spectrum 6 Al de Schrift is van God ingegeven, en is nuttig tot onderwijzing die in de rechtvaardigheid is tot lering, tot wederlegging, man. Want een man moet het hoofd niet dekken: hij is het beeld en de heerlijkheid Gods, maar de vrouw is de heerlijkheid van de PZC Zaterdag 27 september 2008 2 Timotheus 3:16 Zeeland speelde vier eeuwen gele den een belangrijke rol in het ontstaan van de Nadere Refor matie. Deze vroomheidsbeweging wordt belicht in de exposities: 'Zicht baar Geloven, 400 jaar Nadere Refor matie en Zeeland' en De Gereformeer de Gezindte in Zeeland anno 2008', te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Fotograaf Jan Banning fotografeerde voor deze expositie zeven Zeeuwse ge zinnen, PZC-journaliste Ondine van der Vleuten interviewde hen. Aanslui tend publiceert de PZC een serie van vier artikelen. Vandaag het laatste deel: over de Bijbel, geestelijke vorming en onderwijs. De foto toont de familie Paans, lid van de Gereformeerde Gemeenten, gepor tretteerd door Jan Banning. Dirk (40) werkte na zijn opleiding weg- en wa terbouw als civieltechnisch medewer ker. Hij behaalde het hbo-diploma Theologie en ging met het gezin als zendeling naar Ecuador. Na een jaren lang verblijf in Ecuador, waar één van hun dochters geboren werd, keerde het gezin terug naar Nederland en ves tigde zich in 's-Gravenpolder. Dirk is docent Godsdienst op het Calvijn Col lege in Goes. Hij leest graag en vertelt in het kader van zendingsavonden over zijn ervaringen in Ecuador. Zijn vrouw Linda (38) rondde de pabo af en werkte tot de kinderen kwamen in het basisonderwijs (daarna als inval kracht). In Ecuador gaf zij de kinderen bijbelles en droeg bij aan het zendings werk. Haar hobby's zijn lezen, gitaar- Corinthiërs 11: 4-7 spelen, bloemschikken en zingen in het reformatorisch oratoriumkoor. Lin da werkt met asielzoekers en heeft ver der de handen vol aan de vijf kinderen (een zesde is op komst). Christianne (15) en Aline (13) zitten op het Calvijn College. Verder zijn er Lydia (11), Ju dith (9) en Rebekka (5). Muziek speelt een belangrijke rol in dit gezin. In Ecua dor werd hun kennis van muziek en muziekinstrumenten verbreed en ver diept. Alle kinderen bespelen instru menten en/of zingen. Aan deze serie werkten verder mee: Van de Gereformeerde Gemeenten: Het gezin Van Kralingen (Gert, Ada en kinderen) uit Middelburg Het gezin Schot (Arie, Joke en kinde ren) uit Aagtekerke Het gezin Schot (Onno, Els en kinde ren) uit Middelburg Het gezin Jobse (Christine, Jan-Frans en kinderen) uit Middel burg Van de Gereformeerde Bond: Het gezin Van Koeveringe (Hans, Gerrie en kinderen. Van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland: Het gezin Kolijn uit Terneuzen (Wim, Adrie, vier kinderen en zes tien kleinkinderen.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94