PZC25 Werk eerder af dan vergunning KOOPZONDAG IN GOES MORGEN! Agent raakt zwaargewond Weer vallend glas boulevard WALCHEREN 38 Tul 31 Oversteek op zonnekracht Vanaf gisteren ligt de vergunning voor werk aan oude dijk ter inzage. WANNEER? Trekje »|§||3§j^HL jHl s v '''-.frfe-aM Stijn WarendorfF uit Middelburg doet mee JüéBj aan 'Rock Nation' 1 Vlaamse premier wil minder regels voor havens Scheldegebied Zaterdag 27 september 2008Tip? redwalch@pzc.nl Hém RITTHEM - Even moest hij midden op de Westerschelde inhou den om een zeeschip te laten passeren, maar verder verliep de overtocht van de sCool Zonneboot van Breskens naar Ritthem probleemloos. Schipper Hans Breure kwam gistermiddag even voor één uur opgetogen aan land op het strandje bij Fort Ram- mekens, een kleine anderhalf uur na zijn vertrek uit Breskens. Hij is de eerste die met een op zonne-energie aangedreven bootje de Westerschelde is overgestoken. Zes zonnepanelen zorgden voor krap 1 pk die het buiten boordmotortje aandreef. Hans Breure en .zijn sCool Zonnebootteam van het ROC Zee land hebben het volgende doel al in gedachten: het Kanaal tus sen Engeland en Frankrijk. „Dit was een mooie oefening daar voor", aldus Breure. Volgend jaar is juni is er in Zeeland een internationale race voor zonneboten. foto Ruben Oreel door Theo Ciele MIDDELBURG - Wie wil weten wat er met de Westelijke Oude Haven- dijk gaat gebeuren, kan tot 6 no vember naar het Middelburgse stadskantoor gaan. Daar ligt ter in zage het verzoek tot het verlenen van een aanlegvergunning voor grondwerkzaamheden voor de golfbaan in het zuidoostelijke ge deelte van de Mortiere. In het stadskantoor ligt de teke ning klaar om bekeken te worden. Wie moeite heeft met kaartlezen kan ook over de Nieuwlandseweg fietsen om de plannen in ware grootte te aanschouwen. Het werk is immers praktisch al klaar. De pap, of liever gezegd, de grond is al gestort. En dat is toch wel merk waardig, vindt Ed de Graaf Hij is bestuurslid van de stichting Vrien den van Middelburg en is voorzit ter van een werkgroep die zich be moeit met de plannen voor de dijk. De werkgroep- kwam afgelo pen voorjaar in het nieuws toen zij zich inzette voor behoud van het fietspad tussen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland, dat over de dijk liep. Aan weerszijden van die dijk is het golfterrein in aanleg. In juni had de werkgroep nog een gesprek met de gemeente, eigenaar van de golfbaan Burggolf en landschapsar chitect van Bosch Slabbers. Kern punt was het zoveel mogelijk be houden van de historische dijk van wat in de VOC-tijd het toe gangskanaal naar Middelburg was. Het havenkanaal is verzand en ver dwenen, maar de dijk inclusief de glooiende bedding herinnert nog aan die gouden jaren. De plannen zijn volgens De Graaf toen 'een heel eind in de goede richting' bij gesteld. Maar het blijft in zijn ogen toch heel vreemd dat de ont- werp-aanlegvergunning pas sinds gisteren ter inzage wordt gelegd VAN 13.00 - 17.00 op een moment dat het meeste werk voor de golfbaan is verzet. Hij vermoedt een verband met 4 oktober, als de makelaars in De Mortiere de kavels bij de golfbaan aanprijzen tijdens een speciale dag- Is De Graaf nog gematigd van toon, Jean-Marie van Isacker van de Tuin van Zeeland is furieus. Hij vindt dat de dijk verminkt wordt. Zijn stichting zal zeker bezwaar aantekenen tegen de plannen. Twee weken geleden wist de Tuin 'Meer dan een flinter van het oude patroon van het kanaal zal er niet overblijven' van Zeeland het grondwerk tegen de historische dijk nog stil te leg gen door haar advocaat naar de ge meente te laten bellen. De gemeen te gaf toe dat het gedogen van het werk, vooruitlopend op de vergun ningverlening, niet langer kan. Inmiddels zijn de graafmachines de dijk weer dicht genaderd. Vol gens de Tuin van Zeeland wordt er al weer grond tegen de dijk aan gebracht. De Graafbegrijpt de verontwaardi ging van de Tuin van Zeeland. „Zij kijken meer naar de biotoop. Naar de dieren en de planten. En je kunt inderdaad vraagtekens zetten of dieren voldoende de tijd heb ben gehad om een goed heenko men te zoeken." De Graafs standpunt wordt vooral bepaald door het cultuur-land schappelijk aanzien. En ter hoogte van de golfbaan is het profiel van het historische deel van de dijk nog intact. Maar veel meer dan een flinter van het oude patroon van het havenkanaal zal er niet overblijven als de graafmachines straks uit het gebied zijn vertrok ken. Het is niet de golfbaan, maar de aanleg van de N57 die ervoor zal zorgen dat straks nog amper is te zien waar ooit het VOC-kanaal liep. TERNEUZEN - In Terneuzen raakte donderdagavond rond 23.15 uur een agent zwaargewond door een aanrijding. Hij reed op de Axelsest- raat toen hem een scooterrijder VLISSINGEN - Van de pui van Resi dence Deurloo aan de Vlissingse boulevard is gisteren weer glas naar beneden gekomen. Daarbij raakte niemand gewond. Het be treft veiligheidsglas dat versplin tert. Bovendien is, nadat eerder glas viel, de stoep langs het ge bouw afgezet. Eerder dit jaar eiste de vereniging van eigenaren een onderzoek naar het vallend glas. zonder licht tegemoet kwam. Hij wilde de man daarop aanspreken en keerde zijn motor. De bestuur der van een personenauto zag de agent te laat en botste op hem. ZEEIUWSE Tip? redactie@pzc.nl De kalende man op het kantoor in Terneuzen gaat als een bolle boos door het leven. Niet zo vreemd, want hij heeft ooit ge leerd voor onderwijzer en die lui willen zich nogal eens manifeste ren als betweters. Een dag of wat geleden had hij een gedach- tenwisseling op niveau met een goede vriend. Na een half uur waren ze toe aan een sigaartje. Ze repten zich naar het terras van het horeca-etablissement om daar te constateren dat hun aan steker het niet deed. Geen nood. Er stonden kaarsjes op tafel. Ze hielden gretig hun sigaartje bij het vuurtje, maar er gebeurde niets. Logisch, het waren van die handige led-lampjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27