik er nu veel beter voor sta dan een paar jaar geleden. Ik ben qua levensstijl behoorlijk veranderd en dat heeft dit jaar geresulteerdin veel betere prestaties", aldus Hoo gerland zaterdag in Kwadendam me. Johnny Hoogerland is dus veel serieuzer voor de wielersport gaan leven en krijgt nu een nieuwe kans. Daarom gaat hij het voorlo pig even kalmer aan doen zodat hij uitgerust bij zijn nieuwe ploeg kan gaan beginnen. Na Kwadendamme was er gisteren nog de Ronde van Wernhout en komende woendsdag vertrekt Hoo gerland naar Venezuela om daar een etappekoers te gaan rijden. „Maar dat wordt voor mij meer een vakantie hoor. Daar ben ik nu Johnny Hoogerland rijdt volgend jaar bij de professionele wieler ploeg Vacansoleil. De Ronde van Kwadendamme was voorlopig zijn laatste elite-wedstrijd. wel aan toe na een toch best druk seizoen met veel wedstrijden", ver telde de renner nadat hij samen met ploeggenoot Joost van Leijen de finishfoto had bekeken. Het ver schil in de spurt was immers mini maal. Beiden kwamen van de jurywagen en hadden het duidelijk gezien: Hoogerland kwam net enkele cen timeters eerder over de aankomst- lijn dan Van Leijen die min of meer de smaakmaker was van de Ronde van Kwadendamme. Bijna de gehele wedstrijd reed de ^wijker vooruit. Eerst reed hij sa men met Gerwin de Regt en Den nis Smit kilometers lang aan de lei ding en nadat het peloton volledig op drift was geraakt, was Van Lei jen opnieuw van de partij. Vooral de laatste maanden rijdt Van Leijen sterk. „Ik ben lange tijd uit de roulatie geweest door een operatie aan de knie. Het gaat nu weer goed en heb uiteindelijk nog een aantal wedstrijden gewon nen", zei Van Leijen die onder an dere de Ronde van Limburg op zijn naam schreef Zaterdag ging hij opnieuw voor de hoofdprijs. Een kopgroep van ze ven kreeg de aankomstlijn in zicht om in een spurt over de overwin ning te beslissen. Van Leijen kwam daarin iets te kort waardoor de zege in Kwadendamme voor het eerst sinds zes jaar weer op een Zeeuwse naam kwam te staan. Ronde van Kwadendamme De drie coureurs op het erepo dium in Kwadendamme heb ben dit jaar samen 26 overwin ningen behaald. Johnny Hoogerland won zes tien wedstrijden, Joost van Lei jen vier en Ronald Roos zes. Hoogerland behaalde een kwart van zijn zeges binnen de provincie. Junior Joeri Kasper uit Wemel- dinge maakte zijn debuut in een wedstrijd met elites en be loften. Aanvankelijk kon hij het tempo goed volgen maar hal verwege de rit stapte hij af. Ex-prof Patrick Tolhoek uit Yerseke won bij de amateurs B. BERLARE - George van Koeveringe uit Kapelle i's zaterdag elfde gewor den in een wedstrijd in het Bel gische Berlare. Na een tocht van 6o km eindigde de nieuweling-renner van wieler vereniging Theo Middelkamp in een tijd van 1.24,05. Winnaar werd de Belg Gianni Cooman, die vijf seconden voor het 56 koppen tellende peloton over de finshlijn reed. AMSTELVEEN - De uit Souburg af komstige Wouter Jansen is met Atilla tweede geworden op het NK 4 x 1500 meter estafette in Amstel veen. Het team van Atilla, met Mai- kel van Eekelen, Ron Szegetti, Gijs Peters en Wouter Jansen, noteerde een tijd van 16 minuten en 28,66 seconden, zeven seconden langza mer dan het winnende team van Seven Hills running. door Fred Rabout GOES - Jan de Visser begon zater dag op de Goese skeelerbaan als klassementsleider aan de slotwed strijd voor de WEA Cup. Hoewel hij altijd knokt tot de laatste drup pel energie uit zijn lichaam ver dwenen is, moest hij uiteindelijk genoegen nemen met zilver. Het goud was voor de twintigjari ge Quinten Meulblok uit Burgh-Haamstede. Die begon als tweede geklasseerde aan deze tien de en laatste wedstrijd van het cir cuit. Hij wist dat hij De Visser moest slopen voordat hij aan de laatste drie slotronden begon. Met nog tien minuten plus drie ron den te rijden voor de boeg, ont snapte Meulblok aan de aandacht ZUNDERT - In de tweede divisie driebanden won Dallinga/Fast met 2-6 van J&W Elektrogroep. Al leen Berry Dallinga verloor zijn partij. Mathieu Vlerick won moei zaam van landgenoot Gustadt Pauwels. Vader Dirk bereikte in het duel met Jac van Aart al na 22 beurten de finish. Van Aart deed het goed met 1.136 gemiddeld en Jean Paul de Kraker gaf Kees Mar tens geen schijn van kans. WILRIJK - Birgit Lavrijssen (Kapel le) is in België tweede geworden in de laatste wegwedstrijd van het seizoen. De juniore van Rabo Lady Force onsnapte op tien kilometer van de meet met twee anderen uit het pe loton. Ze bouwden een voor sprong op van 45 seconden. Ilka van der Meer eindigde bij de nieuwelingen als elfde. van De Visser. Hij kreeg Jan Grauss uit Brakel, winnaar in Serooskerke, en Ard van Winden uit Berkel/Roodenrijs met zich mee. Twee jongens die bereid wa ren Meulblok de helpende hand te bieden. Wat De Visser ook pro beerde, het trio was weg en bleef weg. Meulblok had bovendien zijn zin nen gezet op de dagzege. Hij kwam als eerste uit de laatste bocht maar was kansloos tegen de rappe Grauss. Meulbloks tweede plaats was echter voldoende voor de titel. Vlaardinger Nico Wolf ont snapte in de slotfase nog uit het pe loton en kwam als vierde binnen. De pelotonspurt werd gewonnen De twintigjarige Meulblok uit Burgh-Haamstede gaat voor de dagwinst maar moet het afleg gen tegen Jan Grauss. Zijn twee de plaats is goed voor de titel. GOES - Ainmee Schoe (Vrouwen polder) en Didi de Vries (Wilhel- minadorp) hebben in Honselers- dijk de laatste jeugd wielerwed strijd van het seizoen gewonnen. Met hun dagzege eindigden de meisjes in categorie 2 en 3 boven dien bovenaan het eindklasse ment. Jarno Reinhout (Middel burg) werd vierde in het eindklas sement in cat.i en Joppe de Vries (Wilhelminadorp) in cat.2. ZOUTELANDE - Wim Padmos komt zaterdag toch in actie tijdens de zesde Kustmarathon. Hij zal funge ren als haas. De atleet uit Rockanje meldde zich aanvankelijk af vanwege een hielblessure. Nu wil de nummer twee van 2007 toch van start gaan in Burgh. Maar Zoutelande zal hij niet halen. Mogelijk stapt hij in Vrouwenpolder (halverwege) uit. door de Belgische Marjolein van Slembroeck terwijl Jan de Visser uiteindelijk als zevende binnenrol de. De derde plaats in het eindklasse ment ging naar Leo Janse uit Yerse ke. Hij was in deze slotwedstrijd niet aan de start verschenen maar had eerder al genoeg punten bij eengesprokkeld om zeker te zijn van het brons. Bij de vrouwen won Martje Wisse het eindklassement. De Goesse eindigde als tweede vrouw achter van Slembroeck, die geen concur rente meer was omdat Wisse al voor de start verzekerd was van de eindzege. Voor de wedstrijd voor A- en B- rijders, die de afsluiting vormde van de WEA Cup, kwamen' slechts drie mannen opdagen. Andries Minderhoud (Waarde) won voor Niels Steenbakker (Big- gekerke) en de Belg Brecht Smets. Olympia-aanvaller Tim Boerbooms gaat het duel aan met verdedigers van Vlissingen. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders GOES - Het vrouwenteam van Rapi de blijft verbazen. Na de 6-o-winst op Liberty voert het nu samen met Prinsenbeek de klassering aan. De vrouwen van Vlissingen herstelden zich met een 6-1-zege knap van de nederlaag van vorige week. Bij de mannen kreeg Rapide een flink pak slaag (11-2) bij koplo per Derby. Het duel tussen Olym- pia en Vlissingen eindigde in 3-3. VROUWEN. Derde klasse. Rapi- de-Liberty 6-0: Rapide straalt ver trouwen en daardoor ook scherpte uit. Die ploeg was beter dan Liber ty en vooral in de cirkel veel slag vaardiger. Bij rust was het duel al lang en breed beslist door doelpun ten van Kelly van Haperen, Sonja Matena, Tatsjana van den Eynde en Stephanie van Haperen. Kort na de pauze liet laatstgenoemde ook 5-0 noteren. In de 48e minuut legde Maaike Neve met een fraaie tip in de 6-0-eindcijfers vast. Ver dedigend maakte Rapide een soli de indruk. Het gaf nauwelijks kan sen weg. Vlissingen-Rapid 6-1: Vlissingen moest voor dit duel een beroep doen op speelsters uit het tweede, onder meer omdat aanvoerster Iris Koole met een zware enkelblessu re uitgeschakeld is. Vlissingen kwam in de dertiende minuut op achterstand. Daarna nam het de wedstrijd in handen. Via een fraaie hattrick van Merel de Kam ging het met een voorsprong rus ten. Ook in de tweede helft streed Vlissingen met veel inzet en goed samenspel. Door treffers van Eline Reinders en Eva Zelders kwamen riante cijfers op het scorebord. Vierde klasse. Olympia-Made 3-3: Made had een week eerder met forse cijfers verloren en wilde iets goed maken. De thuisploeg had moeite met de snelle aanval- sters van de bezoekers en liep lang achter de feiten aan. Made kwam via een gelukkig doelpunt op voor sprong. Via vrijwel eenzelfde tref fer van Stephanie Verhelst kwam Olympia langszij. Voor de rust werd het 1-2 en kort na de pauze zelfs 1-3. Daarna toonde Olympia veerkracht. Uit een strafcorner scoorde Karin Schueler 2-3 en daar na liet Andrea Noorhoek op aange ven van Anne Lafarre 3-3 noteren. MANNEN. Derde klasse. Der- by-Rapide 11-2: Rapide had een off-day. De ploeg speelde ongecon centreerd, liet alle kansen onbenut en gaf te veel ruimte. Daar wist het technisch vaardige Derby wel raad mee. Het stoomde door naar 5-0 voordat Jochem Beaart tegen kon scoren. Kort na de pauze leef de Rapide even op en kwam op 5-2 door Yannick van Putte. Direct daarna scoorde de thuisploeg 6-2 en brak er iets bij Rapide. Vierde klasse. Olympia-Vlissin- gen 3-3: Olympia had in de eerste helft meer balbezit, maar Vlissin gen was zeker zo gevaarlijk. Die ploeg nam zelfs de leiding via Ro land Peekei. Uit een strafcorner scoorde de van een blessure terug gekeerde Gijs Schueler de gelijkma ker. Nog voor de rust liet Emile de Haes 1-2 noteren. Routinier Maar ten de Heus nam kort na de doel- wisseling de gelijkmaker voor zijn rekening. Opnieuw nam Vlissin gen de leiding. Ditmaal via Demco Bakker. Een steeds sterker Olym pia kreeg een aantal kansen err*- strafcorners, maar deed daar te weinig mee. Toch werd het nog verdiend 3-3 door een treffer van de uitblinkende Jeroen Cauwels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59