Sport duel met OSS Fortis rekent zich te vroeg rijk tegen IJsselvogels Vlissingen rukt op naar tweede plaats Slechte tweede helft breekt Souburgse formatie op: 2-4. Swift voert opdrachten niet uit en verliest thuis van ODO. Sterk begin van De Stormvogel Gehavend Terneuzen komt niet langs ÊBOH: 0-0 W PZC Maandag 29 September 2008 29 door Marco Puik OOST-SOUBURG - Na twee ruime overwinningen staat zondag-eer steklasser RCS weer met beide be nen op de grond. Het Brabantse OSS'20 bezorgde de ploeg van trai ner Romeo van Aerde gisteren de eerste thuisnederlaag van het sei zoen: 2-4. Het verlies was vooral het gevolg van een matige tweede helft die de Souburgers op de mat legden. Dennis de Nooijer vatte het spel van zijn ploeg als volgt sa men. „Vandaag hebben we laten zien dat we gelijkwaardig kunnen zijn aan deze tegenstander. We be gonnen echter niet goed aan de tweede helft. We speelden te slap en waren vanaf het begin niet bij de les. Het staat vast dat we een voudig scoren, maar dat we ook makkelijk doelpunten weggeven. We zijn kwetsbaar als we met lan ge spitsen te maken krijgen." Voor de pauze was er nog weinig aan de hand voor de thuisclub. On danks een vroege achterstand (Ya- vus Demirci mocht zomaar bin- nenkoppen) herpakte RCS zich snel. In de tiende minuut kwam de gastheer langszij via Yordi Nij- land, na een slim balletje van Den nis de Nooijer. Het vervolg van de eerste helft leverde onder meer een goede schietkans op voor Reguillo Vandepitte, maar zijn in zet spatte uiteen op de vuisten van keeper Rustemovic. Na 33 minuten kwam RCS aan de leiding toen Dennis de Nooijer de bal handig afschermde en het leer naast de keeper in het doel schoof: 2-1. RCS kon de voorsprong niet tot de rust vasthouden. Opnieuw liet de Souburgse defensie zich in de lucht aftroeven, ditmaal door Theon de Veer: 2-2. De tweede helft begon slecht voor de thuisclub. „Worden we wak ker?", schreeuwde Dennis de Nooijer naar zijn ploeggenoten, na dat de Ossenaren wel erg makke lijk door de Walcherse defensie konden snijden. De woorden van de spits, die in de eerste twee we ken van het seizoen sukkelde met een blessure aan zijn meniscus maar naar eigen zeggen weer hele maal fit is, misten echter hun uit werking. De bezoekers liepen in het tweede bedrijf vrij eenvoudig uit naar een 2-4-voorsprong, voor al onder impuls van flankspeler Bram Kappen. RCS kon daar in aanvallend op zicht weinig meer tegenover stel len en mocht blij zijn dat de Bra banders in de slotfase nog enkele goede kansen lieten liggen. Trai ner Romeo van Aerde was nuch ter in zijn analyse. „In mijn ogen hebben we vanmiddag twee ver schillende wedstrijden gespeeld. De eerst helft waren we fris en speelden we aanvallend voetbal. Na rust was die frisheid weg. Het feit dat enkele jongens zich in de ramadanperiode bevinden speelde daarbij zeker een rol. We bekijken alles van week tot week. We heb ben nu zes punten uit vier duels en voorafhad ik voor dat scenario getekend. Achteraf gezien hadden we misschien drie punten meer moeten hebben." RCS-OSS'20 2-4 (2-2). 5. Yavus De mirci 0-1,10. Yordi Nijland 1-1, 34. Dennis de Nooijer 2-1, 43. Theon de Veer 2-2, 51. Dick Moll van Cha- rante 2-3, 78. Remco van der Most 2-4. Scheidsrechter: P. van Loenen (Souburg). Gele kaart: Jesper Brocks, Bas van Grunsven (beiden OSS'20), Gérard de Nooijer (RCS). Aantal toeschouwers: 300. PJJ RCS kan in de wedstrijd tegen OSS'20 een goede eerste helft geen vervolg geven. Na een 2-2-ruststand gaat de Souburgse eersteklasser met 4-2 onderuit. door JaapJan Ritsema GOES - Met nog één minuut te gaan rekende Fortis zich al rijk. De Souburgse eersteklasser kwam op 16-17. Maar IJsselvogels verknalde vijftien seconden voor tijd het Zeeuwse feestje. TOP bood prima tegenstand bij Koploper Kinder dijk. Een nederlaag was echter niet af te wende. Het werd 17-14. IJsselvogels-Fortis 17-17: Met Pa trick Koppejan op de plek van Chaïm Koole (blessure) speelde Fortis naar beleving van coach Aar- nout Crucq 'een wedstrijd waarbij je op het puntje van je stoel zat'. In een gelijkopgaande strijd had IJsselvogels veelal het initiatief) maar had Fortis bij 13-15 de kans om de winst te pakken. In plaats daarvan werd het stuiver tje wisselen in een hectische slotfa se. 'Dat is in de knip', dacht Crucq toen invaller Leonard Geerse in de laatste minuut de 16-17 maakte. De topschutter van de thuisploeg gooi de echter roet in het eten. Scores Fortis:~Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 3, Remi van de Broeke en Chan- tal Caljouw 2, Chalana Janisse, Joyce Schoonaard, Jessica de Boer en Leo nard Geerse 1. Swift-ODO 9-13: In een zwakke eerste helft had Swift de kansen op een goed resultaat al vergooid. Door onoplettendheid kregen de Middelburgers onnodige scores om de oren en aanvallend werden tal van korte kansen gemist. Coach Ralph Gillissen was na af loop duidelijk in zijn commentaar. „Opdrachten werden niet uitge voerd en we speelden gewoon niet clever." Scores Swift: Richard Geldof, Paul van den Berg en Judith Steenbergen 2, Eef- je van den Berg, Matthijs Pagé en Vera Kuijper 1. Kinderdijk-TOP 17-14: Na een ont zagvolle openingsfase (8-2 na 20 minuten) dreigde een afslachting voor de Arnemuidenaars. Na rust toonde TOP opnieuw vechtlust. Resultaat: 12-12 halverwege de tweede helft. Coach Edwin Coppoolse: „We zijn brutaler gaan verdedigen en haal den een hoog niveau." TOP kreeg in het laatste kwartier nog wel kan sen, maar kon toen niet meer tip pen aan de koploper. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs en Jantine Meulmeester 3, Cor- né Bezemer en Leon Bezemer 2. Tjoba-All Ready 11-11: All Ready speelde tactisch sterk en kon daar door het sterker geachte Tjoba lang bijhouden. Bij 11-9, met drie minuten op de klok, leek het pleit echter beslecht. Maar Tjoba speelde de wedstrijd dom uit en daardoor kon de Schouwse tegenstander alsnog langszij komen. Dennis Voshart zorgde voor de gelijkmaker. Scores Tjoba: Niels Westmaas 3, Es ther van Boven en Kim van de Broeke 2, Gerben van Boven, Jouri van de Broe ke, Melissa de Jonge en Robert van Schaik 1. Scores All Ready: Remy Quist 4, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, An ouk van Tiggelhoven 2, Manon Torens- ma en Dennis Voshart 1. Nikantes-Ondo 7-12: Nikantes liet Ondo het spel maken. De ploeg uit Sint Laurens slaagde daar deels in. „We hadden te veel kansen no dig", vond coach Christian Hoef- De korfballers van Fortis denken de zege op zak te hebben, maar laten de tegenstander in de slot fase toch nog terugkomen. For- tis-IJsselvogels wordt 17-17. kens. In twee doelpuntrijke fases gaf Ondo de thuisploeg geen kans, in het tussenstuk werden de teu gels iets gevierd en kwamen de Rotterdammers dichterbij. In een rommelige wedstrijd behield On do toch eenvoudig de ongeslagen status en voert samen met Oranje Zwart de ranglijst aan in de derde klasse. Scores Ondo: Maarten Lorier 4, Mar- tijn Walraven 3, Wim Allaart 2, Annelie Wisse, Hagar Hoogwerf en Robbie Me- su allen 1. SKV-Seolto 8-16: Promovendus SKV was niet opgewassen tegen Seolto. Had het vizier van de Vlis- singers in de tweede helft net zo scherp gestaan als in het kwartier voor rust, dan had de produktie de twintig overstegen. Al zeker van de winst ging Seolto na rust echter mee in het matte tempo van SKV, waardoor de sco re stokte. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur beiden 4, Mauri ce Brul, Tom Harthoorn en Mariëlle Francke beiden 2, Daisy Verkerk en Remy Schuuring beiden 1. Stormvogels-DSO 15-6: Tegen een inspiratieloos DSO kwam Stormvo gels pas na rust op gang. De oud-tweedeklasser kon geen mo ment partij bieden in Westkapelle. Met één tempoversnelling in het kwartier na rust sloeg Stormvogels een onoverbrugbaar gat en kon het zich zelfs permitteren een handvol kansen onbenut te laten. Scores Stormvogels: Frank Peene en Niek Peene beiden 5, Kristian Gabriëlse 2, Arjen Schoe, Marit Kleinepier en Ar- ja Groenleer allen 1. Vios-KVK 12-6. Scores KVK: Jeroen Quist en Martijn Verdonk 3. Scheldevogels-Blauw Wit 8-7. Scores Blauw Wit: Ilse Kloet en Esmee Walra ven 2, Bastiaan Rijk, Danny Hoogstrate en Andries Westhuis 1. VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel zijn de competitie goed begonnen. In eigen huis werd SWNZ met 6-3 verslagen. De Stormvogel-SWNZ 6-3. De thuisploeg maakte het verschil in de tweede periode. Onder aanvoe ring van Martijn Mechielsen nam De Stormvogel een 4-2-voor- sprong. Toen het in de derde perio de 5-2 werd en Stormvogel-keeper Bob Willemse een strafworp keer de, leek de wedstrijd gespeeld. Toch kwam SWNZ nog terug tot 5-3. Daarna maakte Stormvogel het karwei af en keerde Willemse nog een strafworp Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 3, Jeroen Piek, Chris van der Draai en Peter de Lange 1 De Schelde 2-De Stormvogel 2 3-11. De Stormvogel 2 trok in de tweede periode de wedstrijd naar zich toe. Binnen anderhalve mi nuut werd een 1-5-voorsprong op gebouwd. De Schelde 2 schoot te weinig van afstand. De gasten uit Vlissingen hadden daar minder moeite mee en troffen vaak doel. Scores De Stormvogel 2: Frank Leijnse 5, Robin Juranek 3, Kees Leijnse 2 en Jeroen van den Broeke 1Scores De Schelde 2: Jeroen de Putter, Jeroen Kamp en Kevin Visser 1. GOES - Tweedeklasser Vlissingen heeft gisteren goede zaken gedaan door Vlijmense Boys met 6-3 te verslaan. Door de overwinning stijgt de ploeg van trainer Ruud Pennings naar de tweede plaats in de competitie. De overwinning kwam niet zon der zonder slag of stoot tot stand. Wéér kwam de ploeg (tot twee maal toe) op achterstand, maar op nieuw knokten de spelers zich te rug in de wedstrijd. „We hadden wel het beste van het spel, maar moeten nog dominanter worden", vond Vlissingen-trainer Ruud Pen nings. De gasten konden overigens niet lang genieten van hun voorsprong. Nadat Patrick Leijtens na 25 minu ten 0-1 had gemaakt, scoorde Ran dy de Dreu in dezelfde minuut al de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust flikte Vlissingen hetzelfde kunstje. Ditmaal was het Besar Xhoxhaj die de stand gelijktrok (2-2), nadat Leijtens weer had ge scoord. Vlak voor de pauze moes ten de gasten verder met tien man, nadat een Vlijmenaar rood kreeg wegens het maken van een slaande beweging. Net na rust kwam Vlijmense Boys zelfs met negen man te staan. De spits kreeg zijn tweede gele kaart. Vlissingen maakte via Dangelo Martien, Xhoxhaj en Peter de Jong dankbaar gebruik van de man-meer-situatie en breidde de score uit naar 5-2. Nadat Leijtens zijn hattrick had gemaakt, bepaal de Joey van der Zweep de eind- tand op 6-3. Terneuzen-EBOH 0-0: Een typi sche 0-0 wedstrijd. Beide ploegen verdienden niet meer. Wel grepen de Zeeuws-Vlamingen nog bijna de winst toen in de slotminuut Remco van Leeuwen uit een vrije trap de binnenkant van de paal raakte. In de eerste helft zag Eric-Jan Naudts zijn inzet door een EBOH-verdediger van de doellijn gehaald. Voor Terneuzen zat er meer niet in. De thuisploeg miste zeven basiskrachten. Zo ontbraken Dwight van Hulle (spierblessure), Niels Burm (geschorst), Dennis de Kraker, Hans van Damme, Jona than Constancia, Maik de Wolf (voedselvergiftiging) en Peter Re- ijn (blessure). Besar Xhoxhaj (midden) belaagt het doel van Vlijmense Boys. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31