Zeeland 200m2 Vliedbergfestival wordt vervolgd fossielen meer prijs 'Te weinig gastgezinnen in Zeeland' Open dagen Druivengaerde succes SIG1 VAN IWAARDEN SPUITCABINE Eerste editie van muziekevenement trekt ruim honderd mensen. B pzc Maandag 29 september 2008 1 3 SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 door Luc Oggel wemeldinge - Gezellig, een goede sfeer. Zo omschrijven organisato ren Rick Schuitemaker en Bas van Os de eerste editie van het Vlied bergfestival, dat zaterdagmiddag en -avond werd gehouden in dorpshuis De Wemel in Wemel dinge. Het evenement krijgt wat hen betreft dan ook zeker een ver volg. „In totaal hebben we meer dan honderd mensen binnen gehad, hartstikke mooi voor een eerste keer", zegt Schuitemaker (19). Hij en Van Os (22), beiden Biezelinge- naren, zijn als vrijwilligers sinds af gelopen voorjaar bezig geweest met de voorbereidingen van het festival. Ze liepen al langer met het idee, waarop het jeugd- en jon gerenwerk heeft onderzocht wat de mogelijkheden waren. Hoewel Schuitemaker en Van Os geen ervaring hadden met het op zetten van een muziekevenement, is ze dat goed afgegaan. De jon gens spelen zelf in een band (Custom Made) en daardoor was het makkelijk om bands en colle ga-muzikanten uit de regio te be naderen. „Ze wilden allemaal graag komen, want voor hen is het ook weer een kans om op een po dium te staan", zegt Van Os. Om het festival voor zoveel moge lijk mensen aantrekkelijk te ma ken, had het duo een 'voor elk wat wils-programma in elkaar gezet. Zo waren er dj's, een meidenband die folkachtige muziek speelde en, wat later op de avond, het hardere werk van onder anderen Audio- fungus, de winnaar van de afgelo pen editie van 2nd Influenz. Als af- 'De bands wilden graag komen, voor hen is het weer een kans om op te treden' sluiter was het lekker 'losgaan' op de drum 'n' bass van dj One Ear Bass. „Dat vindt meestal iedereen wel leuk." Afgezien van een kleine 'din ner-dip' tussen zeven en acht uur 's avonds, zijn Schuitemaker en Van Os tevreden over de opkomst. Volgend jaar weer dus? „Graag", klinkt het eensluidend. Buiten het terugkerende Vliedbergfestival is het de bedoeling om vaker activi teiten te organiseren in De We mel. Behalve in Wemeldinge traden za terdag ook een paar bandjes op in De Zwaan Kapelle, op een bene fietavond van motorclub De Sproeier. Die wilde zo wat geld binnenhalen voor een nieuw club gebouw. De club zit zonder na brandstichting, afgelopen voorjaar. „De avond was een succes en heeft ruim negenhonderd euro opge bracht", aldus voorzitter Arjan Fa se. In december wordt er nog een benefietconcert gehouden. kunnén graven." Mede dankzij de invloed van zijn Franse collega Fré- déric Lacombat kon Mol in augus tus aan de slag. „Aan de kiezen, die elk tien kilo zwaar zijn, had ik al gezien dat het een steppemam moet uit het midden-pleistoceen (600.000 tot 400.000 jaar geleden) is. Deze steppemammoet is niet te vergelijken met de vondsten uit de Oosterschelde die veel ouder zijn." De opgraving werd meteen aange grepen om de vijfde internationale conferentie over mammoeten aan te kondigen die in 2010 in Le Puy-en-Velay (Auvergne) gehou den wordt. Hier zullen ook de vondsten uit de Oosterschelde een rol krijgen. Mol: „Het belang van deze fossielen is nog steeds groot, alleen vinden we steeds minder." Mammuthus trogontherij ►- Begin september organiseerde Jaap Schot met de ZZ 10 de 58ste Kor en Bottocht op zoek naar fossiele resten uit de Oosterschelde. De laatste jaren valt het resultaat echter tegen door sterren en oesters. In Chilhac (Haute-Loire) wor den fossiele resten gevonden die identiek zijn aan de resten uit de Oosterschelde. Het gaat om landzoogdieren uit het vroeg-pleistoceen (twee mil joen tot 850.000 jaar geleden), waaronder de zuidelijke mam moet (mammuthus meridiona- lis). wissenkerke - De open dagen bij wijngaard De Druivengaerde in Wissenkerke zijn afgelopen week einde succesvol verlopen. Dat was mede te danken aan het fraaie weer. Zo'n zes- a zevenhonderd mensen kwamen een kijkje ne men, aldus Niek Reijnen van de wijngaard. „Als het regent, kost je dat de helft van je publiek." De Druivengaarde deed voor de ne gende keer mee aan de landelijke open wijngaardendag. Bezoekers konden wijnen proeven en zich vergapen aan de 40 a 42 meter lan ge pergola vol druiventrossen. middelburg - De Stichting Europa Kinderhulp Zeeland heeft te wei nig gastgezinnen in de provincie. Dat zei voorzitter Marjo Vermaire zaterdag tijdens de viering van het dertigjarig bestaan in het Provin ciehuis in Middelburg. De stichting had ooit 170 gastgezin nen, de laatste jaren schommelt het aantal rond de 95. Te weinig, vindt Vermaire. Zij vermoedt dat de terugloop van gastgezinnen al les te maken heeft met de veran derde samenleving. Vanaf 1977 heeft de stichting 3300 Europese kinderen met een zwaar leven, naar Zeeland gehaald voor een vakantie van drie weken. Meidenband Another Road tijdens het optreden op het Vliedbergfestival in Wemeldinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47