Sport Prima opsteker voor WS'92 Winst voor Zeeuwse tafeltennissers Motorcrosser Casper Ovaa net naast podium Felbegeerde eerste punten binnen voor Zeeuwse basketballers Volleybalsters staan versteld van eigen kracht. Rinus van de Ven komt niet in actie wegens een defecte motor. BC Vlissingen wint met ruime cijfers van High Five 2. Louter overwinningen voor landelijke tafeltennisteams. Middelburgse damclub verliest kansloos Van Helden luistert debuut op met titel Toernooizege voor judoka Iris Catsburg Teleurstelling voor 's Lands Welvaren Gelijkspel voor tweede team PWG Tommy Staal netto eerste, bruto vijfde w PZC Maandag 29 September 2008 35 door Peter van Kouteren GOES - De mannen van Mytilus zijn de volleybalcompetitie in de tweede divisie met een 3-1-neder- laag bij Nesselande 2 begonnen. De vrouwen van WS'92 vierden de rentree in de promotieklasse met een 3-1-zege op Volcom. De mannen van WS'92 wonnen met 3-2 van Volley Zuid. De vrouwen van Forza Schouwen Duiveland keerden ondanks een nederlaag bij de tweede keus van Sarto niet ontevreden terug uit Til burg. De naar de regiodivisie ge promoveerde fusieclub hield twee punten aan het,debuut over: 3-2. Nesselande 2-Mytilus 3-1: De Goese ploeg begon goed, boog in de slotfase van de eerste set een kleine achterstand om in winst en beschouwde dat als een opsteker. „Maar er had meer in gezeten", vond Peter Verburg. In het restant van de partij bezweek Mytilus vooral passend onder de opslag- druk van de thuisploeg. Mytilus stuitte op een hoog, goed sluitend blok en kon aanvallend te weinig brengen. Na twee setnederlagen op rij leek het tij na een goed be gin in de vierde set (4-8) te keren. Met een prima opslag wikkelde Nesselande echter naar de beslis sende setzege af. WS'92-Volley Zuid 3-2: De Vlis- singers begonnen sterk en boekten in de eerste set een zwaar bevoch ten zege. Daarna wisten de bezoe kers enige tijd de bakens te verzet ten. Volley Zuid sloeg in de twee de en derde set een gaatje en wik kelde af naar winst. Tegen een moegestreden opponent gaf de be tere conditie van de Vlissingers de doorslag. Dat resulteerde uiteinde lijk in de eerste drie punten van het seizo'en. WS'92-Volcom 3-1: De 3-1-over- winning was een prima opsteker voor de Vlissingse vrouwenploeg. VVS'92 uit Vlissingen speelt een prima partij tegen Volcom en zet drie van de vier sets om in winst. foto Ruben Oreel Vooral serverend stond er geen maat op het spel van WS'92. De thuisploeg begon sterk en ontregel de met een uitstekende opslag de aanval van Volcom. Geschrokken van de eigen kracht draaide WS'92 in de tweede set stroef On danks een eindsprint kon de ne derlaag niet worden voorkomen. Daarna werd de goede draad weer opgepakt en won de Vlissingse ploeg overtuigend twee sets. door Herman Heuvink OSS - Tijdens een nationale motor cross in het Noord-Brabantse Oss kwam Casper Ovaa uit Oost-Sou burg tot een prima vierde plaats in het dagklassement in de klasse MX 1. Mark Boot uit Burgh-Haam- stede legde beslag op de zevende plaats in de klasse MX 2. Bij de tijdtraining voor de startop stelling zag het er nog niet naar uit dat Ovaa zo goed voor de dag zou komen. Hij noteerde de twaalfde tijd. In de wedstrijd ging het bij zonder goed. Dat bleek al meteen na het vallen van het starthek toen de Walcherse coureur met de bes ten meeging. In de openingsronde kwam hij als zesde door. Hij ver loor daarna een plaats maar won er een paar ronden verder weer twee terug. Halverwege raakte hij in een fel duel gewikkeld met Mitchell Kessel met als inzet plaats zes. Het stuivertje wisselen duurde voort tot aan de finishvlag waar de 29-jarige Suzuki-rijder als zesde werd afgevlagd. In de tweede manche startte de Oost-Souburger opnieuw sterk. Hij kwam de eerste paar ronden zelfs als vierde door. In het verdere verloop moest hij wat plaatsen prijsgeven en finishte uiteindelijk als zevende. Dat werd een zesde plaats omdat Bullens werd gedis kwalificeerd. In de MX 2-klasse bleef Rinus van de Ven uit Vlissingen langs de kant. Hij was de snelste man in de tijdtraining maar kon niet van start gaan wegens een defecte mo tor. Mark Boot werd in diezelfde tijdtraining als achtste genoteerd. Beide manches kwam de KTM-rij- der in de start niet .goed weg en werd hij al in de eerste bocht inge sloten. In de eerste manche begon hij buiten de top vijftien om uit eindelijk op een knappe zesde plaats beslag te leggen. In de twee de heat reed hij van een 30e plaats naar de achtste positie. GOES - De eerste ronde van de bas ketbalcompetitie leverde twee overwinningen op voor de Zeeuw se mannenteams. In hoofdklasse won BC Vlissingen van High Five, terwijl Volharding in de overgangs klasse een minieme zege behaalde op Pendragon. De vrouwenteams van BC Vlissingen en BV Souburg starten volgende week. High Five 2 - BC Vlissingen 66-86: In Tilburg startte BC Vlis singen sterk en dat leverde een 9-18-voorsprong op. High Five nam daarna het initiatief over en kwam met 26-25 voor. Een serie scores van Michel Bosters zorgde ervoor dat BC Vlissingen kon gaan rusten met een 35-42-voorsprong. In het derde kwart drukte het team van coach Victor Vermue door naar 45-65. Deze marge bleef daarna gehandhaafd tot de 66-86- eindstand. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 32, Dennis de Paauw 13, Dorde Karad zic 12, Erwin Hilbert 10, Sjors van der Poel 7, Stefan Schrier 6, Benjamin Steenbeek 4 en Sjoerd van Pelt 2. Volharding - Pendragon 2 66-63: Volharding begon aarzelend, waar door Pendragon eenvoudig uitliep naar 9-22. Bij rust stonden de Til- burgse studenten met 22-32 voor. Na de hervatting zorgde het in brengen van Frank Vermeulen voor meer dreiging van de kant van Volharding. De formatie van., coach Kees Steur kwam steeds dichterbij en nam bij 59-58 de lei ding over. In de slotfase bleef de thuisploeg koel en behaalde de ver diende 66-63-overwinning. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 16, Frank Vermeulen 13, Patrick Kom pier 12, Bas Remijn 11, Rim Ranshuij sen 9 en Dave van Maurik 5. GOES - Het eerste mannenteam van Delta/TTC Middelburg boekte in de landelijke tafeltenniscompeti- tie een 4-6-overwinning op Ilac. Ook de vrouwen van SAR deden goede zaken. Er werd met 7-3 ge wonnen van SKF 2 in de eerste di visie. MANNEN Eerste divisie. Ilac-Delta/TTC Middelburg 4-6: In de eerste divisie was er in Gou da een 4-6-overwinning voor de mannen van Delta/TTC Middel burg. John Scott was opnieuw de grote man aan Middelburgse zijde. Hij won alle drie zijn wedstrijden. Ook Lennard Rodenburg had een goede dag en mocht zich twee maal laten feliciteren. Samen wa ren Scott en Rodenburg ook goed voor een zwaarbevochten overwin ning in het dubbelspel. Wouter van der Mark kon niet tot scoren komen. SAR-Red Stars 8-2: De mannen van SAR wonnen in een sterke partij van Red Stars uit Venray. In Kloosterzande werd er met maar liefst 8-2- gewonnen. Si- mone de Klerk eiste de hoofdrol voor zich op met drie goede winst partijen. Johan en Wim 't Hooft wisten ieder twee wedstrijden te winnen. Derde divisie. Ilac-Delta/TTC Middelburg 4-6: In de derde divisie won ook het tweede team van TTCM. Eveneens met 4-6 werd het tweede team van Ilac verslagen. Soren de Witte was in grote vorm en liet drie over winningen noteren. Vooral de overwinning op de zelden verlie zende Tino Ragunath was er een tje om in te lijsten. Jelle Rhee en Kimberly 't Hooft speelden Fred Ragunath naar een verliespartij. VROUWEN Eerste divisie. SAR-SKF2 7-3: De vrouwen van SAR boekten een sterke overwinning in de eerst divi sie. Tegen SKF2 bleef Audrey Koole ongeslagen. Lacey Koole wist twee wedstrijden te winnen. Chantal Remorie won éénmaal. Tweede divisie. SAR2-Tavernie 7-3: Sar 2 boekte de eerste overwin ning in de tweede divisie. Met 7-3- werd er gewonnen van Tavernie. Anja van den Vijver speelde een goede wedstrijd en bekroonde de ze met drie winstpartijen. Stefanie en Liselotte Fassaert wonnen twee wedstrijden. Jeugd A. Kampenion-Delta/TTC Middel burg 3-7: Het eerste jeugdteam van TTC Middelburg deed goede zaken in het landelijk A. De jeugdigde tafel tennissers wonnen met 3-7 van Kampenion. In Kampen kwam William Mari- nissen tot drie winstpartijen. Kris- tian Davids en Patrick Vroomen wonnen twee wedstrijden. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub kreeg zaterdag een stevig pak slaag in Wageningen. De Zeeuwse eersteklasser, die zwaar gehavend aan de wedstrijd begon, verloor met 16-4 van titelkandi daat WSDV. De vier invallers ver loren allemaal, daarnaast vielen er nog twee nullen. Evert Wiskerke, Arie Kammeraat, Jaap de Jonge en Wim Koppejan zorgden met hun remises voor de vier bordpunten. ZIERIKZEE - Michel van Helden van BV De Herberg uit Kapelle is in ca fé De Deugniet districtskampioen geworden in het libre zesde klasse. De 21-jarige debutant versloeg in een zinderende finale zijn clubge noot Remco Paauwe, die uiteinde lijk derde werd. Tweede was Mar tin Schouten van Scheldezicht. Van Helden verdiende naast de ti tel een plaats in de regionale eind strijd. INGELMUNSTER - Iris Catsburg van sportschool Frans de Boevere heeft in het Belgische Ingelmun- ster een sterk bezet internationaal judotoernooi bij de aspiranten (tot 17 jaar) op haar naam geschreven. Ze won in haar eerste partij in de klasse tot 70 kilogram van Ella Car- ter-Allen, de Brits kampioene van 2007. Na twee zeges was de Oost- burgse in de finale te sterk voor de Luxemburgse Monique Kedinger. ALBLASSERDAM - Het kaderteam van 's Lands Welvaren heeft in de uitwedstrijd bij HWA Boele/Lesec een teleurstellend 4-4-gelijkspel be haald. Aan Peter de Bree lag het niet dat een punt in Alblasserdam achterbleef Hij speelde zijn partij uit in acht beurten. Jan Goud zwaard won van Van Krimpen. Daarbij bleef het omdat zowel Ro bert van Stevendaal als Jo Alleijn kansloos verloren. 's-GRAVENPOLDER - PWG 's-Graven- polder 2 begon de damcompetitie in tweede klasse F met een 10-10-gelijkspel bij CEMA/De Vate Zet 2 uit Geleen. De Zeeuwen be gonnen slecht aan de wedstrijd en keken voortdurend tegen een ach terstand aan. Bij een 10-6-stand sleepten René Dusebout en Dan ny de Jager nog een punt voor hun team uit het vuur. Het derde punt kwam van Niels Roelofsen. GOES - Atleet Tommy Staal uit Burgh-Haamstede is voorin geëin digd bij de 6 kilometer lange talen tenloop van de Posbankloop in Gelderland. Met zijn brutotijd eindigde hij als vijfde in zijn leeftijdscategorie, maar zijn nettotijd was de beste van allemaal. In het parkoers was de beklimming van de Posbank op genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37