Cultuur Een talentenjacht, maar dan anders Sopraan Emma Kirkby in Veere Stijn Warendorff uit Middelburg doet mee aan 'Rock Nation'. Laatste expositie van kunstenaar Marian Aerssens Expositie Axel King in Willem3 Beroemde zangeres verzorgt concert met Londen Baroque. 38 Zaterdag 27 september 2008 PZC Stijn Warendorff doet mee aan het programma 'Rock Nation', een zoektocht naar rocktalenten die een band moeten vormen. foto Lex de Meester door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Iedereen denkt bij het woord 'talentenjacht' snel aan Idols of X-Factor. RTL5 is ook een zoektocht begonnen naar talent volle muzikanten. Het initiatief komt van Edwin Jansen, manager van AT-productions en ontdekker van Kane en Anouk. Bij het grote publiek is hij misschien bekender om zijn optreden in de jury van..., jawel, Idols. Toch is 'Rock Nation' een ander programma geworden. Er wordt namelijk gezocht naar een rockband en het publiek heeft geen invloed op de afvalrace. Stijn Warendorff (22) uit Middel burg is sinds zijn achtste actief op de basgitaar en akoestische gitaar en speelde in een aantal bandjes. Hem werd gevraagd deel te ne men aan een voorselectie, en daar op werd hij gekozen als één van de twintig kandidaten. „Ik werd gevraagd door iemand die ik ken van de Rockacademie in Tilburg, waar ik studeer. Ik zei met een 'nee' en dacht dat het niets voor mij zou zijn." Stijn dacht een tijdje na en besloot toch de uitda ging aan te gaan. „In de muziek moet je keuzes maken", zegt hij. Soms hebben die keuzes niet altijd 'Een zoektocht naar muziektalent om een rockband te vormen' leuke gevolgen. Stijn werd uit zijn toenmalige band gezet. Volgens hem had het best gecombineerd kunnen worden. De bandleden dachten daar anders over en maak ten hem dat duidelijk. „Het is niet erg dat ik eruit ben gekickt, maar de manier waarop is niet leuk. Mijn piano is stukgeslagen en ik was genoodzaakt te verhuizen." Toch blijft hij er redelijk nuchter 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Ma rian Aerssens, beeldend kunste naar uit Ellewoutsdijk, houdt van daag haar laatste tentoonstelling. In het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen zijn haar werken te koop tussen 12.00 en 16.00 uur. Het gaat onder meer om schilderijen, collages, tekenin gen en grafiek. Dat gebeurt in in formele sfeer. De jonge Goese pia nist Rutger de Ronde verzorgt ge durende de middag enkele optre dens. Aerssens doet haar werk van de hand omdat zij dit zelf niet langer kan opslaan. Om gezondheidsrede nen moest ze enkele jaren geleden stoppen met haar kunst. Nu ze ook verhuisplannen heeft, wil ze haar werk goed onderbrengen. Aerssens is vandaag aanwezig voor het beantwoorden van vragen en het geven van toelichting. Het werk van Marian Aerssens laat zich omschrijven als kleurrijk, speels en krachtig. De vrouwenfi guur komt regelmatig als thema naar voren. over en is hij liever bezig met zijn muziek. „Het is geweldig om met zoveel goede muzikanten te spe len. We zitten met z'n allen in een groot huis in hartje Den Haag. De mensen zijn heel relaxed, omdat ie dereen er alleen is om lekker mu ziek te maken." Het huis waarin de twintig deelnemers verblijven is erg luxe ingericht en er wordt overal voor gezorgd. Voor Stijn VLISSINGEN - In het Vlissingse kunstcentrum deWillem3 wordt morgen om 15.00 uur een presenta tie van Axel King geopend. Het gaat om een productie van LplusL Art Studios Experiment. Axel King is een virtuele kun stenaar die procesmatig en met behulp van internet, geavanceerde software en vele anonieme creatieve personen - onder meer ook vakwerk uit schilderstudio's in China - zijn uiteindelijke kunstwerken realiseert. Een van de voornaamste vragen in dat proces is: wanneer wordt het kunst? De presentatie is te zien tot en met 16 november. DeWillem3 is geopend van woensdag tot en met zondag, van 12.00 tot 17.00 uur. Bij NADER In het artikel 'Denkplek als hom mage aan Ronald van Dokkum' (PZC van 26 september) staat dat de beeldend kunstenaar in juli is overleden. Van Dokkum overleed echter begin januari. was het wel wennen. „Op een ge geven moment wilde ik zelf mijn boodschappen doen", zegt hij la chend. De drie afleveringen die al uitge zonden zijn, waren erg leuk, vol gens Stijn. „We moesten bijvoor beeld een cover instuderen en die op straat spelen, midden in Den Haag." Ook werd hij er uitgelicht om zijn 'hippy-uitstraling'. „Ze VEERE - Muziekpodium Zeeland biedt morgen een bijzonder con cert. Het ensemble Londen Baro que verzorgt een optreden samen met de vermaarde Engelse zange res Emma Kirkby. Het concert in de Grote Kerk in Veere begint om 15.30 uur. Op het programma, Les Amours Baroques getiteld, staat werk van onder anderen Purcell, Couperin en Handel. Emma Kirkby geldt als een van de vocale pioniers binnen de oude muziek. Met haar natuurlijke ma nier van zingen onderscheidt ze zich van veel van haar collega's. Ze verrichtte onder meer baanbre kend werk met Gothic Voices, waarin een lans werd gebroken voor het repertoire van Hildegard von Bingen. Ook werkte ze jaren lang samen met The Consort of Musicke en The Academy of An cient Music, toonaangevende en sembles op het gebied van renais sance- en barokmuziek. Vooral haar Handel-vertolkingen hebben vroegen me waarom ik die kleding draag. Ik had niet echt een ant woord en het leek me wel leuk om een soort 're-styling' te ondergaan. Dus wat andere kleding en korter haar. En dat bevalt me wel." Hij ziet 'Rock Nation' als een on derdeel van alle muzikale 'projec ten' waar hij mee bezig is. „Ik geef gitaarles en heb een eigen muziek- bedrijfje. Ik wil weer graag in een school gemaakt. In 1999 werd Kirk by gekozen tot Artist of the Year bij Classic FM en het jaar daarop werd zij geridderd, een uitzonder lijke eer in Engeland. De zangeres weet zich morgen ver zekerd van de beste musici. Lon den Baroque, dat is opgericht in band spelen en hoop natuurlijk dat AT-productions daar een rol in kan spelen. Ik bouw aan de weg als muzikant." Als artiest van deze tijd is hij ook actief op internet. „Ik houd een site bij waarop ik vanaf vandaag een dagelijks filmpje plaats met mijn activiteiten." 'Rock Nation' wordt uitgezonden op zondaga vond om half 10 op RTL 5. 1978, geldt wereldwijd als een van de grootste namen op het gebied van de authentieke uitvoering van barokmuziek. Het ensemble be staat uit Ingrid Seifert en Richard Gwilt op viool, Charles Medlam op altviool en Steven Devine op klavecimbel. Emma Kirkby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40