kerkschatten weer blinken Hulst zoekt heil meer en vaker over de grens Monument moet terug in oude staat SGP bekritiseert Nazomerfestival De Smeedtoren mag van raad Pas dan wil gemeente meedenken over woonwens eigenaar. i GESLAAGD X Z PZC Zaterdag 27 september 2008 27 Interieur van de R.K. kerk van Koewacht. foto's Peter Nicolai door Conny van Gremberghe HULST - De gemeente Hulst gaat zijn heil meer en vaker over de grens zoeken. Beleidsmatig hoopt het Hulster college van B en W meer dan in het verleden met de grensgemeenten Beveren, Stekene en Sint-Gillis-Waas projecten op te kunnen zetten. Voor dat doel is het zieltogende grensoverschrijden de samenwerkingsverband (IGO) weer nieuw leven in geblazen. Bur gemeester Jan Frans Mulder: „De gemeente Hulst ligt - ondanks de grens- in de invloedssfeer van Ant werpen. Als de havenontwikkelin gen daar doorzetten, willen wij er als gemeenschap van kunnen mee profiteren. De dokken liggen on derhand in onze achtertuin, we worden straks nog gescheiden van de havengebieden door een strook je groen en dat is het. Wat we geza menlijk nu willen doen is bezien of dat we met woningbouw, met infrastructurele werken en met on derwijs kunnen inspelen op ont wikkelingen in het Antwerpse, zonder daarbij de samenwerking binnen Zeeuws-Vlaanderen overi gens tekort te doen." Tot op heden is dat samenspel nooit iets geworden. Mulder be aamt dat, maar zegt dat de neuzen nu in één richting staan. „Beveren wil nu al overleg om het sluikver- keer van Antwerpen naar de grens regio en andersom tegen te gaan. We gaan het praatclubniveau nu echt ontstijgen", aldus Mulder. DOMBURG - Als het aan de Veerse SGP-fractie ligt, krijgt het Zeeland Nazomer Festival (ZNF) geen sub sidie voor projecten als het toneel stuk Dodendans, dat deze maand is opgevoerd in Koudekerke. Het stuk rekende 'genadeloos af met het huwelijk als hoeksteen van de samenleving' en 'druiste daarmee in tegen Gods woord en de goede zeden', zegt fractieleider René de Visser. Hij wil dat het college van B en W het ZNF tot de orde roept. Wethouder Bostelaar (PvdA) wei gert dat: „De overheid is geen be- oordeler van kunst. door René Hoonhorst SLUIS - De eigenaar van een monu mentale boerderij aan de Brugse- vaart bij Oostburg moet de wo ning eerst in 'originele' (dat wil zeggen, zoals hij het pand kocht) staat terugbrengen alvorens naar oplossingen voor zijn woonwen sen wordt gezocht. Dat zei wethouder Carien Bolijn deze week tijdens de raadsvergade ring. Leden van de oppositiepar tijen en Helder Zeeuws wilden dat de gemeente meehielp met zoeken naar oplossingen, omdat de eige naar zijn best doet om een eeu wenoud pand zoveel mogelijk in oude staat terug te brengen. Ge meentelijke, provinciale en lande lijke monumentencommissies zijn echter ontevreden over de wijze waarop hij dat doet, zei Bolijn. Omdat hij 'willens en wetens' toch is begonnen met verbouwin gen, moet hij de hoeve eerst weer terugbrengen in de oude staat vóór de gemeente kijkt hoe ze hem kan helpen. SLUIS - Het appartementencom plex De Smeedtoren mag er van de Sluise gemeenteraad komen. Voorwaarde is wel dat de 'plint', die als blinde muur aan de kant van de Burgemeester van Hoote- gemstraat verrijst, een meter de grond inzakt. De meerderheid koos voor een iets minder hoog gebouw. De meeste raadsleden gingen voor het overige voorbij aan de protesten van omwonenden. Die hikken aan tegen de grootte en hoogte van het gebouw, vrezen voor verlies aan licht, privacy en woongenot en pleiten voor groen. De opposi tiepartijen, uitgezonderd WD'er Johan Provoost, vonden dat er meer rekening met de buurt moest worden gehouden. Voor standers van de nieuwbouw bin nen de wallen wezen er op dat er vroeger met een school, een biblio theek en een sporthal ook massale gebouwen stonden op de locatie. Brendy Boogaard uit IJzendijke is aan de vrije Universiteit van Am sterdam Cum Laude geslaagd voor de Master opleiding Cultuur, Orga nisatie en Management.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67