ét* PZC 'Ze willen het park om zeep helpen' Zeeuwse jeugdbrandweer 4e en 6e 11 V N Ophef over kampeerbeleid gemeente Goes WALCHEREN 15 M Bi ft 15 Bewoners rond park Westduin woedend over plan Iguana. Straatfestijn is het antwoord op gemis van kermis Artsenprakijk Riethoven Taart Hogeschool Zeeland kroont zichzelf tot King of the Channel Symposium en veel informatie over borstkanker Maandag 29 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Furieus, schandalig, onbegrijpelijk. Bewoners van de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen komen woorden te kort om hun gevoelens te uiten over de mogelijke komst van rep tielenzoo Iguana naar het park Westduin. „Ze willen het park ge woon om zeep helpen." Vorige week maakte de Vlissingse wethouder Piet Polderman be kend dat de gemeente Iguana graag ziet verhuizen van het Bel- lamypark naar het park Westduin. Voor de bewoners van de Van Woelderenlaan, waar het park aan grenst, was dat een volstrekte ver rassing. Een onaangename. Te meer omdat ze nog volop in een juridische strijd verwikkeld zijn over de komst van een skatepark in Westduin. Hoewel de Raad van State daarover nog geen uitspraak heeft gedaan, is de gemeente al be gonnen met de aanleg van het ska tepark. En nu wordt dan ook nog even plompverloren de mogelijke komst van Iguana op tafel gegooid. De omwonenden vinden dat het natuurgebied, een natuurgebied moet blijven. „Er wordt hier ge voetbald, gejogd, gewandeld, ge fietst, mensen doen aan nordic walking. Daar is het park voor be doeld. Maar als Iguana hier zou ko men, versteent het park en komen er bussen en auto's en een plek om een ijsje te kunnen eten. Dan vercommercialiseert dit park", De gemeente Vlissingen ziet rep- tielenzoo Iguana graag verhuizen naar het park Westduin. Omwo nenden vinden dat het park een natuurgebied moet blijven. zegt een bewoonster die niet met haar naam in de krant wil. Het echtpaar Haverkamp die ook in de straat woont, zegt begrip te hebben voor de problemen van Iguana. „Maar er zijn genoeg ande re locaties die veel geschikter zijn. De Mortiere bijvoorbeeld. Bij het nieuwe voetbalmuseum en Minia tuur Walcheren. Of op het Schel- dekwartier. Ik snap niet waarom ze dit park om zeep willen hel pen." Volgens Guy van Thiel die namens de omwonenden de kwestie Skate park heeft aangekaart bij de Raad van State, gaat de gemeente voor bij aan het algemeen belang. „Het is een natuurgebied met zeldzame dieren en planten. Inwoners van Walcheren kunnen hier van hun rust genieten. Maar daar wordt ge woon overheen gewalst. In het ge val van het skatepark is ook het al gemeen belang opzij geschoven voor een veel kleiner belang: het belang van jeugdigen." Bovendien gaat de gemeente met Iguana en het skatepark regelrecht in tegen haar eigen beleidsplan, stelt Van Thiel. „Volgens het huidi ge bestemmingsplan mag slechts 1 procent van het gebied bebouwd worden." OOST-SOUBURG - Het was zaterdag groot feest in Souburg. In de Kanaalstraat en de Paspoortstraat werd voor het tweede jaar het Souburgs Straat festijn gehouden. Er waren goochelaars en een jongleur, attracties voor kleine kinderen zoals eendjes vissen, maar ook attracties voor grote 'kinderen' zoals een bungee trampoline en een misselijk makende gewichtloosheid-simulator. Er te kermis. VLISSINGEN - De twee Zeeuwse teams die zaterdag meededen aan het Nederlands Kampioenschap Hoge Druk van de jeugdbrand weer, hebben prima gepresteerd. Het team uit Vlissingen legde be slag op de vierde plaats. De colle ga's uit Westerschouwen eindig den als zesde. De finale van het Nederlandse kampioenschap Hoge Druk werd afgewerkt in het Utrechtse Ben schop. De jeugdige brandweerlie den kregen te maken met een brand bij vrachtwagenfabriek Ter- berg. In Hal 4 van de fabriek was brand uitgebroken. De deelnemers aan de wedstrijd moesten eerst een slachtoffer in de hal redden en daarna de brand blussen. Beide Zeeuwse ploegen voerden de opdracht goed uit. De inzet be paalde uiteindelijk de eindrang schikking van de finale. De jury oordeelde dat van de tien deelne mers aan het Nederlands kam pioenschap, het jeugdbrandweer- team uit Alblasserdam het beste ,was. Op de tweede plaats eindigde het jeugdbrandweerkorps uit Veenen- daal. Het team uit Utrecht wist be slag te leggen op de derde plek. Chelatie hart- en bloedvaten ziekten Wijdverbreide Amerikaanse therapie bij etalagebenen, borstpijnen, vermoeidheid en algemene verouderingsproblemen. Verwijdert o.a. kalk en zware metalen uit het lichaam en bloedvaten. Tevens algemeen lichaams-, bloed- en urine- onderzoek; medische- en voedingsadviezen. Deelvergoeding zorgverzekeraars. Wijngaardstraat 37 Goes »T (0113) 223 999 www.biomedischcentrum.com GOES - Het nieuwe kampeerbeleid van Goes is de campingeigenaren in de gemeente rauw op het dak gevallen. De ondernemers zouden niet van tevoren zijn ingelicht, ter wijl de regels verstrekkende gevol gen kunnen hebben. Wethouder Sophie van 't Westein de zegt binnenkort alsnog te pra ten met de eigenaren en belooft te kijken of er ruimte is voor aanpas singen. De campingeigenaren zijn onder meer verontwaardigd over de ver plichte vijf meter afstand tussen stacaravans. Die zou nodig zijn voor de brandveiligheid. „Dubbele caravans mogen dus niet meer", concludeert Piet Verburg van cam ping De Haas in Oud-Sabbinge. Stan Jasperse van camping 't Veer- se Meer in Wolphaartsdijk: „Het is ook fout zoals het er staat. Ik denk dat die regel dusdanig onmogelijk is, dat-ie er nooit zal komen." Hij stelt voor om de vijf meter-regel voor uitbreidingen of nieuwe kam peerterreinen in te stellen en voor de bestaande terreinen drie meter aan te houden. Verder is er com motie over de nieuwe regels voor randbeplanting. waren demonstraties en muziekoptredens. Met het Straatfestijn lijkt Souburg een antwoord te hebben gevonden op het ontbreken van een ech- foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Kinderen worden soms wijsneu zen genoemd. Daar is meer dan eens alle reden toe. Neem nou Saartje van vier. Ze heeft een woordenschat, waar van veel is ontsproten aan favo riete televisieprogramma's. Met tellen heeft ze iets meer moeite. Ze hapert af en toe, of slaat wel eens een cijfer over. Saartje wordt niet graag betrapt op fouten. Daarom is ze is ook ui termate voorzichtig als je haar vraagt te tellen. Vorige week nog vroeg haar oma hoe oud ze wordt als ze weer jarig is. Even bleef het stil, maar toen klonk het op achtelo ze toon: „Oooh, dat zie ik van zelf wel op de taart".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11