vernieuwende aanpak Byvanck 'Opnames door laten gaan was geen optie' AANKOOP MAKELAAR Golden Tulip De meeste mensen beseffen niet dat ze bij aankoop van een huis vrijwel altijd zaken doen met een makelaar die de verkoper vertegenwoordigt. Een NVM-aankoopmakelaar behartigt echter üw belangen. Bespaar veel tijd, geld en zorgen: neem altijd een NVM- aankoopmakelaar in de arm. 02 www.nvm.nl PZC Zaterdag 27 september 2008 3 7 behartigt de belangen van de koper van een huis adviseert u over de reële waarde van een woning en kan u bescherming bieden tegen verborgen gebreken is uw adviseur bij onder andere bezich- tingen en de notaris onderhandelt voor u om een zo laag mogelijke prijs te betalen „Ik stond helemaal niet op de wip, maar ik ben gevraagd voor deze functie." Goed gevoel NVM foto Lex de Meester door Rob Paardekam STAVENISSE - Wat al een beetje in de lucht hing, werd donderdag be vestigd: er worden toch geen opna mes gemaakt in Stavenisse voor een film over de watersnoodramp. Na een gesprek met de burgemees ter hakte locatiemanager Tijn Heer- kens de knoop door. Bent u onder druk gezet? „Nee, absoluut niet. De burgemees ter heeft mij niet gevraagd de op names te schrappen. Hij heeft ge sprekken gevoerd met dorpsbewo ners van alle gezindten en mij ver teld welke gevoelens er leven." En wat waren die gevoelens „Er zit kennelijk nog heel veel ver driet en angst. En dat heel breed, dus niet alleen bij het gereformeer de deel van het dorp. Naar aanlei ding van onze plannen zijn bij be hoorlijk wat bewoners de emoties hoog opgelopen." Gaf dat de doorslag? „Ja, uiteindelijk wel. Ik blijf erbij dat zo'n film gemaakt moet kun nen worden, maar als je een groot deel van de mensen er zo'n ver driet mee doet, is het moreel niet meer verantwoord. Opnames mo gen niet ten koste gaan van de ge voelens van honderden mensen." Bent u geschrokken van het verzet? „Een beetje. In deze mate had ik het niet verwacht. We kenden de gevoeligheden, maar door het zorg vuldig te doen en op tijd aan te kondigen, hoopten we de gemoe deren te bedaren. Bovendien is het alles behalve een sensatiefilm." Wat nu? „Een nieuwe locatie zoeken en dat zal niet meevallen. We zoeken een straat die nog door kan gaan voor een straat uit 1953 en dat het liefst in Zeeland. De spoeling is dun."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39