Zeeland Goes wil af van transferium Sluiting winkels Terneuzen dreigt Achter elk ding zit 'n verhaal National Car Rental Voorstel voorziening te sluiten na opening van nieuwe parkeergarage. Compressor op weg naar Koeweit Zaken in Koegorspolder zouden tot leegloop hart Terneuzen leiden. Monnikenwerk voor nieuw museum over de Slag om de Schelde. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl w PZC Zaterdag 27 september2008 29 door Harmen van der Werf COES - Het transferium bij de Zee landhallen in Goes met de gratis busdienst tussen de Zeelandhallen en de binnenstad verdwijnt eind 2009, als het aan het college van B en W ligt. Dat hangt samen met de komst van een parkeergarage bij theater De Mythe. De gemeen teraad is verdeeld over het plan. B en w geven bij monde van wet houder Rinus Dieleman (CDA, ver keer) drie argumenten voor slui ting. Het gebruik is met 60.000 be zoekers per jaar beperkt, afgezet te gen de 70.000 euro die de voorzie ning - vooral de gratis bus - jaar lijks kost. Goes zou zichzelf finan cieel in de vingers snijden als de parkeervoorziening buiten de stad gehandhaafd blijft, omdat er dan minder betalende automobilisten in de parkeergarage bij De Mythe zouden komen. En de gemeente kan de 70.000 euro voor het trans ferium goed gebruiken voor een in vestering in een parkeerverwij- zingssysteem, waardoor automobi listen makkelijker een plek kun nen vinden. Dieleman onderkent dat het voor stel gevoelig zal liggen in de ge meenteraad. In het verleden is zelfs gesproken over de inrichting van extra transferia, onder meer aan de oostkant van Goes. Voor malig wethouder Thijs 't Hart (Pv dA) wilde daar een mogelijk gratis pendelbusdienst door de stad aan toevoegen. Een belronde langs woordvoerders verkeer van de zes partijen in de raad leert dat B en W kunnen reke nen op steun van CDA en WD. „Ik ben nooit zo'n voorstander ge weest van het transferium", zegt Sjoerd Heijning (WD). Jo-Annes de Bat (CDA) onderschrijft de ar gumenten van het college. Veel Het Goese college van B en W wil van het transferium af, onder meer omdat die gratis parkeer voorziening concurreert met be taald parkeren in het centrum. extra verkeer op wegen naar het centrum verwacht hij niet. „Vooral woon-werkverkeer leidt tot drukte en niet het winkelend publiek." Henk Bouma (SGP-ChristenUnie) en Sjaan Huissoon (D66) aarzelen. Bouma lijkt nog wel wat te zien in een eerder idee om meer transfe ria te maken met een gratis pendel dienst. „Maar we moeten er nog in de fractie over spreken." PvdA-frac- tievoorzitter Henk Hoogerland is tegen sluiting van het transferium bij de Zeelandhallen, evenals zijn GroenLinks-collega Carel Bruring. „Een tweede parkeergarage bij de binnenstad, aan de Oostwal, zoals het college van B en W laat onder zoeken, kost pas geld", stellen Bru ring en Hoogerland. ZIERIKZEE - Het zat een beetje tegen, maar aan het eind van de ochtend stond de door Airpack in Zierikzee gebouwde compressor dan toch in het ruim van binnenvaartschip Leny. Het gevaar te werd gisteren in vier delen vervoerd van het bedrijf aan het Groeneweegje naar de loswal aan de Nieuwe Haven. Tijdens het transport bleek dat de grootste kist iets breder was dan opgege ven, waardoor die slechts met moeite door de be- drijfsdeur kon. Eenmaal op de kade bleek het ap- TERNEUZEN - Het toestaan van gro te winkels bij het Leisurecenter in de Koegorspolder bij Terneuzen kan leiden tot sluiting van bestaan de winkels in het centrum en aan de Kennedylaan. Dat geldt vooral voor de branches bruin- en witgoed/elek- tronica en doe-het- zelf Dat concludeert het bureau Droogh Trommelen en Partners (DTNP) in een onderzoek naar de Terneuzense detailhandelsstruc tuur in opdracht van de provincie. Gedeputeerde Staten betrekken het rapport in de beoordeling van de aanvraag voor een wijzing van het bestemmingsplan in de Koe gorspolder. Terneuzen maakt daar mee een koerswijziging, want eer der werden alle kaarten gezet op grote winkels in de Kennedylaan. DTNP concludeert dat er markt- ruimte is voor uitbreiding van de branche doe-het-zelf, bijvoorbeeld met een moderne bouwmarkt van zo'n 3.000 vierkante meter. Daar naast is er ruimte voor een groot schalige winkel in sport en spel. Voor beide zaken is volgens DTNP ruimte op de locatie Kenne- dylaan-West. Dat terrein voldoet echter niet aan de vestigingsvoor waarden voor een grootschalige sportwinkel. Een publiekstrekker in de recreatieve branche ont breekt en de zichtbaarheid voor I** Grote winkels bij de skihal leiden tot sluiting van winkels in het centrum concludeert het bureau DTNP in een onderzoek in op dracht van de provincie. Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com paraat water te lekken, maar ook dat werd opge lost. De compressor gaat via Antwerpen over zee naar de Kuwait Oil Company. Over een maand vliegen twee installateurs het vijftig ton wegende vrachtje achterna. foto Ronald den Dekker centrumbezoekers is niet opti maal. Het in aanbouw zijnde Schuttershof is daarvoor een bete re locatie. Daar passen ook win kels in op het gebied van bruin en witgoed/elektronica. Een derge lijke invulling zou volgens DTNP een meerwaarde hebben voor het centrum in de vorm van extra be zoekers en bestedingen. Voorwaar de hiervoor is echter wel een bete re wandelroute tussen het Schut tershof en het centrum en dat de Kop van de Noordstraat wordt her- ontwikkeld tot een attractieve en tree van het voetgangersgebied. door Harmen van der Werf BORSSELE - Het enthousiasme spat er vanaf bij Stef Traas (23) uit Nieuwdorp. Hij werkt met andere vrijwilligers aan een exacte be schrijving van veertigduizend spul len uit de Tweede Wereldoorlog. Zijn vader, Kees Traas (50), heeft die verzameld. Zijn collectie wordt straks de basis van hét Zeeuwse museum over de Slag om de Schel de in de herfstdagen van 1944. Jaren sloeg Kees het oorlogstuig op in een tijdelijke museum- schuur bij zijn huis. Hij is nu op dezelfde locatie een groot pand aan het optrekken. Stef: „De ruw bouw moet tegen het einde van het jaar af zijn en 30 oktober 2009, precies 65 jaar na de bevrijding van Nieuwdorp, is de opening." Stef zit op vrijdagen en maanda gen in een gebouw van de Centra le Opslag voor Radioactief Afval (Covra) bij Borssele. Alle objecten van zijn vader zijn daarheen ge bracht bij aanvang van de-verbou wing in Nieuwdorp. De Covra doet dit soort culturele activiteiten graag. „We hebben de ruimte", zegt medewerker Ewoud Verhoef. Het beschrijven van de duizenden voorwerpen is monnikenwerk. Elk voorwerp krijgt een nummer, wordt gefotografeerd en ingevoerd in de computer, waarna Kees - die zijn collectie als zijn broekzak kent - het verhaal erbij vertelt. Dit wordt uitgewerkt en ook opgesla gen. Het Rijk heeft subsidie gege ven voor computerapparatuur en het inhuren van een enkele des kundige. De rest is liefdewerk. Stef en Ad vinden dat geen punt. Ze zijn gedreven om de vaak vergeten Slag om de Schelde de aandacht ge ven die zij verdient. in woonbemidrfeling j Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31