Ie®»»®? PZC Goes wil transferium afschaffen Warenhuis V&D in Goes breidt uit KOOPZONDAG IN GOES 25 MORGEN! Politie blijft scholieren volgen Van Doorn (60) voorzitter van mosselkwekers BEVELANDEN-THOLEN 38 31 Voorstel voorziening te sluiten na opening van nieuwe parkeergarage. Kerst in september WANNEER? ii- I Trekje Stijn Warendorff uit Middelburg doet mee aan 'Rock Nation' Vlaamse premier wil minder regels voor havens Scheldegebied Zaterdag 27 september 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Het transferium bij de Zee landhallen in Goes met de gratis busdienst tussen de Zeelandhallen en de Goese binnenstad verdwijnt eind 2009, als het aan het Goese college van B en W ligt. De slui ting hangt samen met de opening van een nieuwe, grote parkeergara ge bij theater De Mythe. De Goese gemeenteraad is verdeeld over het voorstel van B en W. Het college van B en W geeft bij monde van wethouder Rinus Die- leman (CDA, verkeer) drie argu menten voor de sluiting van het transferium. Het gebruik is met 60.000 bezoekers per jaar beperkt, afgezet tegen de 70.000 euro die de voorziening - met name de gra tis bus - jaarlijks kost. Goes zou zichzelf financieel in de vingers snijden als de parkeervoorziening buiten de stad gehandhaafd blijft, omdat er dan minder betalende au tomobilisten in de parkeergarage bij De Mythe zouden komen. En de gemeente kan de 70.000 euro voor het transferium goed gebrui ken voor een investering in een parkeerverwijzingssysteem, waar door automobilisten gemakkelij ker een vrije parkeerplaats kunnen vinden. Wethouder Dieleman onderkent dat het voorstel gevoelig zal liggen in de Goese gemeenteraad. In het verleden is zelfs gesproken over de inrichting van extra transferia, on der meer aan de oostkant van de 1^ Het Goese college van B en W wil van het transferium af, onder meer omdat die gratis parkeer voorziening concurreert met be taald parkeren in het centrum. stad. Voormalig wethouder Thijs 't Hart (PvdA) wilde daar een moge lijk gratis pendelbusdienst door de stad aan toevoegen. Een belronde langs woordvoerders verkeer van de zes partijen in de Goese raad leert dat B en W kun nen rekenen op steun van CDA en WD. „Ik ben nooit zo'n voorstan der geweest van het transferium", zegt Sjoerd Heijning (WD). Jo-An- nes de Bat (CDA) onderschrijft de argumenten van het college. Veel extra verkeer op wegen naar het centrum verwacht hij niet. „Vooral woon-werkverkeer zorgt in Goes voor drukte en niet het winkelend publiek." Henk Bouma (SGP-ChristenUnie) en Sjaan Huis- soon (D66) aarzelen. Bouma lijkt nog wel wat te zien in een eerder idee om meer transferia te maken met een gratis pendeldienst. „Maar we moeten er nog in de fractie over spreken." PvdA-fractie- voorzitter Henk Hoogerland is te gen sluiting van het transferium bij de Zeelandhallen, evenals zijn GroenLinks-collega Carel Bruring. „Een tweede parkeergarage bij de binnenstad, aan de Oostwal, zoals het college van B en W laat onder zoeken, kost pas geld", stellen Bru ring en Hoogerland. GOES' - V&D breidt de vestiging in Goes uit met 300 vierkante meter. Het warenhuis heeft de ruimte van de vorige buren, woonboutiek Sanderse, overgenomen. Eind okto ber is de verbouwing klaar, ver wacht bedrijfsleider Jan Kik. Lunchcafé/tearoom La Place, dat nu helemaal achterin zit, verhuist naar het nieuwe deel langs de Dam en de Kreukelmarkt. „Dat hebben we gedaan voor het mooie- re uitzicht", aldus Kik. V&D zal de extra ruimte vullen met mode. Kik: „We voegen A-merken toe aan ons assortiment." De huis houd- en woonartikelen verhui zen naar de parterre, de muziek- en kantoor-boekhandel gaan naar de eerste verdieping. Kik is blij met de uitbreiding. „Het gaat goed met V&D. We pakken veel markt aandeel terug. We zien de toe komst met vertrouwen tegemoet." VAN 13.00 - 17.00 GOES - De politie heeft afgelopen week tijdens controles op de 's-Gravenpolderseweg in Goes en de Kuiterswegeling in Kapelle ze ven bekeuringen en vier waarschu wingen uitgedeeld aan scholieren. Ze hielden onvoldoende rechts en blokkeerden opzettelijk andere fiet sers. Gevolg: een boete van zestig euro. Volgens de politie reden de meeste scholieren echter opval lend netjes. YERSEKE - De topman van het we reldwijd opererende voedingscon cern Vion, Daan van Doorn (60) uit Tholen, wordt de nieuwe voor zitter van de producentenorganisa tie mosselen. Hij volgt oud-burge meester Ton Verbree van Reimers- waal op die twaalf jaar voorzitter is geweest. Met Van Doorn halen de Zeeuwse mosselkwekers 'een zwaargewicht' binnen die de in de moeilijkheden verkerende mosselsector goed kan gebruiken. Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs heeft de produ centenorganisatie getipt over Van Doorn, omdat hij over 'een gede gen netwerk beschikt in de agrari sche wereld, binnen milieuorgani saties en de overheid'. In een gisteren verspreid persbe richt geeft Van Doorn aan 'nieuwe verbindingen' te willen leggen om te komen tot 'zorgvuldige afspra ken over natuur in de Waddenzee en duurzame mosselzaadvisserij'. Volgens hem kunnen uitsluitend oplossingen worden gevonden 'als de overheid, natuurbeschermings organisaties en de mosselsector in samenspraak tot oplossingen wil len komen'. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De zomer is nog gekregen. Marjolein (I) en Bianca zijn bezig met Groenrijk bij 's-Heer Hendrikskinderen hebben maar net voorbij of winkels hebben de kerstbal- het uitpakken en prijzen van de kerstversierin- geen haast, de winkel legt de kerstspullen 'pas' in len, slingers en plastic boompjes al weer binnen gen. De twee werkneemsters van tuincentrum oktober in de winkel. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De kalende man op het kantoor in Terneuzen gaat als een bolle boos door het leven. Niet zo vreemd, want hij heeft ooit ge leerd voor onderwijzer en die lie den willen zich nogal eens mani festeren als betweters. Een dag of wat geleden had hij een gedach- tenwisseling op niveau met een goede vriend. Na een halfuur waren ze toe aan een sigaartje. Ze repten zich naar het terras van het horeca-etablissement om daar tot hun schrik te constate ren dat hun aansteker het niet deed. Geen nood, er stonden kaarsjes op tafel. Ze hielden er gretig hun sigaartje bij, maar er gebeurde niets. Logisch, het wa ren van die handige led-lampjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53