Vos kan dit keer wel leven met zilver Thomas Dekker gaat Frank Schleck wordt in verband gebracht met dopingarts Fuentes Nicole Cooke wordt wereldkampioen bij de vrouwen. Belgische wielerploeg opvallend bedrijvig op transfermarkt. 24 Maandag 29 september 2008 PZC door Patrick Delait VARESE - De ene zilveren medaille is de andere niet voor Marianne Vos. Waar ze vorig jaar op het WK in Stuttgart nog zo ontgoocheld was met haar tweede plek dat ze wilde stoppen met wielrennen, be rustte de 2i-jarige Vos zaterdag in Varese in haar lot. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg vond dat ze zichzelf niks had te verwij ten. Alles had ze er aan gedaan om na Salzburg 2006 voor de tweede keer wereldkampioene te worden. Maar alles bleek net niet genoeg om de Britse Nicole Cooke te klop pen in een bloedstollende sprint. „Toen ik op 200 meter voor de streep aanzette, schoot de kramp al in mijn benen. Ik heb alles gege ven, maar in de laatste meters viel ik volledig stil. Ik voelde toen met een dat Cooke over me heen zou komen. Als je zo dicht bij de we reldtitel bent, is zilver ontzettend zonde, maar ik zal het ermee moe ten doen", zuchtte Vos. Dat de renster uit Babyloniën- broek in een sprint met vijf nog bijna de regenboogtrui veroverde, was op zich al bewonderenswaar dig. In de laatste ronde van een boeiende WK bewoog Vos hemel en aarde om medevluchters Judith Arndt (goed voor brons), Trixie Worrack, Emma Johansson, Susan- ne Ljungskog en Nicole Cooke van zich af te schudden. De kloof die ze sloeg met haar de marrages op de twee klimmetjes bleek echter niet groot genoeg. Van de weeromstuit zat Vos in de Marianne Vos sluit in Varese een veelbewogen wielerjaar af met zilver in de WK-wegrace. De Bra bantse wordt geklopt door de Britse Nicole Cooke. tang bij het Duitse duo dat om beurten ten aanval trok. Omdat Cooke niet reageerde en de Zwe den Ljungskog hadden verloren met materiaalpech moest de Ne derlandse de kastanjes uit het vuur halen. „Ik voelde me goed. Als je zo dicht bij de wereldtitel bent, dan moet je niet meer twijfelen. Ik vind dan ook niet dat ik een fout heb ge maakt. Omdat ik intrinsiek de snel ste ben in de sprint, had ik mis schien minder moeten aanvallen. Maar dat hoort bij het tactische spelletje dat wordt gespeeld. Met twee Duitsers en twee Zweden in de kopgroep was het lastig om al les onder controle te houden. Het leek me daarom beter om alleen vooruit te rijden." In zekere zin betaalde Vos op het WK de tol voor haar teleurstellen de optreden in de olympische weg rit. Hoe lekker fietsen het is met de olympische wegtitel op zak, il lustreerde Nicole Cookë in Varese. Terwijl Vos haar energievoorraad maar bleef aanspreken in de laat ste ronde, pokerde de Britse zich naar de wereldtitel. Nicole Cooke: „Ik was enorm ont spannen. Met die olympische titel op zak was mijn tactiek eenvou dig. Toen Marianne aanviel, moest ik alleen maar reageren." Marianne Vos probeert op een klimmetje een gat te slaan. foto Vincent Jannink/ANP door Patrick Delait VARESE - Frank Schleck moet zich deze week bij het Luxemburgse an- tidopingbureau melden voor zijn vermeende contacten met de Spaanse dopingarts Eufemiano Fuentes. De Duitse krant Süd- deutsche Zeitung meldde in haar zaterdageditie dat Schleck in maart 2006 via een Zwitserse bank 6991 euro heeft betaald aan de spilfi guur in Operacion Puerto. Het om vangrijke Spaanse dopingschan- daal legde in 2006 een bom onder de Tourstart. Volgens de Süd- deutsche Zeitung is het Luxem burgse antidopingbureau in bezit van documenten die de band tus sen Schleck en Fuentes aantonen. Bijna gelijktijdig met de publicatie in de Duitse krant kreeg de Luxem burgse selectie op het WK in Vare se bezoek van de Italiaanse doping- brigade. Tijdens een vijf uur duren de razzia werden de kamers van renners, ploegleiders en personeel doorzocht. Voor zover bekend wer den er geen verboden producten aangetroffen. Schleck zelf ontken de zaterdag dat hij ooit iets met Fuentes te maken heeft gehad. „Ik heb een schoon geweten. Ik heb Fuentes nooit ontmoet", sprak de Luxemburg ogenschijnlijk onaan gedaan. UCI-voorzitter Pat Mc- Quaid zei zaterdag in Varese dat hij geen enkele reden had om de 28-jarige Luxemburger te weren op het WK. „Ik weet op dit mo ment niet meer dan wat er in de kranten staat. Maar we zullen dit zeker gaan onderzoeken." door Patrick Delait SARONNO - Thomas Dekker kan zich na zijn breuk met Rabobank eindelijk weer op wielrennen con centreren. De 23-jarige renner uit Dirkshorn tekende zaterdag in het Italiaanse Saronno een tweejarig contract bij Silence-Lotto. Dekker zal bij de Belgische ploeg worden uitgespeeld in de klassie kers en in de Tour de France waar in hij een steun moet zijn voor Ca- del Evans. Silence-Lotto was de voorbije weken opvallend bedrij vig op de transfermarkt. Behalve Dekker komen ook de Oostenrij ker Bernhard Kohl, de nummer drie van de afgelopen Tour, en de Belg Philippe Gilbert de ploeg ver sterken. Op voorspraak van Dek ker verhuist ook diens vriend Michiel Elijzen naar het team van ploegleider Mark Sergeant. Dekker toonde zich zaterdag opgelucht dat hij een zwarte bladzijde in zijn car rière kan omdraaien. Na de breuk met Rabobank reed hij geen enke le koers meer. „Hiermee komt een einde aan een moeilijke periode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26