Terreurverdachten geen gevaar voor Nederland' A Familie verdachte van ontvoering meisje op Bonaire is geschokt 'Geen extra risico door materieeltekort' X O I test jezelf! r D: SMS4345I Dreigingsniveau niet omhoog na arrestatie passagiers KLM-vlucht. Najaarsoverleg op 7 oktober Groep jongeren slaat bewaker ziekenhuis in Kabinet stemt in met wensen coalitie Arrestant zegt al maanden geen woord Uitzendfraude ontdekt bij zorgorganisatie Leraar die sopje gooide, werd gepest PZC Zaterdag 27 September 2008 j 5 DEN HAAG - De twee terreurver dachten die gisterochtend door de Duitse politie op de luchthaven Keulen-Bonn uit een toestel van KLM zijn gehaald, waren op weg naar Entebbe in Uganda. Dat meldt het Berlijnse dagblad Ta- gesspiegel. Het tweetal wilde door reizen om deel te nemen aan de is lamitische jihad, de gewapende 'heilige oorlog tegen ongelovigen' in Somalië of de Pakistaans-Af- ghaanse grensregio. Het tweetal had geen plannen ac tie te ondernemen tegen Neder land, stelde minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gisteren na af loop van de ministerraad. Hij was door de Duitsers vooraf van de ar restatie op de hoogte gesteld. Het toestel had Schiphol als bestem ming. „Er was geen dreiging tegen Nederland, de KLM of de vlucht." Het incident geeft volgens Hirsch Ballin aan dat het internationaal terrorisme actief is en blijft. „Het is niet over, zoals sommigen wel licht leken te denken", zei hij. De minister vindt het daarom te recht om het algemene dreigingsni veau in Nederland op 'substanti eel' te houden. Dat op één na hoogste niveau betekent concreet dat er een reële kans is dat er een aanslag in Nederland zal plaatsvin den en dat ons land geregeld wordt genoemd in verklaringen van serieus te nemen terroris tische netwerken. Omdat er geen sprake was van een specifieke drei ging tegen Nederland, is het niet nodig het dreigingsniveau te verho gen De Duitse politie hield de twee So malische verdachten volgens Duit se media al twee maanden in de gaten. „Aanhoudingen als deze vin den niet per toeval plaats", zei Hirsch Ballin. Het gaat om een J** De twee terreurverdachten die gisteren in Duitsland uit een KLM-vliegtuig zijn gehaald, had den geen plannen iets te onder nemen tegen Nederland. 23-jarige Somaliër en een 24-jarige in Somalië geboren Duitser. De mannen hadden afscheidsbrieven geschreven. Volgens justitie in Noordrijn-West- falen waren de twee niet van plan een aanslag te plegen met of op het vliegtuig. „Maar we wilden niet dat ze naar het buitenland ver trokken", aldus een woordvoerder. „Na hun arrestatie hebben we in hun woning brieven gevonden waarin ze duidelijk maken dat ze bereid zijn. aanslagen te plegen." Verdere details wilde de politie niet geven. „De verdachten zijn rustig uit het vliegtuig gehaald", aldus een woordvoerster van de KLM. Na de arrestatie moesten de overige 46 passagiers het vliegtuig, een Fok ker 50, voor korte tijd verlaten zo dat de politie een veiligheidscon trole kon uitvoeren. Het vliegtuig kon uiteindelijk met ruim een uur vertraging vertrekken. Duitse justitie maakt al jaren jacht op terreurverdachten. In FrankfuTt pakte de politie vorige week nog twee terreurverdachten op. KRALENDIJK - De familie van de ver dachte die donderdag is opgepakt voor de ontvoering van de Neder landse Marlies van der Kouwe op Bonaire is geschokt. „Hij heeft het eerder gedaan, waar om nu weer?", zegt een neef „Hij bereikt er niks mee, alleen maar el lende voor het meisje en het ei land." Uit de lokale media valt op te ma ken dat het gaat om een man van Bonaire die sinds twee tot drie maanden op vrije voeten is. Hij zat een celstraf van acht jaar uit wegens verkrachting. Marlies van der Kouwe wordt sinds het vorige weekeinde ver mist. Volgens getuigen zou ze door een man op een brommer of scooter van haar fiets zijn getrok ken. De familie van de verdachte woont in de wijk Tera Kora waar donderdagavond huiszoekingen zijn verricht, onder meer bij een nicht van de verdachte. Daar werd niets gevonden. Bij een ander fami lielid trof de politie in de tuin een DEN HAAG - Het najaarsoverleg tus sen kabinet, vakbonden en werkge versorganisaties vindt plaats op dinsdag 7 oktober. Ingewijden hebben dat gisteren la ten weten. Het kabinet en de sociale partners zullen tijdens hun traditionele ont moeting onder meer praten over de loonontwikkeling. Het kabinet wil dat de vakbonden hun loonei sen matigen, omdat te hoge loonstijgingen slecht zijn voor de economie. NIJMEGEN - Een beveiliger die het wijkcentrum in de wijk Meijhorst in Nijmegen bewaakt, is het ziekenhuis in geslagen door een groep jongeren die kort daarvoor een winkelier bedreigden. Dat gebeurde donderdagmiddag, zo werd gisteren bekend. Een 18-jarige jongen is inmiddels opgepakt; hij is één van de 56 hangjongeren voor wie sinds kort in de avonduren een verblijfsver- bod geldt. DEN HAAG - De voorstellen van het CDA, de PvdA en de Christenu nie om de rijksbegroting voor vol gend jaar te wijzigen, kunnen op instemming rekenen van het kabi net. De partijen brachten voor 140 mil joen euro aan wijzigingen aan. Het gaat onder meer om extra geld voor regionale verkeersknelpun ten, woningbouw en conciërges op scholen. Mbo-scholieren krij gen een tegemoetkoming voor het ov-vervoer. ASSEN - De Drentse politie zit al bijna twee maanden met een on bekende man in haar maag. De ver warde man van tussen de 30 en 40 jaar oud werd begin vorige maand in Assen opgepakt voor een po ging tot winkeldiefstal en heeft sindsdien geen woord gezegd. Verspreiding van zijn foto bij poli tiediensten in binnen- en buiten land heeft niets opgeleverd en ook zijn DNA-profiel en vingerafdruk ken zijn daar onbekend. DEN HAAG - Het gebrek aan materi eel in Uruzgan leidt niet tot extra risico's voor militairen die de poort uit gaan. Dat stelde staatsse cretaris Jack de Vries van Defensie gisteren in een reactie op een brandbrief van pelotonscomman danten uit de Afghaanse provincie. De Vries erkent dat er problemen zijn, maar volgens hem vindt er een 'herschikking' van materieel plaats als mensen op pad gaan. Hij zei dat het bericht over het materi eel geen onzin is. „Daarom heb ben we ook om meer geld ge vraagd en zijn er nieuwe Bushmas- ters besteld." Maar het duurt even voordat die gepantserde voertui gen het gebied bereiken. Het CDA en de SGP willen dat mi nister Van Middelkoop (Defensie) volgende week uitleg komt geven. scooter aan die van de verdachte zou zijn. De politie ontkent enig verband tussen de ontvoering van Marlies van der Kouwe en de poging tot ontvoering, een paar dagen later, van een 8-jarig meisje met de naam Van Kouwen. Zij werd woensdag van haar fiets getrokken toen zij een boodschap ging doen. Het meisje wist zich los te worste len, waarna de politie werd inge schakeld. Die heeft de dader met een kunnen oppakken. ERMELO - Bij de zorgorganisatie 's Heeren Loo Midden-Nederland is gesjoemel ontdekt met uitzend- werk. De organisatie heeft maatre gelen genomen om hieraan een einde te maken. Onderzoek wees uit dat sommige medewerkers zich ziek meldden en vervolgens voor een uitzendbureau aan de slag gingen. Zij wisten zich daar door verzekerd van dubbele in komsten. Ook zetten uitzendbu reaus gekwalificeerde mensen in zonder zich aan de cao te houden. EINDHOVEN - Een zestigjarige leraar uit Luyksgestel, die vorige week een sopje van chloor en water over een zestienjarig meisje had ge gooid, werd al enkele dagen lastig gevallen door een groepje jonge ren. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De tiener deed aangifte van mis handeling. Zij raakte niet gewond. De man werd volgens de politie om onduidelijke redenen slachtof fer van het clubje. 1. Welke getal volgt in deze reeks? 144, 121, 100, 81, 64... A: 50 C: 82 B: 49 D: 63 4. Welke afbeelding hoort hier niet thuis? 2. Als je de letter "AIRSJP" opnieuw ordent heb je de naam van een: A: Stad B: Land C: Oceaan D: Dier A: C: B: s 0IN SËÈ^li^ 3. Welke afbeelding volgt logischerwijs op deze reeks? A: B: C; D: O O 5. 10 man schilderen 60 huizen in 120 dagen. 5 man schilderen 30 huizen indagen: A: 240 C: 60 B: 120 D: 90 6. Reep staat tot peer als 6323 staat tot A:3236 C:2336 B:6332 D: 6233 Sms IQ plusje antwoordreeks naar 4345 en ontdek hoe slim jij bent! Voorbeeld: IQ ABCDCA naar 4345 Kosten: €1,50 per ontvangen bericht. Max 1 bericht De test is gebaseerd op erkende wetenschappelijke IQ testen. De score is slechts ter indicatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5