Sport Pinas wil zijn kans grijpen PZC Dagbladbezorger Laatste Zeeuwse zege in Kwadendamse ronde dateert alweer uit 2002 Zeeuwse waterpoloploegen moeten met weinig tevreden zijn Jan Heikamp vertrekt bij Schouwse beloftes Wielerseizoen op de weg wordt afgesloten in Zeeuws wielerdorp. Spits kan vandaag debuut maken voor Hoek tegen Ajax. Burgh Haamstede, Zierikzee, Bruinisse Gemiddeld €150,00 per maand bijverdienen! S PZC Zaterdag 27 September 2008 45 door Rudy Boogert GOES - Traditiegetrouw wordt het Zeeuwse wielerseizoen op de weg afgesloten met de Ronde van Kwa- dendamme. De renners voor de 55e editie van deze koers worden morgenmiddag om 15.30 uur weg geschoten voor tachtig kilometer door en rond het wielerdorp Kwa- dendamme. Ruim vijftig renners hebben zich al aangemeld voor de ronde. On der hen de top drie van vorig jaar: Maurice Vrijmoed (Rijswijk), Rob Disseldorp (Rijpwetering) en Frank Wiersta (Burgum). Andere oud-winnaars aan de start zijn Michel Sijmens (2004, Rucp- hen) en Gerwin de Regt (2003, Nispen) De laatste Zeeuwse winnaar was Francois Franse in 2003. Verschei dene renners zullen staan te pope- VLISSINGEN - Het heeft even ge duurd voordat hij in Hoek voor zijn kans kan gaan, maar nu is hij fit genoeg om te spelen. Regilio Pi nas (23) kan vandaag uit tegen Ajax zijn competitiedebuut maken voor zijn nieuwe club. „Ik sta op scherp, mag je wel zeggen." Het misverstand dat de trainer vond dat hij niet kon spelen en hij zelf dacht dat het wel kon, is uit de wereld. „Ik had een blessure aan mijn voet opgelopen, kort voordat de competitie begon", vertelt de Vlissinger. „Daarna heb ik nog twee keer mee gedaan. De trainer vond dat ik he lemaal moest herstellen en ik dacht dat ik wel kon spelen. Maar op de training van donderdag kreeg ik een knie in mijn voet en was ik echt uitgeschakeld." Twee goals, vorige week met Hoek 2, geven hem het gevoel dat hij klaar is voor de echte start. Deze week heeft Pinas drie keer voluit getraind. „Voor het eerst ben ik pijnvrij. Ik heb vier weken lang geen vooruitgang gevoeld, maar met ontstekingremmers is het nu overgegaan. Ik ben klaar om te spe len en mijn kans te grijpen." Dat komt Hoek maar al te goed uit. Trainer Gaby Demanet heeft de spits weer in zijn selectie opgeno men. „Het manco van dit elftal ligt centraal voorin, dus ik ben blij dat Pinas weer fit is." Voor de uitwed strijd tegen Ajax kan hij verder over iedereen beschikken. Alleen de al maanden geblesseerde Mama- douba Gueye is er nog niet bij. len om als zijn opvolger de boeken in te gaan. Dirk van Dam (Arne- muiden), Pieter Israel (Kruinin- gen), Bart Maas (Hansweert), Niek Rentmeester (Goes), Peter Tol (Ka- pelle) en Nico Ringelberg (nu Den Haag) zijn de Zeeuwse ijzers in het vuur. De Ronde wordt opnieuw omlijst door de Kwêdamse Dag. Op die dag kunnen de bezoekers zich in allerhande krachtmetingen stor ten: appeltaart bakken, bierpul- schuiven, hoefijzergooien, spijker broekhangen, et cetera. Vanaf 14.15 uur begint het sportie ve aspect met de wielerwedstrijd voor amateurs B, amateurs 40+ en S/P-renners. Vanaf 15.30 uur gaan de elites, be loften en amateurs A van start. De finish wordt rond 17.30 uur ver wacht. Vanaf 15.30 uur strijden de renners voor de laatste keer dit seizoen voor een Zeeuwse wielerprijs. De Ronde van Kwadendamme is de traditionele slotkoers. door Rudy Boogert GOES - De Schouwen-Duivelandse voetbalselectie onder 23 jaar is op zoek naar een nieuwe coach. Door naderende gezinsuitbreiding heeft trainer Jan Heikamp zijn functie bij het belofteteam afge beld. Ook de eilandelijke keepers training heeft Heikamp laten schie ten om tijd voor zijn gezin te ma- GOES - Voor de Zeeuwse waterpo loploegen lijkt er dit seizoen geen hoofdrol weggelegd in de competi tie. De Schelde zag veel spelers ver trekken en moet met een jeugdige ploeg Zeelands eer hoog houden in de bond. De overige ploegen ko men uit in het district. Bij De Stormvogel kiest men ook voor de jeugd. De mannenploeg van vorig seizoen is teruggetreden. De oude garde heeft het stokje overgedragen aan de jeugd, die vo rig seizoen kampioen werd in de vierde klasse district. De Vlissingse club is sinds jaren succesvol bezig met een jeugdopleiding en heeft dit seizoen teams in competitie on der de 13, onder de 15 en onder de 17 jaar. Dat het komend seizoen lastig gaat worden voor de jeugdige ploeg staat buiten kijf, maar de oudere spelers hebben beloofd dat als de nood aan de man is er een beroep op hen gedaan kan worden, zodat er overlevingskansen zijn in de eer ste klasse van het district. In het huidige eerste team is Jeroen Piek de oudste met 20 jaar en is hij de gene die samen met Lenaert Swen- nen al eens bond gespeeld heeft. Martijn Mechielsen is de drijvende ken. Daardoor is het hoofdtrainer schap van zaterdag-derdeklasser ZSC'62 nog zijn enige 'voetbaljob'. „Ik doe liever één ding goed, dan drie dingen half', vindt Jan Hei kamp. „Ik had wel kunnen kijken hoe het zou gaan, maar dan zou ik mis schien halverwege moeten afha ken." kracht in de ploeg. Hij heeft het laatste jaar veel ervaring opgedaan in het eerste. Verder lijken ook Jas per Rowendal en Simon Marijs door te breken. Bij de mannen is de derde klasse district voor Zeeland een mooie klasse geworden. De Schelde 2, De Bruinvis, De Stormvogel 2 en De Ganze komen er in uit.De Storm vogel 2 lijkt de beste papieren te hebben. De Vlissingse ploeg be staat uit geroutineerde spelers. De Schelde 2 en De Bruinvis konden zich vorig seizoen met moeite handhaven en ook dit seizoen lijkt een plaats onderin voor beide ploe gen weggelegd. De Ganze is na een goed seizoen vorig jaar ge brand op een plaats in de top drie. De Goese ploeg zag Jaap Boven- dorp naar De Stormvogel 2 vertrek ken. Bij de vrouwen zijn er nog twee ploegen actief De Schelde speelt eerste klasse district en gokt op een plaats in de middenmoot, Aan voerster Rowena Witkamp, met haar 32 jaar nestor van de ploeg ziet zeker kansen. Nieuw is Saskia van der Hooft. De andere Zeeuw se ploeg is het combinatieteam van De Ganze/De Stormvogel. En dat zag de voormalige trainer van onder meer Mevo, Duiveland en Bevelanders niet zitten. Vandaag gaat hij met ZSC'62 op jacht naar de tweede zege van het nog prille voetbalseizoen. Op eigen veld ontvangt de Scha- rendijkse promovendus AZW, de uit de tweede klasse gedegradeer de ploeg uit Axel. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (thuis). Afwezig: Joffrey Geldof (geschorst), Björn Quartel (liesblessure) en Jeroen Westrate (rugklachten). Bijzonderheden: De tuchtcommissie van de KNVB heeft Joffrey Geldof voor J vier wedstrijden geschorst. De verdedi ger kreeg vorige week in de wedstrijd I tegen GPC Vlissingen (1-1) de rode kaart vanwege natrappen. Kloetinge wil vandaag in de thuiswedstrijd tegen Rijsoord de nare smaak van vorige week wegspoelen. „Aan dat duel zat kop noch staart", aldus trainer Die- j derik Hiensch. „We hebben er geen plezier aan beleefd." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Wilhelmina'26 (uit) Afwezig: Wessel Leijer (knieblessure). Erik de Ruijter vormt een vraagteken. Hij heeft nog altijd last van een knie blessure. Bijzonderheden: GPC Vlissingen gaat bij Wilhelmina'26 op zoek naar de eer ste overwinning van het seizoen. Lun- I ven Vermeer maakt vandaag zijn ren tree in het tweede elftal van GPC. Terneuzense Boys Tegenstander: Zaamslag (thuis). Afwezig: Ali Eryürük (geschorst), Ra- mazan Kesikbas, Anrico van Hecke en Ruud Hoogesteger (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Naar aanleiding van zijn twee rode kaarten tegen Rijsoord is Ali Eryürük door de KNVB voor drie I duels geschorst. De middenvelder ont breekt daardoor vandaag in de derby tegen Zaamslag. Zijn trainer heeft er zin in. „Want het is een van de mooi ste wedstrijden van het jaar", zegt Leendert Geelhoed. „Het heeft ook wel wat dat we elkaar op dit niveau weer tegenkomen." Terneuzense Boys wacht na twee gelijke spelen en één nederlaag nog altijd op de eerste zege. Geelhoed: „Die hopen we natuurlijk te gen Zaamslag te pakken." Zaamslag Tegenstander: Tern Boys (uit). Afwezig: Tom Nieuwelink (gebles- seerd). Bijzonderheden: Mario de Fouw is weer fit en kan dus aantreden tegen de club waar hij zijn opleiding genoot. Zaamslag pakte vorige week in een aantrekkelijk duel met Nivo Sparta (4-3) voor het eerst drie punten. „Ik j was blij met het resultaat, maar aan de andere kant toch ook bezorgd", be- j kent Rinus Zegers. „Je kunt eigenlijk 5 niet tevreden zijn als je een half uur zó slecht speelt en zóveel kansen weg- geeft. Vandaag spelen we een derby I en is het weer heel anders. Dan ko- men er heel andere zaken bij kijken. Als we winnen hebben we na vier duels zes punten. Dan hebben we denk ik wel overlevingskansen in deze klasse." RCS Tegenstander: OSS'20 (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS wacht morgen de tweede thuiswedstrijd van het sei- j zoen. De eerste won de ploeg uit Sou- is burg knap met 4-2 van het sterke Uni- tas uit Gorinchem. Tegenstander I OSS'20 staat na drie wedstrijden op een zevende plaats en heeft vier pun ten behaald. De enige Zeeuwse zon dag-eersteklasser is vierde met zes punten uit drie wedstrijden VERDIENSTEN De hoogte van uw verdiensten zijn afhankelijk van de wijk die u bezorgt. Daarnaast ontvangt u gratis dagblad PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Ga naar www.berorgers.nl en vul het aanmeldformulier in. Of neem tijdens kantooruren contact op met telnr. 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Dagbladen bezorgen is mogelijk vanaf 15 jaar. Tevens dient u bij aanmelding in het bezit te zijn van een geldig legitimatiebewijs. Indien van toepassing dient een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Dagblad PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends vóór 07.00 uur willen bezorgen. Het is gezond werk waarbij u vee/ beweging krijgt. Bovendien is het uitstekend te combineren met andere bezigheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85