Fernando Alonso jubell Liverpool zet Everton in Merseyside-derby in tweede helft opzij Bar9a wint derby van Espanyol Fernando Torres klaagt, vloekt en scoort daarna gewoon twee keer. Primeur Bakx op het hoogste niveau Renault-coureur is vertrouwde winnaar bij eerste nachtrace ooit. Ruud van Nistelrooij voorkomt puntenverlies voor Real Madrid. Korting 20,- bij 2 personen! 30 Maandag 29 september 2008 PZC door Frank van den Heuvel DEN HAAC/LIVERPOOL - Fernando Torres liep zaterdagmiddag lange tijd als een verveeld joch over het veld van Goodison Park. Moppe rend, klagend en vloekend naar scheidsrechter, tegenstander en medespelers. De Spanjaard had nog geen moment geïmponeerd, toen hij in de 58e minuut de 0-1 op het bord zette en drie minuten later de 208e editie van de Mersey side-derby besliste met een schot in het dak van het doel. 'Babyface' Torres heeft het alle maal in zich: hij kan de verongelijk te, irritante vedette uithangen om een minuut later zijn pure klasse als spits te etaleren. Zelf stond hij na afloop natuurlijk vooral stil bij dat laatste. Zes wedstrijden had hij niet gescoord en dat vrat aan hem. „Toch heeft het mijn zelfvertrou wen nooit aangetast", zei hij. „Ik weet wat ik kan. Als ik hard zou blijven werken, konden de doel punten niet uitblijven. Gelukkig is het nu zover." Torres had een mooie wedstrijd uitgezocht voor zijn wederopstan ding als goaltjesdief. De Merseysi- de-derby staat te boek als een van de meest emotierijke, hete wed strijden van het Premiershipsei- zoen. In de laatste acht duels tus sen de stadgenoten Liverpool en Everton viel telkens een rode kaart. Ook zaterdagmiddag dus, maar de uitsluiting van Tim Cahill in de slotfase had slechts te maken met machteloze frustratie. Toen de Australiër zijn overtreding beging, stond het al 0-2 en had Everton he lemaal niets meer in te brengen. De rivaliteit tussen de Blues en de Reds is in de stad nog altijd groot, maar de mogelijkheden van de twee clubs liggen inmiddels dusda nig uit elkaar, dat een overwin ning voor Liverpool eigenlijk niet meer dan vanzelfsprekend is. Die van zaterdag was al de derde op rij en zeker niet een van de spectacu lairste. Voetbaltechnisch lieten de ploegen weinig zien, Liverpool was wel negentig minuten lang be ter. Voor rust bleef de thuisploeg nog aardig op de been. Het goede voor beeld was een week eerder gege ven door Stoke City, dat op An- field Road achteroverleunde, com pacte speelde, geen meter ruimte weggaf en Liverpool op 0-0 hield. Everton deed in de eerste helft exact hetzelfde. Liverpool loopt over van pure klas se en talent, maar heeft nog wel eens moeite om de openingen te vinden tegen zichzelf ingravende tegenstanders. Jan Wouters, na mens PSV aandachtig toeschou wer op Goodison Park, zal hetzelf de gezien hebben. Maar Everton hield het zaterdag niet vol. Liverpool draaide na rust een tempo hoger en legde de kwetsbaarheid van de Toffees bloot. Met Fernando Torres in een absolute hoofdrol. „Nu wil ik ook doorgaan en hoop ik ook woensdag tegen PSV weer te scoren", verklaarde de Span jaard na afloop. De Eindhovena- ren zijn gewaarschuwd. Phil Jagielka (rechts) van Everton probeert matchwinnaar Fernando Torres af te stoppen. foto Paul Thomas/AP CHARLEROI - In Studio i - de Bel gische tegenhanger van Studio Voetbal - werd zijn prachtige actie tegen Bergen vorige week gekozen tot 'beweging van de week'. Met een passeeractie achterlangs het standbeen liet Istvan Bakx toen al zien helemaal terug te zijn. Zater dagavond bevestigde de Vlissinger zijn vorm en maakte hij in het uit- duel met Charleroi zijn eerste doel punt op het hoogste niveau. Bakx schoot na 52 minuten de 0-1 binnen. Hij was het eindstation van een mooie aanval, waarbij spits Coulibaly op het juiste mo ment een gat voor hem trok. Bakx dook erin en schoot met links strak binnen. Bakx, die na zijn blessure pas voor het eerst in de basis stond, werd na 73 minuten gewisseld. Vijf minuten voor tijd zorgde Coulibaly voor 0-2, waarna Tim Smolders de eindstand nog op 1-2 bepaalde. Kortrijk heeft na zes duels tien punten verzameld en staat daarmee vijfde in de Bel gische Pro League. door Erwin Blatter DEN HAAG/SINGAPORE - De op voor hand één van de meest bijzondere Formule i-races uit de geschiede nis kreeg gisteren in Singapore een vertrouwde winnaar. Fernando Al onso won in de Aziatische stad staat de eerste nachtrace ooit en bezorgde Renault daarmee de eer ste overwinning sinds de Grand Prix van Japan in 2006. In de inci dentrijke race op het Marina Bay Street Circuit werd Nico.Rosberg verrassend tweede. Daarmee hield hij Lewis Hamilton (derde) knap achter zich. „Fantastisch! Ik ben ongelooflijk blij. Ik kan het niet geloven", jubel de Alonso na afloop. „Ik denk dat ik wel een paar dagen nodig heb om me te realiseren wat ik zojuist heb gepresteerd. Ik had heel, heel veel geluk vandaag." En dat had, ironisch genoeg, alles te maken mét de pech van teamge noot Nelson Piquet. De 23-jarige Braziliaan knalde tijdens de veer tiende ronde in de muur, waar door de safety car moest uitruk ken. Kort daarna dook de ene na de andere coureur de pitstraat in, maar niet Alonso. De Spanjaard had op het fel verlichte stratencir- cuit al zijn eerste pitstop gemaakt SEVILLA - Ruud van Nistelrooij heeft eens te meer zijn enorme waarde voor Real Madrid bewe zen. De Nederlandse aanvalsleider van de Spaanse kampioen voor kwam zaterdagavond puntenver lies in Sevilla tegen Real Betis. 'Van the Man' maakte in de laatste minuut de winnende treffer: 1-2. Real Madrid was voor rust op voor sprong gekomen door een treffer van Heinze. De Spaanse internatio nal Sergio Garcia herstelde het evenwicht na rust. Met tien man - na rood voor Marcelo - won Real alsnog dankzij Van Nistelroooij. De derby Espanyol-Barcelona (1-2) werd zaterdagavond na ruim een uur enige tijd onderbroken we- .gens ongeregeldheden op de tribu ne. Er kwam onder meer een vuur pijl in een supportersvak terecht. Scheidsrechter Medina Cantalejo besloot daarop de wedstrijd even te staken en de spelers naar de catacomben te dirigeren. Het oponthoud duurde ongeveer tien minuten. Op dat moment leid de Espanyol al geruime tijd met 1-0 door een doelpunt van Coro. Pas in de slotfase profiteerde Thier ry Henry van het personele over wicht en maakte gelijk. Lionel Messi bezorgde Barca uitein delijk de zege. De Argentijn benut te ver in blessuretijd een straf schop. en kon zo naar de vijfde plaats op rukken. Op dat moment schakelde de van pole gestarte raceleider Fe lipe Massa zichzelf uit. De Ferrari- coureur trapte in de pitstraat te vroeg op het gas en nam daarbij de nog aan zijn bolide geklonken tankinstallatie mee. Een incident dat hem overigens nauwelijks te verwijten viel, omdat de lamp op het bord van de lollipopman op groen stond. Noodgedwongen par keerde Massa zijn Ferrari aan het eind van de pitstraat in afwach ting van zijn monteurs. Het akke fietje kostte hem een dikke mi nuut én een drive-through-penal- ty, waardoor hij de rest van de ra ce achteraan reed. Ook Nico Rosberg en Robert Kubi- ca kregen een straf opgelegd na die eerste serie pitstops. Omdat zij hun stop hadden gemaakt toen de pitstraat nog was gesloten, kregen beiden een stop-and-go-penalty van tien seconden. Voor Rosberg was de tijdstraf extra zuur omdat de Williams-cou- reur op dat moment aan de lei ding ging. Toen uiteindelijk ook Jarno Trulli voor zijn eerste stop naar binnen ging, claimde Alonso de leiding om die niet meer af te De eerste nachtrace ooit in de Formule 1 wordt gedomineerd door incidenten. Fernando Alon so blijft overeind in de chaos en boekt een historische zege. geven. Een tweede neutralisatie door de safety car - na een crash van Adrian Sutil - bracht daar geen verandering in. De eerste nachtrace in de Formule 1 draaide voor Ferrari uit op een sof Massa was na zijn pitstraatinci- dent al gezien, en toen Kimi Raik- könen in de slotfase zijn Ferrari in de muur boorde, was het drama voor de Italianen compleet. Voor Raikkönen betekende zijn vijftien de plaats - hij werd ondanks zijn crash toch geklasseerd - het vierde nulresultaat op rij. Daardoor werd McLaren de grote winnaar van het weekeinde. Niet alleen vergrootte kampioenschap leider Hamilton zijn voorsprong op Massa (zeven punten), de Brit- se renstal gaat voor het eerst dit seizoen ook aan de leiding in de stand om de constructeurstitel. Renault staat daarin op enorme achterstand van McLaren, maar de Franse renstal lijkt inmiddels op de weg terug. Alonso waakt desal niettemin voor te veel enthousias me. „We moeten niet vergeten dat dit circuit, net als Monaco, speciaal is. Of deze overwinning het keer punt voor Renault betekent, zul len we bij de volgende race in Fuji ontdekken." Met de overwinning van Alonso werd eens te meer dui delijk hoe spannend het seizoen is. De tweevoudig wereldkampi oen werd gisteren de zevende Grand Prix-winnaar van dit jaar. LEZERSEp Kom naë deze wei hebbers bruisem deze kr? met exti nameliji in het3< hartje sl En als u krijgt u 1 Boeksn Berlijn Een bezoe Bezoek Cl Slot Char! den Linde Ook de Ri; dan waan 'Museumi Winkelen KaDeWe t grenzend ven. U vin maar ook van de we

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32