Spoorbrug Kapelle kost 3,8 miljoen Zeeland VVD Reimerswaal vindt college te laks WOKMSAJU 15.50 Oosterschelde geeft niet veel Toeten en blazen in Hansweert Partij constateert dat besluiten meer dan eens niet worden uitgevoerd. Alternatief voor spoortunnel goedkoper, maar ook nadeliger. Kinderdagverblijf Kapelle in gebruik Baldadige jongens opgepakt in Goes Palazzoli praat over slaapproblemen Jubileumconcert muziekvereniging Lezing over hoogbegaafde kinderen Doorgereden na aanrijding in Goes "T0W0"'" nu Mosselkor komt steeds moeilijker door laag sterren en oesters heen. 1 2 Maandag 29 september 2008 PZC B HANSWEERT - Veertien dweilbandjes uit Zeeland en Bergen op Zoom lieten gisteren van zich horen in Hansweert, waar de achtste editie van het Dweil bandfestival werd gehouden. Op zes podia, waarvan één in de vorm van rondvaartboot De Onderne ming, zorgden de musici voor een gezellige sfeer in het dorp. Het door de plaatselijke muziekvereniging Scheldegalm georganiseerde evenement mag zich elk jaar in meer belangstelling verheugen. Volgens voorzitter Kees Verburg trok het festival gisteren naar schatting zo'n drie- tot vierduizend mensen. „En met het weer hadden we het niet beter kunnen treffen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel KRUININGEN - De WD-fractie in de gemeente Reimerswaal wil uit leg van het college van burgemees ter en wethouders over het niet of niet tijdig uitvoeren van besluiten en opdrachten van de gemeente raad. De WD constateert dat dat meer dan eens gebeurt. Het feit dat een in mei door de WD ingediend en raadsbreed ge steund amendement om de subsi dieverordening dorpsvernieuwing aan te passen nog steeds niet is op gepakt laat staan uitgevoerd én dat het college geen enkele medede ling heeft gedaan over vertraging of uitstel, is voor de partij aanlei ding voor 'ernstige vragen over de daadkracht van dit college'. „De WD is teleurgesteld en veront waardigd dat het college zijn taak zo heeft verzaakt. Helaas komt de fractie daarbij tot de conclusie dat het niet de eerste keer is dat beslui ten en opdrachten van de raad niet of niet tijdig worden uitge voerd. Het is tevens niet de eerste keer dat dit pas blijkt bij vragen vanuit de raad zelf', schrijft fractie voorzitter Marijke van der Meij- den. Als voorbeelden noemt zij on der meer een initiatiefvoorstel van het CDA over de aanpak van zwerfafval, de 'buitengewoon lan ge besluitvormingsprocessen' van het groenbeheersplan en de ge meentelijke visie muziekonder wijs. Eén van de vragen van de WD aan het college luidt of dat het bereid is voortaan een tijdpad op te nemen in zijn voorstellen aan de raad, zodat de griffier na mens de raad toezicht kan houden op de voortgang. De partij over weegt daarvoor een initiatiefvoor stel in te dienen. Het college 'moet' binnen zes we ken reageren op de WD-vragen. door Luc Oggel KAPELLE - Een brug over het spoor bij Kapelle is met 3,8 miljoen euro goedkoper dan een tunnel, maar er zitten tegelijkertijd veel meer na delen aan. Dat blijkt uit een con cept-haalbaarheidsstudie die spoor wegbeheerder Prorail heeft uitge voerd. Prorail heeft de mogelijkheid van een brug (traverse) onderzocht op aandringen van de Kapelse ge meenteraad. Die praat al lange tijd over de aanleg van een spoortun nel voor voetgangers en fietsers, die de nieuwbouwijk Zuidhoek moet verbinden met het centrum van Kapelle. In juni bleek dat zo'n voorziening 4,2 miljoen euro kost en als het tegenzit ruim vijf mil joen. Hoewel de provincie en het ministerie van Verkeer en Water- KAPELLE - Het grondig verbouwde en uitgebreide kinderdagverblijf Dikkertje Dap in Kapelle wordt vanochtend weer in gebruik geno men. Met een lawaaioptocht ver kassen de kinderen van hun tijde lijke adres aan de Biezelingseweg naar het nieuwe pand aan de Dijk- welseweg. Naast de bestaande groe pen komt er een babygroep en een peutergroep bij. De officiële opening volgt nog. GOES - Een 15-jarige jongen en twee 16-jarige jongens, allen uit de gemeente Schouwen-Duiveland, zijn zaterdagavond rond half tien aangehouden op het Stationsplein in Goes. De jongens hadden verkeersbor den vernield en enkele borden meegenomen. Tegen de baldadige, jongens is proces-verbaal opge maakt. staat beiden een kleine zes ton wil len bijdragen, vond een meerder heid van de raad dat wel erg gortig en wilde daarom dat ook de haal baarheid van een brug of viaduct als goedkoper alternatief zou wor den onderzocht. Die studie is nu afgerond. Daaruit blijkt dat een brug inderdaad (iets) goedkoper is (3,8 miljoen, waarbij er rekening mee wordt gehouden dat dat be drag dertig procent hoger of lager kan uitvallen), maar ook meer na delen kent. De brug is in de studie aan de westzijde van het station gesi tueerd en kruist het spoor op een hoogte van zeven meter. Voor voetgangers is er in de stalen con structie een trapportaal, voor fiet sers hellingbanen met een hellings- Een spoorbrug als alternatief voor een spoortunnel in Kapelle kan weliswaar iets goedkoper uit vallen, maar er kleven.ook veel bezwaren aan. OOST-SOUBURG - In het Palazzoli Huis in Oost-Souburg, het steun punt voor mensen die met kanker te maken hebben, wordt donder dag 2 oktober een lezing gehouden over slaapproblemen en slaapmedi- catie. De bijeenkomst begint om 19.15 uur aan het Oranjeplein 41. Entree bedraagt 2,50 euro. Aanmelden kan via telefoonnum mer: 0118-413932. COLIJNSPLAAT - Ter ere van het 110-jarig bestaan geeft muziekvere niging Wilhelmina uit Colijns- plaat zaterdag een concert in dorps huis De Brug. Het concert, met enkele verrassen de elementen, begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Na afloop biedt de vereniging bezoekers een hapje en een drank je aan.- percentage van vier procent. Vol gens de richtlijnen mag dat percen tage slechts twee procent zijn, maar dan wordt de constructie zo groot dat hij niet meer op de loca tie past. De traverse zal sowieso een behoorlijke impact op de om geving hebben, met een lengte van negentig meter en een top- hoogte van bijna elf meter. Daarbij komt dat het huidige ontwerp niet geschikt is voor gebruik door min- dervaliden. Daarvoor moeten de hellingen worden voorzien van tussenbordessen, waardoor het ge heel nog groter wordt. Er kunnen eventueel wel liften worden ge plaatst, maar in dat geval zal de brug fors duurder uitvallen. De raad praat 7 oktober over de haalbaarheidsstudie in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. Overigens wordt de voorkeursva riant voor een tunnel, namelijk een haakse, momenteel uitge werkt tot een voorlopig ontwerp. Dat is in november klaar. MIDDELBURG - Op scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg wordt vanavond een lezing gehou den over '(hoog)begaafde kinde ren thuis en op school'. De lezing wordt gegeven door F. Mönks, ver bonden aan het Centrum voor Be- gaafdheidsonderzoek van de Rad boud Universiteit Nijmegen. De lezing is aan de Breeweg 71E om 19.30 uur. De bijeenkomst is gratis voor alle belangstellenden. GOES - Een bestuurder van een per sonenauto die zaterdagochtend rond 07.30 uur op de Ringbaan West in Goes een 17-jarige brom fietser uit de gemeente Noord-Be veland aanreed, is daarna doorgere den. Door de aanrijding kwam de bromfietser ten val, waardoor zijn voertuig beschadigd raakte. De jon gen hield aan de val pijnlijke plek ken op beide benen over. (Voofwalig Kai*rewiel) WOKk£A] BAKK6N «T6PPANVAKJ Tel. 0-I18 - 55 63 63 •gt*oof buitenterras *3 aparte salen •kinderspeelkoek ruime parkeergelegenheid Zwaanweg 14, Koudeke»*ke www.dewokvatAvvalckereh.il door Inge Heuff ZIERIKZEE - Bijna zestig jaar lang heeft de Oosterschelde de prachtig ste fossielen van landzoogdieren uit het vroeg-pleistoceen (circa twee miljoen jaar geleden) prijsge geven. Keer op keer haalde Wim Schot, en later zijn zoon Jaap, met de korren van zijn Zierikzeese mosselkotter de mooiste fossielen op. De laatste jaren vallen de vond sten echter tegen. De korren komen steeds moeilij ker door de dikke lagen brokkel- sterren en Japanse oesters heen die zich op de bodem ophopen nu de winters niet meer langdurig koud zijn. Dick Mol - honorair on derzoeksmedewerker fossiele zoog dieren bij Naturalis in Rotterdam en mammoetkenner bij uitstek - roemt de fossiele resten die uit de Oosterschelde gevist zijn. „Daar mee hebben we veel kennis'kun nen opdoen over de ontwikkelin gen van de zuidelijke mammoet en de mastodont, beide uit het vroeg-pleistoceen. Bovendien heb ik vergelijkingen kunnen maken met een geheel andere vindplaats, namelijk bij het dorpje Chilhac in de Auvergne in Midden-Frankrijk. Daar treffen we dezelfde dieren aan, alleen zijn die resten comple ter omdat ze niet opgekord hoe ven te worden." Mol, door zijn vakgenoten Mister Mammoth genoemd, heeft begin september in een ander dorpje in de Auvergne, Nolhac, een comple te mammoetschedel opgegraven. „Ik wist dat die er lag, ruim twin tig jaar eerder was dit bij toeval ontdekt toen er een leiding in de 'Het belang van fossielen is nog steeds groot, maar we vinden steeds minder' grond werd aangebracht. De sche del is blijven liggen, maar iemand heeft wel twee kiezen meegeno men. Vijftien jaar geleden heb ik die kiezen gezien en vanaf dat mo ment ben ik bezig geweest met ver gunningen om de schedel op te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46