Klachten over herrie N59 Geld voor milieutocht KOOPZONDAG IN GOES .U. -K 25 WANNEER? MORGEN! Veerhoek maakt monument Radio voor de dierenliefhebbers au SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Alert! stuurt na enquête aan op onderzoek naar geluidsoverlast. VAN 13.00 - 17.00 wmm Trekje Zaterdag 27 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Stijn Warendorff uit Middelburg doet mee aan 'Rock Nation' Vlaamse premier wil minder regels voor havens Scheldegebied ZIERIKZEE - Het zat een beetje tegen, maar aan het eind van aan het Croeneweegje naar de loswal aan de Nieuwe Haven, ter te lekken, maar ook dat werd opgelost. De compressor de ochtend stond de door Airpack in Zierikzee gebouwde com- Tijdens het transport bleek dat de grootste kist iets breder gaat via Antwerpen over zee naar de Kuwait Oil Company, pressor dan toch in het ruim van binnenvaartschip Leny. Het was dan opgegeven, waardoor die slechts met moeite door de Over een maand vliegen twee installateurs het vijftig ton we- gevaarte werd gisteren in vier delen vervoerd van het bedrijf bedrijfsdeur kon. Eenmaal op de kade bleek het apparaat wa- gende vrachtje achterna. foto Ronald den Dekker door David Duijnmayer ZIERIKZEE - De bewoners van de Zierikzeese wijk Malta hebben bij zonder veel last van verkeersge luid. Dat blijkt uit de enquête 'in ventarisatie hinder verkeerslawaai' die politieke partij Alert! de afgelo pen maanden heeft gehouden. De partij hield op haar website eenpeiling, opende een discussiefo rum en stuurde ook brieven naar inwoners van Malta. De gebundel de reacties overhandigt los Hoeij- makers van Alert! woensdag aan wethouder Gilles Houtekamer van Milieu. Hij doet dat namens Alert!, PvdA, GroenLinks en CU. Op de internetpeiling van Alert! reageer den 68 mensen op de vraag of ze last hebben van verkeerslawaai van de N59. Driekwart van hen zegt last te hebben van verkeersla waai, waarvan 10 procent aangeeft wel hinder te hebben van verkeers- herrie, maar niet van de N59. Tien personen geven aan zelfs gezond heidsklachten te hebben van ver keersgeluid. „De reacties op het fo rum zeggen misschien nog wel meer dan de cijfers", zegt Hoeijma- kers. „Het is nu bijvoorbeeld duide lijk geworden dat ook de Caland- weg voor veel problemen zorgt." Hoeijmakers hoopt met deze nieu we gegevens meer steun te krijgen ZIERIKZEE - Wegens succes gepro longeerd. Dat gaat op voor de mon diale milieuspeurtocht. Het Centrum voor Internationale Samenwerking (COS) en de Stich ting Natuur- en Milieu Educatie Schouwen-Duiveland (NME) zet ten deze tocht in 2007 samen op om Schouwen-Duivelandse basis schoolleerlingen bewust te maken van hun consumptiegedrag en de gevolgen van dat gedrag. De tocht is zo goed bevallen dat genoemde voor een onderzoek, waarbij in kaart gebracht wordt welke huizen in de gemeente een te hoge ge luidsbelasting hebben. De fracties van Alert!, PvdA, GroenLinks en CU dienden begin juli al een mo tie in voor zo'n onderzoek, maar kregen de andere partijen daarin niet mee. De raad besloot dat de problematiek meegenomen wordt in het nieuwe milieubeleidsplan, dat dit najaar vorm krijgt. In dat plan komt een onderdeel 'Geluid en Stilte'. VVD-fractievoorzitter De woonwijk Malta in Zierikzee heeft veel hinder van verkeersla waai. Dit najaar buigt de gemeen teraad zich over geluidsproble men in de gemeente. Wim Jumelet ziet vooralsnog niets in een uitgebreid onderzoek naar geluidsbelasting. „Het gaat om een heel duur onderzoek voor een heel klein aantal inwoners. Er is geen aanleiding om dat te doen." „Dat er niet genoeg klachten be kend zouden zijn, is onzin", vindt Hoeijmakers. „Dit probleem leeft al veel langer." Wethouder Houte kamer geeft aan de klachten te ken nen. „Maar het is een zaak van de gemeenteraad. En die heeft al be sloten om het onderwerp te be handelen tijdens het opstellen van het onderdeel Geluid en Stilte. Dat weet Alert! ook." Lees verder op pagina 26 stichtingen besloten hebben in 2009 opnieuw mondiale speur tochten te houden in Zierikzee. Een goede zaak in de visie van de gemeente Schouwen-Duiveland die dan ook positief reageert op een verzoek om subsidie voor de tochten. Burgemeester en wethouders heb ben besloten voor de mondiale mi lieuspeurtochten in Zierikzee een bedrag van 800 euro beschikbaar te stellen. WOLPHAARTSDIJK - Wim Veerhoek uit Scharendijke heeft het winnen de ontwerp gemaakt voor een oor logsmonument in Wolphaartsdijk. Het ontwerp van de oud-inwoner van Wolphaartsdijk bestaat uit twee betonschalmen, staand in ge broken puin en met een bronzen gedenkplaat. Als de gemeente Goes het monu ment goedkeurt, krijgt het een plek op het Wolfertsplein. ZIERIKZEE - 'Dieren allerlei' is de ti- dag van 20.00 tot 2t.oo uur te ho tel van een nieuw programma van ren. De presentatie is in handen Radio Schouwen-Duiveland. Het van oud sportpresentator Rob van nieuwe programma is elke donder- Hoewijk. Tip? redactie@pzc.nl De kalende man op het kantoor in Terneuzen gaat als een bolle boos door het leven. Niet zo vreemd, want hij heeft ooit ge leerd voor onderwijzer en die wil len zich nogal eens manifesteren als betweters. Een dag of wat ge leden had hij een gedachtenwisse- ling op niveau met een goede vriend. Na een half uur waren ze toe aan een sigaartje. Ze repten zich naar het terras van het hore ca-etablissement om daar tot hun schrik te constateren dat hun aansteker het niet deed. Geen nood. Er stonden kaarsjes op tafel. Ze hielden gretig hun si gaartje bij het vuurtje, maar er gebeurde niets. Logisch, het wa ren van die handige led-lampjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75