'Ride for the Roses dupeert Kunstspoor' De Rietkraag in 2010 klaar Activiteiten rond Kinderboekenweek Enquête over Hansweert Schrijver Jan Terlouw signeert zijn boeken in De Koperen Tuin. Belastingaangifte? Van Daalen Advies www.vicvaar.nl Afgesloten wegen brengen evenement in financiële problemen. Informatiebijeenkomst project Valckestraat Kwêdamse Dag met zingende topbiljarter Prijsvraag voor naam Kamperlandse haven Aanleg van rotondes bij Sint Philipsland Literaire dag in Goes met Marjolein Februari Polen gewond bij ongeluk in Kruiningen 26 I Zaterdag 27 september 2008 pzc B GOES - Onderwijsman Paul Favier uit Goes is gistermiddag bij zijn afscheid geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Volgens burgemeester Dick van der Zaag kreeg hij de onderscheiding niet alleen 'voor zijn grote inzet in het onderwijs, maar ook voor zijn verdiensten op cultureel en maatschappe lijk vlak'. Favier is ruim twintig jaar verbonden geweest aan het christelijk voortgezet onderwijs. Eerst als rector van het Buys Ballot College (1986-2007) en sinds vorig jaar als adviseur van het Ostrea Lyceum. Ook was hij twaalf jaar voorzitter van het muziekfestival Goes en de culturele raad. „Onder zijn voorzitterschap is theater De Mythe tot stand gekomen. Een grote verdienste", aldus Van der Zaag. foto Willem Mieras goes - Voorlezen of voorgelezen worden, boeken laten signeren of gedichten schrijven. Tijdens de Kinderboekenweek, van 1 tot en met li oktober, is in Goes en omge ving van alles te doen. In boekhandel De Koperen Tuin in Goes kunnen kinderen op woensdag oktober een kleurplaat inleveren, die af te halen is in de Koperen Tuin. De eerste honderd kinderen die hun kleurplaat inleve ren, krijgen een verrassing. Ook kun je je daar vanaf 13.00 uur laten schminken. De muis Geronimo Stilton, held uit zijn eigen avonturenboeken, leest voor op vrijdag 3 oktober van 15.00 tot 17.00 uur in boekhandel De Koperen Tuin. Ook in de bibliotheken in Goes, 's Gravenpolder en Heinkenszand wordt voorgelezen: op 1 oktober vanaf 14.00 uur. Die dag wordt Financieel Fiscaal advies telefoon (o! 13) 23 23 40 klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 ook bekendgemaakt wie de quiz wedstrijd heeft gewonnen. Die quiz kan tot 1 oktober worden in geleverd. Voor liefhebbers van gedichten is vrijdag 3 oktober van 18.30 tot 20.00 uur in de bibliotheek in Heinkenszand een gedichtenvoor- leeswedstrijd voor basisschoolkin deren van groep vijf tot en met acht. In de bibliotheek in Goes is woensdag 8 oktober een gedichten wedstrijd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Zaterdagmiddag 4 oktober komt schrijver Jan Terlouw zijn boeken signeren in De Koperen Tuin. De precieze tijd wordt nog bekend ge maakt. Woensdag 8 oktober om 16.30 uur signeert schrijfster Charlotte De- matons haar boeken in boekhan del Het Paard van Troje. De Kinderboekenweek, van 1 tot en met 11 oktober, telt weer ve le activiteiten. In boekhandels en bibliotheken in en rond Goes is van alles te doen. hansweert - Vierhonderd huis houdens in Hansweert hebben gis teren een enquête in de bus gekre gen waarmee zij hun mening over het dorp kunnen geven. Initiatief nemer Jan-Kees de Meester van de website hallohansweert.nl wil een beeld krijgen van wat er in het dorp leeft. De enquête bestaat uit stellingen over Hansweert, de rol van de ge meente Reimerswaal, de dorps raad en de toekomst van het dorp. Hansweert telt zo'n 1750 inwoners en rond de zevenhonderd huishou dens. Het is de bedoeling dat een derde van de dorpelingen boven de achttien zijn of haar mening geeft. De uitslag wordt half novem ber bekend gemaakt op de website www.hallohansweert.nl. door Luc Oggel kats - Kunstspoor Noord-Beve land, een jaarlijkse evenement waarbij (semi-)professionele kun stenaars op het eiland hun ateliers openstellen voor publiek, zit in de financiële problemen door de Ri de for the Roses. Dat zegt Gerard van der Wal, die als adviseur bij Kunstspoor is betrokken. Vanwege het wielerevenement ten bate van de kankerbestrijding wa ren zondag 31 augustus een aantal belangrijke wegen op Noord-Beve land afgesloten. In datzelfde week einde was ook het Kunstspoor, dat dit jaar het tienjarig jubileum vier de. In plaats van de gebruikelijke achthonderd man, bezochten nu slechts tachtig mensen de ateliers, zegt Van der Wal. „We zijn be hoorlijk getroffen. Doordat we 31 goes - Voor omwonenden is dins dagavond in Ockenburgh aan de Van de Spiegelstraat 104 een infor matiebijeenkomst over de bouw van tien luxe appartementen aan de Jacob Valckestraat aan de rand van de binnenstad van Goes. Er wordt een toelichting gegeven op het plan, de sanering van het ter rein en de hei- en bouwwerkzaam heden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. kwadendamme - Met wielerwed strijden vanaf 14.00 uur en een fancy fair vanaf 15.00 uur viert Kwadendamme vandaag de Kwê damse Dag. Het programma ver meldt ook: touwtrekken, linedan- ce, rodeostier-zitten en om 15.00 uur de uitslag wedstijd appeltaart bakken. Vanaf 22.00 treedt de zin gende topbiljarter Ad Koorevaar op in café 's Lands Welvaren. heinkenszand - De Rietkraag heet het nieuwe complex dat achter De Stenge in Heinkenszand komt. Gis termiddag is de eerste paal gesla gen en de naam bekend gemaakt. Het gebouw, dat aan een waterpar tij komt te liggen, moet volgens op drachtgever woningstichting R8tB Wonen 'dezelfde geborgenheid bie den aan de gebruikers als een riet kraag aan dieren'. In het pand komen Kinderopvang De Bevelanden en twaalf apparte menten voor cliënten van Phi ladelphia Zorg. Zij kunnen begin 2010 in het complex. In 2005 wa ren de bouwplannen al bekend. De indeling is aangepast nadat de derde kandidaat-huurder, zorgver lener Het Gors, afhaakte. Dit gaf vertraging. De jeugdsoos naast De augustus werden geconfronteerd met een afsluiting van het eiland, hebben we veel extra onkosten ge had aan het verhuizen van deelne mers en uitzetten van alternatieve routes. Daarnaast hadden we door het kleine aantal bezoekers veel minder inkomsten." Het gaat vol gens Van der Wal om enkele dui zenden euro's. „Wij zijn een vrij willigersorganisatie, dus voor ons is dat een hoop geld." De landelijke Ride-organisatie heeft een verzoek om hulp inmid dels afgewezen. Zij beroept zich op de rechtmatig verkregen ver gunningen en voelt zich daarom niet aansprakelijk. „Iedereen schuift het afj de Ride zegt dat we bij Goes moeten zijn, Goes ver wijst ons naar de gemeente Noord-Beveland. Niemand voelt zich verantwoordelijk, maar wij zijn getroffen door iets waar we part noch deel aan hebben gehad. Niks ten nadele van de Ride for the Roses op zich, maar er is geen kamperland - De omvorming van de haven in Kamperland is nog lang niet afgerond, maar de initia tiefnemers zijn al op zoek naar een wervende naam voor het ge bied. Daarvoor is een prijsvraag uitgeschreven. Suggesties kunnen tot 10 oktober naar dorpshaven@mijnmakelaar.nu. ver stuurd worden. De winnaar krijgt een uitje voor vier personen aange boden sint philipsland - De provincie be gint maandag met de aanleg van twee rotondes op de provinciale weg bij Sint Philipsland. Voor het autoverkeer blijft vanuit alle hoofd richtingen steeds één rijstrook be schikbaar. Fietsers richting Steen bergen en de Philipsdam worden omgeleid via de Korte Kruisweg en de Campweg. De werkzaamhe den duren tot 22 november. enkel overleg geweest met ons." Inmiddels heeft Kunstspoor drie 'claims' liggen; bij de organisatie van de Ride, bij de gemeente Goes en bij de provincie. „Dat worden allemaal langdurige procedures, daarom hebben we nu aan het Noord-Bevelandse college ge vraagd of dat ons uit de brand wil helpen. Gebeurt dat niet, dan val len we om." Volgens burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland is in eerdere gesprekken niet aangege ven dat het voortbestaan van Kunstspoor in gevaar is. „Als dat wel het geval is, dan gaan we ons uiterste best doen om die club in het zadel te houden." Van Kooten gaat binnenkort met een Kunst- spoor-delegatie om de tafel. Van Kootens Goese ambtsgenoot Dick van der Zaag vindt dat zijn gemeente geen partij is in de kwes tie. „Noord-Beveland heeft zelf toe stemming gegeven voor het afslui ten van die wegen." goes - In de Oosterkerk in Goes is dinsdag een literaire dag voor vrou wen. Jolien Manassen spreekt van 10.00 tot 12.00 uur over Tempo Doeloe, de Nederlandse vrouw in Indië. Hoofdgaste is van 13.00 tot 15.00 uur Marjolein Februari, schrijfster van het boek De literaire kring. Aanmelden via hijohaan@- zeelandnet.nl of 0118-592437. En tree met lunch kost 15 euro, leden vrouwenbeweging Passage 12 euro. kruiningen - Bij een aanrijding op de Burgemeester Elenbaasstraat in Kruiningen zijn gisteren rond 07.20 uur twee Polen gewond ge raakt. Ze zaten achterin de auto van een 33-jarige Pool uit Lambino- wice, die geen voorrang verleende aan een 30-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal. De twee passagiers zaten bekneld en zijn door de brandweer bevrijd. Schetsontwerp van De Rietkraag (in roze) met daarachter De Stenge. Stenge gaat volgens de Borselse nend of de eerste ronde van talen wethouder Marga Vermue midden tenjacht 2nd Influenz er 24 okto- of eind oktober open. Het wordt ber kan plaatsvinden. Vermue: voor de jongerenraad Borsele span- „Daar ga ik wel van uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54