Laatste Zeeuwse zege in Kwadendamse ronde dateert alweer uit 2002 Pinas wil zijn kans grijpen Onze leden zijn van harte welkom Zeeuwse waterpoloploegen moeten met weinig tevreden zijn Wielerseizoen op de weg wordt afgesloten in Zeeuws wielerdorp. Spits kan vandaag debuut maken met Hoek tegen Ajax. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland W PZC Zaterdag 27 September 2008 45 door Rudy Boogert GOES - Traditiegetrouw wordt het Zeeuwse wielerseizoen op de weg afgesloten met de Ronde van Kwa- dendamme. De renners voor de 55e editie van deze koers worden vanmiddag om 15,30 uur wegge schoten voor tachtig kilometer door en rond het wielerdorp Kwa- dendamme. Ruim vijftig renners hebben zich al aangemeld voor de ronde. On der hen de top drie van vorig jaar: Maurice Vrijmoed (Rijswijk), Rob Disseldorp (Rijpwetering) en Frank Wiersta (Burgum). Andere oud-winnaars aan de start zijn Mi chel Sijmens (2004, Rucphen) en Gerwin de Regt (2003, Nispen) VLISSINGEN - Het heeft even ge duurd voordat hij in Hoek voor zijn kans kan gaan, maar eindelijk is hij fit genoeg om te spelen. Regi- lio Pinas (23) kan vandaag uit te gen Ajax zijn competitiedebuut maken voor zijn nieuwe club. Het misverstand dat de trainer vond dat hij niet kon spelen en hij zelf dacht dat het wel kon, is uit de wereld. „Ik had een blessure aan mijn voet opgelopen, kort voordat de competitie begon", vertelt de Vlissinger. „Daarna heb ik nog twee keer mee gedaan. De trainer vond dat ik he lemaal moest herstellen en ik dacht dat ik wel kon spelen. Maar op de training van donderdag kreeg ik een knie in mijn voet en was ik echt uitgeschakeld." Regilio Pinas heeft zijn start daar door gemist. Twee goals, vorige week met Hoek 2, geven hem het gevoel dat hij klaar is voor de ech te start. Deze week heeft Pinas drie keer voluit getraind. „Voor het eerst ben ik pijnvrij, eindelijk. Ik heb vier weken lang geen voor uitgang gevoeld, maar met ontste kingremmers is het nu over ge gaan. Ik ben klaar om te spelen en mijn kans te grijpen." Dat komt Hoek maar al te goed uit, zo bleek vorige week tegen Spakenburg, want voor de positie centraal voorin is de trainer er nog niet uit. En de voorkeur van Pinas gaat er naar uit om daar te spelen. Trainer Gaby Demanet heeft de spits weer in zijn selectie opgeno men. „Het manco van dit elftal ligt inderdaad centraal voorin, dus ik ben blij dat Pinas weer fit is." Voor de uitwedstrijd tegen Ajax kan hij verder over iedereen be schikken. Alleen de al maanden ge blesseerde Mamadouba Gueye is er nog niet bij. De laatste Zeeuwse winnaar was Francois Franse in 2003. Verschei dene renners zullen staan te pope len om als zijn opvolger de boeken in te gaan. Dirk van Dam (Arne- muiden), Pieter Israel (Kruinin- gen), Bart Maas (Hansweert), Niek Rentmeester (Goes), Peter Tol (Ka- pelle) en Nico Ringelberg (nu Den Haag) zijn de Zeeuwse ijzers in het vuur. De Ronde wordt opnieuw omlijst door de Kwêdamse Dag. Op die dag kunnen de bezoekers zich in allerhande krachtmetingen stor ten: appeltaart bakken, bierpul- schuiven, hoefijzergooien, spijker broekhangen, et cetera. Vanaf 14.15 uur begint het sportieve aspect met de wielerwedstrijd voor ama teurs B, amateurs 40+ en S/P-ren ners. Vanaf 15.30 uur gaan de eli tes, beloften en amateurs A van start. De finish is om 17.30 uur. GOES - Voor de Zeeuwse waterpo loploegen lijkt er dit seizoen geen hoofdrol weggelegd in de competi tie. De Schelde zag veel spelers ver trekken en moet met een jeugdige ploeg de eer hoog houden in de bond. De overige ploegen komen uit in het district. Bij De Stormvogel kiest men ook voor de jeugd. De mannenploeg is teruggetreden. De oude garde heeft het stokje overgedragen aan de jeugd, die vorig seizoen kam pioen werd in de vierde klasse dis trict. De Vlissingse club is sinds ja ren succesvol bezig met een jeugd opleiding en heeft dit seizoen teams in competitie onder de 13, onder de 15 en onder de 17 jaar. Dat het komend seizoen lastig gaat worden voor de jeugdige ploeg staat buiten kijf, maar de oudere spelers hebben beloofd dat als de nood aan de man is er een beroep op hen gedaan kan worden, zodat er overlevingskansen zijn in de eer ste klasse van het district. In het huidige eerste team is Jeroen Piek de oudste met 20 jaar en is hij de gene die samen met Lenaert Swen- nen al eens bond gespeeld heeft. Martijn Mechielsen is de drijvende kracht in de ploeg. Hij heeft het laatste jaar veel ervaring opgedaan in het eerste. Verder lijken ook Jas per Rowendal en Simon Marijs door te breken. Bij de mannen is de derde klasse district voor Zeeland een mooie klasse geworden. De Schelde 2, De Bruinvis, De Stormvogel 2 en De Ganze komen er in uit. De Storm vogel 2 lijkt de beste papieren te hebben. De Vlissingse ploeg be staat uit geroutineerde spelers. De Schelde 2 en De Bruinvis konden zich vorig seizoen met moeite handhaven. De Ganze is na een goed seizoen vorig jaar gebrand op een plaats in de top drie. De Goese ploeg zag Jaap Bovendorp naar De Stormvogel 2 vertrekken. Bij de vrouwen zijn er twee ploe gen actief De Schelde speelt eerste klasse district en gokt op de mid denmoot. De andere Zeeuwse ploeg is het combinatieteam van De Ganze/De Stormvogel. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (thuis). Afwezig: Joffrey Geldof (geschorst), Björn Quartel (liesblessure) en Jeroen Westrate (rugklachten). Bijzonderheden: De tuchtcommissie van de KNVB heeft Joffrey Geldof voor vier wedstrijden geschorst. De verdedi ger kreeg vorige week in de wedstrijd tegen GPC Vlissingen (1-1) de rode kaart vanwege natrappen. Kloetinge wil vandaag in de thuiswedstrijd tegen Rijsoord de nare smaak van vorige week wegspoelen. „Aan dat duel zat kop noch staart", aldus trainer Die- derik Hiensch. „We hebben er geen plezier aan beleefd." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Wilhelmina'26 (uit) Afwezig: Wessel Leijer (knieblessure). Erik de Ruijter vormt een vraagteken. Hij heeft nog altijd last van een knie blessure. Bijzonderheden: GPC Vlissingen gaat bij Wilhelmina'26 op zoek naar de eer ste overwinning van het seizoen. Lun- ven Vermeer maakt vandaag zijn ren tree in het tweede elftal van GPC. I Terneuzense Boys Tegenstander: Zaamslag (thuis). Afwezig: Ali Eryürük (geschorst), Ra- mazan Kesikbas, Anrico van Hecke en Ruud Hoogesteger (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Naar aanleiding van zijn twee rode kaarten tegen Rijsoord is Ali Eryürük door de KNVB voor drie duels geschorst. De middenvelder ont breekt daardoor vandaag in de derby tegen Zaamslag. Zijn trainer heeft er zin in. „Want het is een van de mooi ste wedstrijden van het jaar", zegt Leendert Geelhoed. „Het heeft ook wel wat dat we elkaar op dit niveau weer tegenkomen." Terneuzense Boys wacht na twee gelijke spelen en één nederlaag nog altijd op de eerste zege. Geelhoed: „Die hopen we natuurlijk te gen Zaamslag te pakken." Zaamslag Tegenstander: Tern Boys (uit). Afwezig: Tom Nieuwelink (gebles seerd). Bijzonderheden: Mario de Fouw is weer fit en kan dus aantreden tegen de club waar hij zijn opleiding genoot. Zaamslag pakte vorige week in een aantrekkelijk duel met Nivo Sparta (4-3) voor het eerst drie punten. „Ik 5 was blij met het resultaat, maar aan de andere kant toch ook bezorgd", be kent Rinus Zegers. „Je kunt eigenlijk niet tevreden zijn als je een half uur zó slecht speelt en zóveel kansen weg geeft. Vandaag spelen we een derby en is het weer heel anders. Dan ko men er heel andere zaken bij kijken. Als we winnen hebben we na vier duels zes punten. Dan hebben we denk ik wel overlevingskansen in deze klasse." RCS Tegenstander: OSS'20 (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS wacht morgen de tweede thuiswedstrijd van het sei zoen. De eerste won de ploeg uit Sou burg knap met 4-2 van het sterke Uni- tas uit Gorinchem. Tegenstander OSS'20 staat na drie wedstrijden op een zevende plaats en heeft vier pun ten behaald. De enige Zeeuwse zon dag-eersteklasser is vierde met zes punten uit drie wedstrijden Als lid van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland bent u van harte welkom op de jaarlijkse Afdelingsvergadering van de afdeling Noordwest-Walcheren. De vergadering vindt plaats op donderdag 16 oktober in hotel Bos Duin, Duinweg 82 in Oostkapelle en begint om 19.30 uur. Tijdens de Afdelingsvergadering hoort u de ontwikkelingen van de bank, zowel op financieelals op coöperatief vlak. Daarnaast kunt u van gedachten wisselen over uw banken wensen kenbaar maken. Ook kunt u uw invloed als lid laten gelden. Tijdens de Afdelingsvergadering stemmen we over de herkiesbare leden van de ledenraad. Verder komt er een interessante spreker: één van de beste Nederlandse hockeyers aller tijden Floris Jan Bovelander. Hij gaat ondermeer vertellen over de mentale en fysieke voor bereiding op weg naar de top, de ideale coach en de rol van communicatie binnen het team. Zeker de moeite waard om te komen! Als lid heeft u een persoonlijke uitnodiging ontvangen met een aanmeldingskaart. Bent u nog geen lid, maar wilt u lid worden? Neem dan contact op met uw Rabobank op telefoonnummer (0118) 42 80 00. Graag tot ziens op 16 oktober! Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, De Ledenraad, afdeling Noordwest-Walcheren Neem voor meer informatie contact op met uw bank: (0118)4280 00. Agenda: Vanaf i 9.00:uur 1930 uur 21.00 uur e( 21.45-22.30 uur. 22.30 uur - Ontvangst De ledenraad aan het woord De Rabobank aan het woord "Formele agendapunten Gastspreker hockeyer Floris Jan Bovelander Ontmoeten netwerken Einde programma mmm WmÊÊÊi Het is tijd voor de Afdelingsvergadering Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47