Hoek zit met erfenis Sam Ysebaert GPC Vlissingen laat het lelijk afweten Bahadoer redt punt Verdedigers zorgen voor gelijkmaker tegen amateurs van Ajax: 1-1. Kloetinge lijdt eerste nederlaag in eerste klasse C. W PZC Maandag 29 September 2008 27 door Rudy Boogert AMSTERDAM - Tien minuten voor tijd stoomde Björn Langeveld met de bal aan de voet op over de as van het veld. Op 25 meter van het doel loste de verdediger van Hoek een geplaatst schot, dat via de bin nenkant van de paal terug in het veld stuitte. Giovanni Siereveld, zijn vaste kompaan in het hart van de defensie die in het slotoffensief naar voren was gestuurd als storm ram, kopte de rebound binnen. Als de aanvallers het niet doen... Het aanvallende een-tweetje tus sen Langeveld en Siereveld bracht zaterdag tegen Ajax de uiteindelij ke 1-1-eindstand op het bord. Dat het centrale verdedigingsduo er aan te pas moest komen, was symptomatisch voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. Druk, dreiging en kansen genoeg, maar scoren, ho maar. Drie keer heeft Hoek nu gescoord. Slechts één keer maakte de club nóg min der goals in zijn eerste vier duels. Door de jaren heen heeft Hoek al tijd wel een doelpuntenmaker pur sang in zijn midden gehad. Rieno van Oost, Arjan Human, Jan Huy- gens, David Destorme en Sam Yse baert waren de meest recente. Door het onverwachte vertrek de ze zomer van Ysebaert (die inmid dels alweer drie goals in vier duels voor zijn nieuwe club Patro Eis- den heeft gemaakt) zat Hoek plots met een vacature. Een flirt met Arjan Human (AS- WH) bleef onbeantwoord waar door Hoek zonder echte goalgetter de competitie is ingegaan. Na vier wedstrijden en slechts drie doel punten blijkt dat de achilleshiel van Hoek. „We moeten eraan wer ken om scherper te worden voor het doel", vond trainer Gab Dema- net Nadat Ajax zaterdag de eerste sal vo's loste, domineerde Hoek de rest van de wedstrijd. Het kwam tien keer gevaarlijk voor het doel van Ajax, eerlijk verdeeld over bei de helften. Het begon met een bijna eigen doelpunt van Ajax, dat via de binnenkant van de paal door debutant Regilio Pinas net niet gepromoveerd kon worden tot doelpunt; het eindigde met de goal van Siereveld, zijn eerste in de hoofdklasse.Tussendoor werd een lob van Stijn Mahieu van de lijn gehaald, zijn volley gepareerd en ging zijn kopbal over. Josimar Patti- nama raakte de zijkant van de krui sing, Siereveld kopte over, schoten van Ferry Alfons werden geblokt of gingen over en Maarten van Rosevelt schoot een vrije trap voor langs. Ajax blonk ook niet uit in ef fectiviteit, maar kwam vlak voor rust op 1-0 uit een strafschop van Sven Onclin. Die verdienden de Amsterdammers doordat Kevin van Baarlen omver werd geduwd door Van Rosevelt. Na de 1-1 van Hoek kreeg Ajax nog drie hon derd-procentkansen. Karakteristiek Ajax-Hoek 1-1 (1-0). 45+1. Sven Onclin 1-0 (strafschop), 81. Giovanni Siereveld 1-1. Scheidsrechter: J.W. Wildeboer (Nieuwleusden). Gele kaart: Siver Abdulrahman (Ajax), Ferry Alfons, Giovanni Siereveld (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 100. Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Björn Langeveld, Giovanni Siere veld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Ma hieu, Alan Grozdanic (54. Josimar Pattinama); Regilio Pinas (76. Corné Schilperoort), en Ferry Alfons. Hoek-verdediger Geert Bosschaart jaagt op de bal tussen de Ajacieden Paul Michielsen (links) en Kevin Westmaas. foto Cris Toala Olivares GOES - GPC Vlissingen liet zater dag dure punten liggen. De Wal- cherse zaterdag-eersteklasser kwam tegen Wilhelmina'26 niet verder dan 0-0. Het was het vierde gelijkspel voor GPC. „Wilhelmina is de zwakste ploeg van deze klasse en als je dan niet verder komt dan 0-0, zijn dat twee verliespunten", constateerde trai ner André Maas. Daar kwam nog eens bij dat GPC Vlissingen ruim 45 minuten een man meer had. Een speler van Wilhelmina kreeg vlak voor rust zijn tweede gele kaart. GPC faalde zaterdag in de afwer king. De ploeg verscheen vier keer alleen voor de keeper, maar kreeg de bal er niet in. Vooral Ronald Kloppenburg en Björn Ronde mochten zich dit aantrekken. Aan de andere kant had GPC ook pech. Zo kopte Ralph Wiessner op de lat en zag Leo de Groot zijn schot op de paal belanden. „We hadden de aansluiting met de midden moot kunnen maken", zei Maas. Bij GPC viel Martin Wilken met een hamstringblessure uit. Hij is waarschijnlijk enkele weken uitge schakeld. Kloetinge-Rijsoord 0-1: De start in de competitie was flitsend, het vervolg daarentegen is minder. De verrassing is er af bij Kloetinge en dus moet de Bevelandse zater dag-eersteklasser een pas op de plaats maken. Na het 1-1-gelijkspel vorige week tegen GPC Vlissingen volgde zater dag de eerste nederlaag van het sei zoen. Kloetinge ging op eigen veld onderuit tegen Rijsoord (0-1). Een zondagsschot van Raymond Smit in de 60e minuut besliste het duel. „Het zat er niet in", moest Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch con stateren. „We waren niet goed ge noeg." Voor sommige oudere 'sup porters' was dat zaterdag maar moeilijk te verteren. Het gemor was niet van de lucht en sloeg naarmate het duel vorderde om in bijtend cynisme. „We hebben na tuurlijk een goede voorbereiding en start van de competitie gehad", zei Hiensch. „Dat wekt verwachtin gen, maar we steken er in de klas se niet mijlenver bovenuit. We zijn niet veel heel sterker dan al die andere ploegen uit het linkerrij tje." GPC Vlissingen gooide er vorige week de beuk in en bracht Kloetin ge daarmee uit zijn evenwicht. Ook Rijsoord liet zaterdag zijn spierballen zien, zonder overigens over de schreef te gaan. Het is een manier waarmee Kloetinge pijn ge daan kan worden. Rijsoord had overigens niet alleen fysieke kracht, de Zuid-Höllandse forma tie Kloetinge had ook haar huis werk goed gedaan en Kloetinge tac tisch prima ontleed. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-2: In een tijdsbestek van vijf minu ten in de tweede helft besliste Zaamslag het vijftigste competitie duel met Terneuzense Boys. Al- faro Pentury schoot in de 66e mi nuut uit een vrije trap de 0-1 bin nen. Vijf minuten later draaide Peter Dieleman op de hem beken de wijze weg bij zijn tegenstander en werkte rustig de 0-2 binnen. „Het was een slappe hap", vond ty- trainer Leendert Geelhoed van 'de Boys'. Bij Zaamslag werd de zege met gejuich omarmd. „Dit is ver diend", vertelde Alfaro Pentury. „Na vier wedstrijden hebben we nu zes punten. Dat is een mooie start." De overwinning zorgde ook voor wat bravoure bij Joris Rade makers. „Zes punten", zei de aan voerder, „daar heeft Terneuzense Boys bijna een heel seizoen voor nodig gehad..." Rademakers doel de op de jaargang waarin de Ter- neuzenaren roemloos degradeer den. OOSTKAPELLE - Een slotoffensief le verde eersteklasser Oostkapelle een punt op in de thuiswedstrijd tegen RCL: 3-3. De Zeeuwse voet balsters hadden in het eerste kwar tier een groot veldoverwicht en dat resulteerde door treffers van Marijke van den Dries (na goed doorjagen van Anne Lavooij) en Marieke Kwast in een 2-0-voor- sprong. Na een snelle uitbraak kon den de bezoekers nog iets terug doen. Door matig ingrijpen in de Walcherse-defensie kwam RCL in de tweede helft zelfs met 2-3 voor; maar kort voor tijd scoorde Nancy Bahadoer de gelijkmaker. Smerdiek speelde op eigen veld met 1-1 gelijk tegen CSW. In de 78e minuut kwam Smerdiek op voorsprong. Nadat Angelique Hage een bal met haar hoofd verlengde, zorgde Marieke Goeree voor 1-0. Kort daarna kwam CSW langszij via een fraai afstandsschot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29