RCS toont twee gezichten in Wedstrijd krijgt een staartje Koploper Domburg Oemoemenoe lijdt beleeft prima dag eerste nederlaag Veel ophef rond HW'24-Zeelandia Middelburg. Jong Ambon laat RIA W. kansloos en boekt 4-0-overwinning. Tovaal komt in tweede bedrijf tekort tegen Diok 2. 28 Maandag 29 september 2008 PZC W COES - De wedstrijd HW'24-Zee- landia Middelburg krijgt nog een staartje. Voorzitter Carel Peterson gaat deze week een klacht indie nen bij de KNVB. Volgens de pre ses werd aanvaller Alberto Conde Morgado gisteren gediscrimineerd door het Hulster publiek en spe lers. „Ik ga de KNVB hier op at tent maken", zei Peterson. Er was nog meer ophef Scheids rechter Verhees uit Zundert was na afloop de gebeten hond en moest onder begeleiding van be stuursleden van het veld. De wedstrijd tussen HW'24 en Zeelandia Middelburg (3-3) ont aardde mede door zijn toedoen in chaos. Althans dat was de stellige overtuiging in beide kampen. Trai ner Roy Hendriksen van Zeelan dia Middelburg wilde na afloop Verhees in zijn kleedkamer opzoe ken om verhaal te halen. Maar die gelegenheid kreeg hij niet. Ook in de bestuurskamer wenste Verhees niet met de Middelburgse trainer in discussie te gaan. „Bel me maar op deze week", was zijn enige com mentaar. „Vorige week was het Nijsse bij Terneuzen en vandaag hebben wij zo'n drama", verwees hij naar Verhees. „Verhees heeft zich vandaag willen profileren. Dat is hem gelukt in negatieve zin. Ik wijt de puntendeling niet aan Verhees, maar ik verwijt het hem wel. Ik-had hem willen uitleggen waarom de wedstrijd zo gelopen is. Daar kan hij van leren." Erik Brems van HVV'24 had weinig aan te vullen. „De scheidsrechter voelde de wedstrijd niet aan", was zijn enige commentaar. HVV'24-4Zeelandia Middelburg 3-3 (2-3). 7. Amir Tawfik 0-1, 9. Frank Lee man 0-2, 25. Michal Szczawinski 1-2, 37. Randy Houwen 2-2, 39. Alper Koe; 2-3, 90 (+13). Christoph de Clippeleir 3-3. Scheidsrechter: J. Verhees (Zun dert). Gele kaart: Bart Rijckaeert, Jor- den Takiddine, Kieran O'Shea en Mi chal Szczawinski (HW'24) en Rick Wiegmans, Alberto Conde Morgado, Mare Alfons (2x) en Jesper Davidse (Zeelandia Middelburg). Rode kaart: Mare Alfons (2x geel). Roosendaal-Aardenburg 4-1: Het massaal opgekomen publiek zag hoe de koploper na tien. minuten via Ton van der Borst de score opende: 1-0. Vrij snel na de gelijk maker van Robbie van de Wijn- ckel (1-1) kreeg een speler van de thuisclub rood en was het tien te gen elf Aardenburg wist hieruit echter weinig profijt te trekken en na de 2-1 van Barry Perk halverg- wege de tweede helft werd het in de slotfase nog 4-1 door twee tref fers van invaller Jan Konings. Zierikzee-Goes 0-0. De a^elopen drie ontmoetingen tussen Zierik- zee en Goes eindigden onbeslist in 1-1. Zondag werd het weer gelijk, maar wisten beide ploegen zelfs het net niet te vinden. „We heb ben te veel respect voor elkaar en kennen elkaar eigenlijk te goed", al dus Zierikzee trainer Marco Groe- neveld. Steen-Halsteren 0-1. Halsteren was veel beter, maar kwam moei lijk tot scoren. Jochem [ongepier werd matchwinnaar. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het was een prima dag voor koploper Domburg in de vierde klasse A van het zondag voetbal. De Walcherse ploeg won met 3-2 van Breskens. Domburg-Breskens 3-2: Een ster ke start leverde Domburg binnen achttien minuten een 2-o-voor- sprong op door treffers van Rick van den Driest en Robin Geelen. Hierna eindigde een inzet van Mar- tijn Minderhoud nog tegen de lat. Hierna viel de thuisploeg ver te rug. Breskens profiteerde in de slot fase van de eerste helft via Erik de Rechter en Elmar Lauret: 2-2. Hal verwege de tweede helft werd Christan Maas matchwinnaar. RIA W.-Jong Ambon 0-4: Er wa ren precies één minuut en veertig seconden gespeeld, toen Martin Waisapy de 0-1 aantekende. Bin nen een kwartier na de rust was de wedstrijd beslist toen Jai'r To- masoa, Delano de Keuning (straf schop) en Remco Felius de voor sprong naar 4-0 hadden uitge bouwd. Doelman Danny Pycke van de ploeg uit Westdorpe kreeg in de 59e minuut rood. Zeeland Sport-Oostburg 0-1: Ach teraf bleek de trainer van de Vlis- singers, Wil Wijnands, over een vooruitziende blik te beschikken toen hij in de rust richting zijn as sistent aangaf dat wie het eerst zou scoren de wedstrijd zou win nen. Dit bleek in de 57e minuut Davy Maes te zijn die met zijn tref fer Oostburg de tweede overwin ning van dit seizoen bezorgde. Hoeven-Walcheren 8-2: De Vlis- singers hadden het moeilijk met de snelle aanvallers van de tegen stander. Na de openingstreffer van Arthur Embregts uit een straf schop, maakte Robin van de Velde nog gelijk (1-1), maar via opnieuw Embregts uit een strafschop en een 'normaal doelpunt' van Ro nald Buijssen stond het bij rust 3-1. In de tweede helft liep Hoeven uit naar 8-1 door Erwin Roks (2x), Jor- di Reuvers en de 16-jarige invaller Jim Fransen. Pas kort voor tijd deed Nigel Holmes nog iets terug namens Walcheren: 8-2. door Hans Markusse GOES - Oemoemenoe liep in het eerste uitduel van de competitie te gen de eerste nederlaag aan. Na een 14-6-ruststand zegevierde HRC 2 met 19-16. Tovaal was in de eerste helft goed op dreef tegen Diok 2, maar gebrek aan ervaring brak de Goesenaren in het tweede bedrijf op: 5-33. De Middelburgers kenden een las tige start in Den Haag. Hoewel de formatie van Herbert-Jan van der Waal voor het eerst in deze compe titie kon beschikken over Govert van Hoek en de Nieuw-Zeelander Clive Dodds werd Oemoemenoe in het eerste kwartier met de rug tegen de muur gezet. Tegen de ver houding in kwam Oemoemenoe via Rink Basie wel op een o-3voor- sprong, maar in het resterende deel van de eerste helft liep HRC 2 uit naar een 14-3-voorsprong. Vlak voor rust bracht Rink Basie de ach terstand terug tot 14-6, maar di rect na de pauze liep de thuisploeg uit naar een 19-6 voorsprong. Een prachtige individuele van Quinten van Dijk zorgde hierna weer voor de nodige spanning. Met een con version en een penalty-kick bracht Rink Basie de achterstand zelfs te rug tot 19-16. Vlak voor het eind signaal miste Basie de kans op de gelijkmaker. Tóvaal-DIOK 2 5-33: In de eerste helft zag het er nog rooskleurig uit voor de thuisclub. Tovaal dicteerde de wedstrijd en kwam na een kwartier op een verdiende 5-o-voorsprong, Peter van Stee vond Maghiel Hanse in de li- ne-out en Jan Otte maakte de aan val beheerst af. Daarna combineer den de Goesenaren zeer behoor lijk en creëerden een groot aantal kansen, maar de grootste kansen werden om zeep geholpen. De gas ten deden het beter. Zij kregen geen enkele kans, maar door zwak ingrijpen in de Goese defensie kre gen ze een try in de schoenen ge worpen, die ook nog eens werd ge converteerd: 5-7. In de rust maak ten de ervaren Bert Bakker en Ma- rijn Riemens plaats voor minder ervaren spelers en na rust had To vaal niets meer in te brengen. Middenvelder Salim ben Sallem (rechts) van RCS is in achtervolging op een speler van OSS'20. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30