's-Gravenpolder mist een topscorer s ree er y debuteren met ruime winst in tweede divisie Amazone Lefeber begint sterk aan indoorseizoen Zeeuwse dammers lijden tweede nederlaag in ereklasse. 34 Maandag 29 september 2008 pzc W - In de puntendeling van Arie van de Weteringh had meer gezeten. „Een overwinning had de wedstrijd een nieuwe impuls kunnen geven", aldus de dammer van PWC 's-Cravenpolder. foto Willem Mieras rtreekderbW nt V'"SS'nSSe pOOlbiljaiterS door Koen de Vries 's-CRAVENPOLDER - Jan van de We teringh toonde zaterdag ongewild aan hoe groot het verschil is tus sen dammen in de ereklasse en de eerste klasse. De speler van PWG-'s-Gravenpolder kende te gen Hijken/DTK-speler Hans Jan sen één zwak moment en kon en kele zetten later opgeven. De ne derlaag van de inwoner van Sint Philipsland luidde de tweede ne derlaag van 's-Gravenpolder in de eredivisie in: 7-13. Vorig seizoen promoveerde 's-Gra- venpolder voor het eerst in de his torie naar de ereklasse, de sterkste damcompetitie van de wereld. Dat kwam misschien ook wel omdat de zwakke momenten, zoals Jan van de Weteringh er zaterdag één had, op het op een na hoogste ni veau nog rechtgebreid konden wor den. Dat die tijden voorbij zijn, be seffen de Zeeuwse spelers heel goed. De ereklasse telt twaalf ploegen, waarvan alleen Amsterdam een zwakke broeder is. Maar niet al leen de nummer twaalf degradeert rechtsreeks, ook de nummer elf is meteen de klos. En voor die posi tie komt 's-Gravenpolder nadruk kelijk in aanmerking. Zeker omdat de ploeg het vorige week zwaar liet afweten tegen Cema-De Vaste Zet. ,,'s-Gravenpolder heeft hele maal geen slecht team", gaf Hij ken-speler Henk Kalk, goed voor tien jaar eredivisie-ervaring, aan. „Het probleem is dat ze geen spe lers hebben van wie je zeker weet dat ze veel punten zullen scoren. Bijna alle andere ploegen hebben die wel." Kalk maakt zelf deel uit van zo'n ploeg. Het Drentse Hijken heeft met Martin Dolfing en Hans Jan sen twee oud-Nederlands kam pioenen in huis en beschikt ook over juniorenwereldkampioen Roel Boomstra. In de loop der jaren heeft Kalk steeds meer wereldtoppers de ere divisie binnen zien sijpelen. Die door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Maxi me Lefeber kon zaterdag in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland terugkijken op een uitstekende opening van het indoorseizoen. In de klasse Z was de dressuuramazo- ne uit Koudekerke met de ruin Embleme Du Defey de beste. Meestal is het bij het begin van het indoorseizoen voor de paar den even wennen. Gezien het gro te aantal proeven dat met een winstpunt werd afgesloten, had den de viervoeters in manege De Kroo echter geen moeite met de omschakeling. Lefeber kreeg de overwinning in de in handicap verreden klasse Z dan ook niet cadeau. In deze goed bezette rubriek scoorde liefst tach tig procent van de deelnemende combinaties een voldoende. Lefe ber, uitkomend in de klasse Z2, reed Embleme Du Defey naar een ontwikkeling maakt 's-Gravenpol- der op slag kansloos voor een goed resultaat. „We zullen deze competitie vooral mentaal sterk moeten zijn", was daarom de conclusie van Johnny de Leeuw uit Goes. „Als je te veel tegen de tegenstanders opkijkt, word je gegarandeerd wegge speeld." De Leeuw kwam voor het Tilburg- se Angarde enkele jaren in de ere klasse uit. Hij dreef zaterdag in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol der Roel Boomsma tot wanhoop. Steeds als het toptalent een zet deed die naar de winst leek te lei den, bedacht De Leeuw de ultie me oplossing. De Zeeuwse speler was dan ook tevreden met zijn re mise. En met de uitslag van de teamwedstrijd. „Vorige week hebben we het ge woon slecht gedaan. Vandaag heb ben we eruit gehaald wat erin zat. ook omdat we met twee invallers speelden." Die invallers waren Martin van Dijk, oud-speler van Dordrecht, en Rianka Rentmeester. Zij vervin gen André Droog (vorig jaar tops- Johnny de Leeuw: 'We zullen deze competitie mentaal sterk moeten zijn' corer) en Henk Gunter. Na een snelle nederlaag van Jan van de Weteringh volgden vijf remises. Al leen in de puntendeling van Arie van de Weteringh had wellicht meer gezeten. „Van dit soort par tijen moeten we het toch heb ben", stelde De Leeuw. „We zullen kleine kansjes moeten pakken, want grote krijgen we waarschijn lijk nauwelijks." Arie van de Weteringh besefte dat ook: „Ik wist dat we een overwin ning nodig hadden. Die had de wedstrijd een nieuwe impuls kun nen geven." Ronduit knap was de remise van Andres van den Berge (David) te gen Martin Dolfing (Goliath). De nederlaag van Martijn Renmeester tegen Jacob Okken deed daarna de deur dicht. totaal van 219 punten. De Schelde- stad-combinatie bleef daarmee An neke Phernambuque met Toscane (216) en thuisrijder en favoriet Vin cent Bol met Jumper K (215) ver rassend voor. Meer succes had Bol in de klasse Mi. Daarin maakte de ruiter zater dag met Urban de hoog gespan nen verwachtingen volledig waar. Hij boekte met de ruin een afgete kende overwinning. De combina tie bleef naaste concurrent Han nah Otte met Vido vijftien punten voor. Met zijn score van 68 pro cent schreef Vincent Bol met Luc ky One zoon ook nog het over all-klassement op zijn naam. In de klasse M2 leverden Lonneke Ludolphy met de merrie Vivastro- na en Annemarie Hertzberger met de hengst Ventoux een verbeten strijd om het oranje erelint. Lu dolphy was uiteindelijk nipt (197 om 196) de beste. door Eddy van der Hoort vlissingen - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zijn ook in hun vierde wedstrijd van dit seizoen zonder nederlaag geble ven. In een rechtstreeks duel in de eer ste klasse met streekgenoot FC Dauwendaele, dat ook nog ongesla gen was, bleef de Vlissingse ploeg met 4-2 aan de positieve kant van de score. De derby was een enerverende topper. Tot rust (1-1) gingen de ploegen gelijk op. Pas in de slotfa se leken de spelers te beseffen dat er toch gescoord moest worden. Zes minuten voor tijd was het nog 2-2. Daarna sloeg Groene Ster be slissend toe. Voor Groene Ster waren André Sie- reveld, Hoessein Bouzambou (2x) en Etienne Mallie de doelpunten makers. Guide Lord en Mounir Na bil schreven namens FC Dauwen daele de doelpunten op hun naam. door Joop van den Oudenhoven vlissingen - Van de vier poolwed- strijden van Zeeuwse ploegen die in de diverse klassen op de agenda stonden, eindigde de helft in een gelijkspel. Cue Action-Snookertown 7-0: Het debuut van de Vlissingers in de tweede divisie verliep vlekke loos. De uitslag was geflatteerd, maar de winst dikverdiend. Atung Wu won in het straight en het 8-ball. Jeroen Koopman en Mark van Wijngaarden in het 9-ball en Abel van de Sanden in het 8-ball. Het nieuwe element dit sejzoen, het dubbelspel 10-ball, werd ge wonnen door het duo Wu en Van de Sanden waardoor een straight score op de borden kwam. Chalkie's Bitches-Roadhouse Blues 4-4: Roadhouse Blues miste in de regionale eerste klasse duide lijk teamcaptain Joris Lodder. Het was vooral aan Jeroen Damman (twee winstpartijen) te danken dat de Middelburgers met 4-4 weg kwamen in Etten Leur. Cue's Perfaction-Roadhouse Rookies 7-2: De streekderby in de regionale tweede klasse verliep in het voordeel van de thuisploeg. De verschillen waren klein maar de debuterende Vlissingers bleven op de juiste momenten het koelst. Khalu's AA-Cue's Reaction 4-4: In dezelfde poule behaalde Cue's Reaction een benauwd maar ver diend gelijkspel. De poolbiljarters speelden onder hun kunnen maar het was net voldoende om de buit te delen. Jasper Vantricht staat na vier partijen nog op een honderd procent score.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36