SpOl RCS is na rust niet fris meer helpt zijn ploeg niet Duel Lewedorpse Boys-Vosmeer Volharding pakt het volle pond bij competitiestart wordt kort na rust gestaakt Goese basketballers gaan in eindfase langs Pendragon 2. Smerdiek kan leven met remise tegen CSW Vrouwen Oostkapelle pakken punt in slotfase Eerste puntverlies voor zaalvoetballers Sranang Ivo de Bruijn snelste in Axelse Appelloop 's Lands Welvaren komt met één puntje thuis Oud-voorzitter De Sproeier overleden Souburgse eersteklasser lijdt eerste nederlaag: 2-4. Kwadendamme walst over Lepelstraatse Boys heen. Zierikzee en Goes komen weer remise overeen PZC Maandag 29 September 2008 I 29 GOES - Jn de eerste ronde van de basketbalcompetitie won zowel het mannenteam van BC Vlis- singen als dat van Volharding. Voor de vrouwenteams van BC Vlissingen en BV Souburg begint de competitie pas komend week einde. High Five 2-BC Vlissingen 66-86: In Tilburg had hoofdklasser BC Vlissingen een sterke start. Dat leverde een 9-18-voorsprong op. High Five nam daarna het initia tief over en kwam met 26-25 voor. Een serie scores van Michel Bosters zorgde ervoor dat BC Vlis singen kon gaan rusten met een 35-42-voorsprong. In het derde kwart drukte het team van coach Victor Vermue door naar 45-65. Deze marge bleef daarna gehand haafd tot de 66-86-eindstand. Scores: Michel Bosters 32, Dennis de Paauw 13, Dorde Karadzic 12, Erwin Hil- bert 10, Sjors van der Poel 7, Stefan Schrier 6, Benjamin Steenbeek 4 en Sjoerd van Pelt 2. Volharding-Pendragon 2 66-63: Volharding begon aarzelend aan het duel in de overgangsklasse, waardoor Pendragon eenvoudig uitliep naar 9-22. De Tilburgse stu denten gingen rusten met een 22-32-voorsprong. Na de hervat ting zorgde het inbrengen van Frank Vermeulen voor meer drei ging bij de Goese ploeg. De forma tie van coach Kees Steur kwam steeds dichterbij en nam bij 59-58 de leiding over. In de slotfase bleef de thuisploeg koel. Scores: Ralph Ranshuijsen 16, Frank Vermeulen 13, Patrick Kompier 12, Bas Remijn 11, Rim Ranshuijsen 9 en Dave van Maurik 5. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek speelden zaterdag op eigen veld met 1-1 gelijk tegen CSW. In de eerste helft ging het gelijk op. Het tweede bedrijf leverde hetzelf de beeld op. In de 78e minuut kwam Smerdiek op voorsprong. Nadat Angelique Hage een bal met haar hoofd verlengde, zorgde Ma rieke Goeree voor 1-0. Kort daarna kwam CSW langszij. OOSTKAPELLE - Een slotoffensief le verde de vrouwen van Oostkapelle nog een punt op in de thuiswed strijd tegen RCL: 3-3. De voetbalsters stonden binnen een kwartier met 2-0 voor door treffers van Marijke van den Dries en Marieke Kwast. Nadat RCL in de tweede helft op 2-3 kwam, maakte Nancy Bahadoer de gelijk maker. BERGEIJK - De zaalvoetballers van FM Sranang leden voor het eerst dit seizoen puntverlies. Uit tegen FC Bergeijk moest de Bevelandse hoofdklasser genoegen nemen met een 3-3-gelijkspel. Kort voor tijd leidde Sranang nog met 3-1, maar door twee treffers in de bles suretijd kwam FC Bergeijk nog ver rassend langszij. Iby El-Uarichi en Steven Fitsch (2) zorgden voor de Zeeuwse treffers. AXEL - Ivo de Bruijn uit Heikant heeft zaterdag in Axel de Appel loop gewonnen. Dit was de twee de loop (13 km) in het Zeeuws- Vlaamse Runnerscriterium. Streekgenoot Patrick van Remortel uit Hulst zette een goede prestatie neer door vor de tweede achter eenvolgende keer op het erepo dium te staan. In Westdorpe werd Van Remortel tweede, nu derde. ALBLASSERDAM - Het kaderteam van 's Lands Welvaren uit Kwaden- damme behaalde in de uitwed strijd bij HWA Boele/Lesec een te leurstellend gelijkspel: 4-4. Peter de Bree en jan Goudzwaard wonnen in Alblasserdam hun biljartpartijen. Maar daarbij bleef het, omdat zowel Robert van Ste- vendaal als Jo Alleijn beneden de verwachtingen bleef en kansloos verloor. WEMELDINGE - Adrie Tissink, de oud-voorzitter en mede-oprichter van MC de Sproeier, is gisteren in Wemeldinge overleden. Hij is 72 jaar geworden. Tissink was vanaf 1968, toen de Wemeldingse motorcrossvereni ging werd opgericht, bij de club be trokken. In 1999, toen hij de voor zittershamer neerlegde, deed hij een stapje terug. Cadzand-'s-Heer Arendskerke 0-0: De ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar slaagden er nauwe lijks in om gevaarlijk te worden. Nieuwland-Bevelanders 3-1: In een leuke wedstrijd opende Den nis van Belzen in de 33e minuut de Wemeldinge pakt tegen MZVC voor het eerst drie punten score voor de thuisclub. Hij zorgde twee minuten later ook voor 2-0. Uit een voorzet van Carsten Feleus bepaalde Michael van der Schoore de ruststand op 3-0. De tweede helft was voor Bevelanders, dat via Mark van der Moere tegen scoorde. SVD-Borssele 1-5: In een pittige derby kwam de thuisclub na tien minuten spelen op voorsprong door een doelpunt van Kevin Koudenburg. Borssele had het moeilijk in de eerste helft, maar kwam na de rust een stuk beter voor de dag. Door twee treffers van Marc van Haneghem namen de bezoekers de leiding. Dankzij een loepzuivere hattrick van inval ler Stefan Boonman liep Borssele uit naar 1-5. MZVC-Wemeldinge 0-2: De thuisclub was totaal niet bij de les. Na twaalf minuten zorgde Wilco Zuijddijk voor 0-1. Ook de tweede helft bracht geen beterschap voor MZVC, dat moest toestaan dat Pie- ter Bolle voor de 0-2-eindstand zorgde. door Marco Puik OOST-SOUBURG Na twee ruime overwinningen staat eersteklasser RCS weer met beide benen op de grond. OSS'20 bezorgde de voetbal ploeg van trainer Romeo van Aer- de gisteren de eerste thuisneder laag van het seizoen: 2-4. Voor de pauze was er nog weinig aan de hand voor de thuisclub. On danks een vroege achterstand her pakte RCS zich snel. In de tiende minuut kwam de gastheer langszij via Yordi Nijland, na een slim bal letje van Dennis de Nooijer. Het vervolg van de eerste helft leverde ondermeer een goede schietkans op voor Reguillo Vandepitte, maar zijn inzet spatte uiteen op de vuis ten van keeper Rustemovic. Na 33 minuten kwam RCS aan de lei ding toen Dennis de Nooijer de door Jos van Belzen VLISSINGEN - Hansweertse Boys zorgde ervoor, dat ZPR'84, de kop loper in de vijfde klas B van het zondagvoetbal, voor het eerst pun ten verspeelde: 1-1. De wedstrijd Lewedorpse Boys-Vosmeer werd bij 4-1 gestaakt. Hansweertse Boys-ZPR'84 1-1: De gasten kwamen kort na rust op voorsprong via Umid Kartal: 0-1. Het werd 1-1 toen Kevin Trotman met een hakje een voorzet van Nick de Vries verlengde. bal handig afschermde en het leer naast de keeper in het doel schoof, 2-1. RCS kon de voorsprong niet tot de rust vasthouden. Opnieuw liet de Souburgse defensie zich in de lucht aftroeven, ditmaal door Theon de Veer: 2-2. De bezoekers liepen in het tweede bedrijf vrij eenvoudig uit naar een 2-4-voorsprong. -RCS kon daar in aanvallend opzicht weinig meer te genover stellen en mocht blij zijn dat de Brabanders in de slotfase nog enkele goede kansen lieten lig gen. Trainer Van Aerde was nuch ter in zijn analyse. „In mijn ogen hebben we vanmiddag twee ver schillende wedstrijden gespeeld. De eerst helft waren we fris en speelden we aanvallend voetbal. Na rust was die frisheid weg." TW* Voor rust voetbalt RCS goed, maar na de pauze is de ploeg niet zo fris meer. Het elftal van trainer Romeo van Aerde verliest daardoor met 4-2 van OSS'20. Lepelstraatse Boys-Kwadendam- me 0-7: Kwadendamme was dui delijk een maatje te groot voor de thuisploeg. Erik de Groene (3), Ma- riusz Mosiej (3) en John Beulens zorgden voor de treffers. Lewedorpse Boys-Vosmeer 4-1, gestaakt: De snelle voorsprong van de bezoekers (0-1 van Toon Kouwen in eerste minuut) werd een minuut later alweer tenietge daan door Jasper Verdonk: 1-1. Ju nior Bhagola zorgde kort voor de rust voor de 2-1, waarna Jasper Ver donk en Bobo Mboyo er binnen vier minuten na het begin van de tweede helft 4-1 van maakten. Bei de treffers leidden tot commen taar van de bezoekers. In de 54e ZIERIKZEE - De afgelopen drie ont moetingen tussen de zondag-der deklassers Zierikzee en Goes ein digden onbeslist in 1-1. Gisteren werd het weer gelijk, maar werd er niet gescoord. Zierikzee-Goes 0-0: Goes kreeg z'n beste scoringskansen in de laat ste twintig minuten. Robin de Pag- ter schoot hard op de paal, waarna Freek Torensma de bal weg werkte voor iemand van Goes de rebound binnen kon werken. Met nog twee minuten te spelen had Jordy den Toonder de wedstrijd in Beve- lands voordeel moeten beslissen. Meegekomen van achteruit werd hij vrij voor de doelman gezet, maar hij bleef niet rustig genoeg en schoot de bal hard voorlangs. Roosendaal-Aardenburg 4-1 (1-1). 1-0 Ton van der Borst, Robbie van de Wijnckel 1-1, Barry Perk 2-1, Jan Ko- nings 3-1 en 4-1. Steen-Halsteren 0-1 (0-0). Jochem Jongepier 0-1. HW'24-Zeelandia Middelburg 3-3 (2-3). AmirTawfik 0-1, Frank Leeman 0-2, Michal Szczawinski 1-2, Randy Houwen 2-2, Alper K05 2-3, Christoph de Clippeleir 3-3. minuut kreeg Vosmeer-trainer Jo- han Nagtegaal tweemaal geel en volgde een afkoelingsperiode. Toen beide ploegen tien minuten later de wedstrijd weer wilden her vatten, bleken toch niet alle gemoe deren bedaard en werd de wed strijd definitief gestaakt. NVS-Volharding 4-1: Na twaalf minuten leidde NVS met 2-0 door treffers van Erik Piasmans en Son ny van Geel. Volharding kwam aan het begin van de tweede helft terug tot 2-1 door Nathan Schenk, maar drie minuten later was de marge alweer twee toen Marijn Swagemakers de 3-1 aantekende. Kort voor tijd bepaalde Martijn Doornen de eindstand op 4-1. GOES - De leden van atletiekvereniging AV'56 uit Goes toonden zaterdag middag op de markt in Goes hun nieuwe outfit. De atleten renden vanaf sportpark Het Schenge naar het centrum en poseerden daarna op de trap van het stadhuis. foto Eddy Westveer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55