Dag uitleg over borstkanker 'iS. Verhage Zeeuws kampioen ploegen met trekpaard Strijd der strijden Symposium voor arts, verplegende en patiënt in Borstkankermaand. Rommelmarkt in Lamswaarde \'d U9J) JJJ JJcJ PZC Maandag 29 september 2008 1 5 MIDDELBURG - De strijd der strijden. Zo kan in middels de roeiwedstrijd op het Kanaal door Wal cheren wel genoemd worden. De gemeente Vlis- singen tegen de gemeente Middelburg. De Hoge school Zeeland tegen de Roosevelt Academy. En ook talloze Zeeuwse bedrijven probeerden hun eer te redden. Tijdens deze vierde editie van de King of the Channel toonde Vlissingen zich ster ker dan Middelburg. De Roosevelt Academy had het nakijken en zag de titel 'King of the Channel' gaan naar de Hogeschool Zeeland. En de draken- bootrace is gewonnen door Meizon BV. De groot ste winnaar van de dag was praktijkschool Het Bolwerk uit Middelburg. De organisatoren van de wedstrijd schonken 9000 euro aan deze school voor jongeren met een lichte verstandelijke han dicap. Zij kunnen met dit geld meedoen aan het project 'Bouw je schoolboot'. foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Ziekenhuis Walche ren heeft vrijdag 3 oktober een symposium over borstkanker waar artsen, hulpverleners én patiënten naar believen kunnen neuzen in deskundigheid op allerlei gebied. Van erfelijkheid, chirurgische mo gelijkheden, lymfoedeem en ver vroegde overgangsklachten tot als kanten mouw vermomde elasti sche kousen en een workshop hoe den en bijpassende corsages ma ken. Verpleegkundig specialisten Inge Smit en Judith Kuiper staken een dagvullend en gevarieerd pro gramma in elkaar om het begin van de 'borstkankermaand' okto ber te markeren. Alle program ma-onderdelen zijn gratis en door iedereen te bezoeken - op de bij scholing over het chemotherapie- middel Taxotere na. Die is voorbe houden aan professionele zorgver leners. Vrij toegankelijk zijn de lezingen over wat er mogelijk is om borst kanker te genezen door oncoloog Leon Kerkhofs, de voordracht over erfelijkheid bij borstkanker door klinisch geneticus M. van Dooren van het Erasmus Medisch Cen trum, de uiüeg over operatieve mo gelijkheden door chirurg Hens ten Thije, over plastische chirurgie door chirurg Dennis Goossens en over lymfoedeem door fsysiothera- peute E. de Buck. Hoedenkunstenares Hanny Malle- kote van atelier Hoed Gezien in Middelburg geeft een lezing over het maken en dragen van hoeden. „Dat hoort bij 'verwenzorg', wat geestelijke ondersteuning van pa tiënten door aandacht voor hun verschijning", vindt Judith Kuiper. Voor de workhops is aanmelding vooraf verplicht. Die geven infor matie over de overgangsklachten, waar veel patiënten mee te maken krijgen, en het revalidatieprogram- ma Herstel en Balans. Gedeputeerde George van Heuke- lom opent het symposium om 10.00 uur. Het programma wordt vanaf 16.30 uur afgerond met een forumdiscussie, geleid door Geert van der Vinden, hoofd van de be- handeleenheid Interne Geneeskun de over de toekomst van borstkan- kerzorg en de rol van het zieken huis daar in. Naast de medisch spe cialisten uit het ziekenhuis doen daar Vlissings huisarts F. van den Berg en M. van den Broek van de groep zorgverzekeraars VGZ, 1ZA, Univé en Trias aan mee. Aanmelden voor het symposium via psb.vlissingen@zzlnd.nl of 0118- 425850. Q www.zwv.nl Op 18 september 2008 is ten laste van C. Kale, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslagleg ging op loon. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen AGENDA 4 7, OP PAD Seniorenraad Openbare vergadering Seniorenraad Schouwen-Duiveland Gemeentehuis, Zierikzee, 9.30 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Get Smart: 20.00 uur; Wanted: 20.00 uur; Mamma Mia: 20.00 uur; Naissance des Pieuvres: 20.30 uur; GOES Merral, Mamma Mia: 20.00 uur; Meet Dave: 20.00 uur; Superhero Movie: 20.15 uur; Wanted: 20.15 uur; MIDDELBURG Schuttershof, The Banishment: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, In Bruges: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Babyion: 19.00 en 22.00 uur; Bangkok dangerous: 19.15 uur; Bri- deshead revisited: 16.00 en 19.15 uur; De brief voor de koning: 14.00 uur; Kung fu panda: 13.45 uur; Mamma mia: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Meet Dave: 14.00 uur; Mirrors: 22.00 uur; The accidental husband: 16.30 en 19.00 uur; The bank job: 22.00 uur; Batman,The dark knight: 21.30 uur; Tropic Thunder: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Wall.E: 14.00 en 16.15 uur; Wanted: 13.45, 16.15 en 19.15 uur; Wild child: 14.00 en 16.15 uur; Zeven van Da- ran: 14.00 uur; •Op 17 september 2008 is ten laste van D. Charpentier, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging op inkomen. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen LAMSWAARDE - Het personeel en de ouderraad van basisschool de Oostvogel in Lamswaarde houden zaterdag 11 oktober hun jaarlijkse rommel- en groentemarkt. Ook is er een loterij en rad van for tuin. Dit jaar komt er ook een ro deostier te staan. De kleintjes kunnen tijdens de rommelmarkt volop knutselen. De rommelmarkt begint om 13.00 uur. I - 'S"J £-> f"r j r* 'J> j Tmmk J **#■■1' "WO* "«W# Jf JJ Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager KAMPERLAND - Adrie Verhage uit Serooskerke (W) heeft zaterdag het open Zeeuws kampioenschap ploegen voor trekpaarden .op zijn naam geschreven. Hij behaalde 70 punten op tien onderdelen. Twintig spannen met paarden stre den zaterdag op een perceel grond van de familie Remijnse aan de Sint Felixweg om de titel. De top tien zag er verder als volgt uit: 2e Rien Lazeroms, Sprundel: 65 pun ten; 3e Arian de Hoon, Sprundel: 64 punten; 4e Kees Mol, Waarde: 62 punten; 5e Adam de Reyer, Lan- geweg: 61 punten; 5e Johan van de Hoek, Kerkwerve: 61 punten; 7e Wim Baremans, Etten-Leur: 53 punten; 8e Johan van Rie, Eede: 52 punten; 9e Huibert Maurice, Nis- se: 50 punten; 10e Marcel de Rooy, Sprundel: 48 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49