Zeeland bij damclub Lammerenburg 200m2 Benelux over drugs het lijkt Doorrijden na aanrijding met gestolen auto Ook Schouwen pakt scooters aan VAN IWAARDEN SPUITCABINE w PZC Maandag 29 september 2008 1 3 SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0II8 64 0400 TERNEUZEN - De commissie voor Justitie en Openbare Orde van de Beneluxraad, .samengesteld uit Luxemburgse, Belgische en Neder landse parlementsleden, brengt vrijdag 24 oktober een werkbe zoek aan Terneuzen. In de Schelde- stad verdiepen zij zich in de pro blematiek van het grensoverschrij dend drugstoerisme. Het bezoek moet resulteren in betere afspra ken met politie en justitie in Ne derland, België en Luxemburg. Ook voorlichting en preventie ko men aan bod tijdens het bezoek. Volgens burgemeester Lonink van Terneuzen verschillen de landen ook op die terreinen van mening. thode van bereiden." Gebeurt heel veel werk in de bakkerij tegen woordig machinaal, het maken van een bolus is nog echt hand werk. En vieze handen, die krijg je er wel van. „Om het draaien van een mooie bolus in de vingers te krijgen heb je wel een paar weken nodig", zegt bolusspecialist Rob Maas. Toch zien de bolussen van de klanten er al heel behoorlijk uit. Alleen de snelheid, die zit er nog niet echt in. „Als wij hier 's ochtends met z'n vieren beginnen, moeten er binnen drie kwartier 750 stuks lig gen", zegt Maas. Christa uit Goes, al twintig jaar klant van Den Soeten Inval, zou niet dagelijks bolussen willen draaien, maar vindt het voor een keer erg leuk om te doen. „Ik kom hier al zo lang het is interessant om nu eens te zien hoe het hier in zijn werk gaat." De zelfgemaakte bolussen zullen waarschijnlijk extra goed hebben gesmaakt. OOST-SOUBURC - Een 33-jarige vrouw uit Oost-Souburg is vrijdag avond in haar woning aangehou den omdat ze eerder die avond een aanrijding had veroorzaakt en daarna was doorgereden. Agenten zagen rond tien uur 's avonds een auto zonder verlich ting over de Souburgse Lekstraat rijden. De bestuurster negeerde het stopteken van de politie. Toen de politieauto vlak voor de krui sing met de Burg. Stemerdinglaan naast haar ging rijden en claxon neerde, reed de vrouw hard weg, het Oranjeplein op. Daarbij vloog ze uit de bocht en botste tegen een tegemoetkomende auto. Ver volgens ging ze er te voet vandoor. Na de aanhouding bleek op het po litiebureau dat de vrouw te veel had gedronken en geen rijbewijs heeft. De eigenaar van de auto waarin ze reed, heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn auto. ZIERIKZEE - Scooterrijdende jonge ren op Schouwen-Duiveland mo gen volgend jaar rekenen op extra oplettendheid van de politie. Groepschef Dick Visser van de po litie Schouwen-Duiveland wil in 2009 ook de aandacht richten op problemen met jongeren in de woonkernen. „We gaan kijken of het gaat om overlast, hinder of cri mineel gedrag. We bezoeken de jongeren en schrijven hun persona lia op. We willen weten om wie het gaat en wat de problemen zijn. Samen met het jeugdwerk gaan we daarmee aan de slag." Scooters en brommers zijn een an dere prioriteit. Dan gaat het over extra inzet van motoragenten in het weekeinde en de avonduren. „Dat doen we samen met de ver keerspolitie. Het op hoge snelheid heen en weer rijden, irriteert men sen mateloos," weet Visser. Ook Vlissingen zal zich op scooter- jeugd richten. s 1EV*- Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Aarnoud Francke is al vijftig jaar voorzitter van damclub Lammerenburg in Vlissingen. „Je moet beschikken over een groot uithoudingsvermogen om je te genstander geestelijk te kunnen verslaan." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13