Meningen Meer kleurenpagina's in PZC Zeeuwen tonen hun tatoeages op website PZC Scouts geven week smaak Bevelanden/Tholen en Walcheren op nieuwe persen gedrukt. 14 I Zaterdag 27 september 2008 PZC EOITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Mijn Week van de Smaak begon zaterdag in het Scoutcentrum Zee land in Arnemuiden. Scouts, ik tel de er meer dan honderd, konden hun kooklessen in de praktijk brengen en een steelpannetje van goud winnen. Ze kregen ruim twee uur de tijd om de vierkoppi ge jury, waarvan ik deel uitmaak te, te overtuigen van hun kook kunst. De koks in spe maakten er een feestje van en ze kookten met geestdrift. Dat maakte de jury week. Het was ineens helemaal niet meer vreemd om vooraf een mierzoete chocolade-fruitdip te mogen proeven. Zeker niet na de uitleg van de 'chefkok': „Dat was eigenlijk het toetje, maar we moes ten de saus direct serveren, want de chocoladesaus werd hard." Bij de buren hield een scout een deegbal boven het vuur. De bal was aan een geschilde én schoon gewassen stok gespiest. Leuk ge vonden, maar toch moet het er gens in de bereidingswijze mis zijn gegaan. De jury mocht het eindresultaat nooit proeven. Geproefd werd er wel bij de reggae scoutinggirls van de Doorman- groep uit Heinkenszand. We kre gen het favoriete menu van Bob Marley voorgezet: twee timbaal tjes gele rijst - geen korrel lag ver keerd - 'kleurrijke' Jamaica-groen- ten en pittige stukjes gebakken kip. We waren onder de indruk. Mijn begin van de Week van de Smaak was goed. En daarna? Daar na werd het stil in Zeeland. De lan delijke week waarin smaak cen traal staat, waar ambachtelijke streekproducten, seizoensproduc ten en biologische voeding de hoofdrol spelen, leeft schijnbaar nog niet zo in Zeeland. Kwekerij Zuidbos uit Noordgouwe is haast een eenling. Daar is vandaag een biologische markt die twee keer zo groot is als op gewone zaterdagen. Er wordt tomatensoep uitgedeeld, er is uitleg over zilte zeegroente en er is een demonstratie bijenhou- den. „Maar veel meer gebeurt er in de provincie niet voor de smaak- week", beaamt Ad van Oorschot van de Zuidbos. „Toch heeft biolo gisch eten heus bestaansrecht in Zeeland. Ondernemers moeten al leen iets extra's willen doen. Daar moet je zin in hebben én mis schien hebben we hier in Zeeland er iets meer tijd voor nodig."- Wacht maar, dacht ik, tot de scouts groot zijn. De strips in kleur, de foto's van de columnisten in kleur, de graphics in 'full color', de illustratie van Tom Jansen in kleur en ook de fo to's op de cultuurpagina meestal in kleur. Het aantal kleurenpagi- na's in de krant is deze week fors toegenomen. De verandering was enkele lezers niet onopgemerkt gebleven. Ze schreven naar de krant dat ze het 'prachtig vonden'. „Het is een gro te verbetering dat de strips in kleur worden weergegeven", vindt Bram Korteknie uit Goes. De overschakeling van zwart-wit- naar kleurenpagina's is in volle gang. In februari vorig jaar kon de PZC al op meer pagina's kleurenfo to's drukken. Dat kwam door de omschakeling van broadsheet naar tabloid. Op het kleine formaat nam de technische mogelijkheid voor kleurgebruik op de pagina's toe. De mogelijkheden van de drukpers bepalen het aantal pagi na's waarop kleur mogelijk is. De ze week zijn voor de zuidelijke kranten van uitgeverij Wegener Over enkele weken kan de PZC elke pagina in kleur afdrukken nieuwe persen in gebruik geno men. De edities Walcheren en Bevelanden/Tholen van de PZC werden als eerste op de nieuwe pers gedrukt; de komende weken volgen de edities Zeeuws-Vlaande- ren en Schouwen-Duiveland. Over enkele weken zal de PZC volledig in kleur af te drukken zijn. De verandering is ook goed voel baar bij de infographics-afdeling van de PZC. De graphics en statis tieken winnen aan duidelijkheid als de redacteuren elementen met kleuren kunnen benadrukken. Sinds de ingebruikname van de twee persen zijn er geen zwart-wit infographics meer gepubliceerd. Naar aanleiding van de verhalen over tatoeages die twee weken geleden in de krant stonden, is op de site www.pzc.nl een fo rum geopend. Daar zijn niet al leen onze verhalen terug te le zen, lezers kunnen er ook hun verhalen en foto's kwijt. De eer ste inzendingen zijn binnen. De twee bijgaande foto's zijn geselec teerd uit het door bezoekers ge vulde album 'tatoeages'. In het fo rum zijn verhalen geplaatst over tattoo's. Mensen vertellen graag waarom ze er een hebben laten plaatsen. „Op 25 december beviel ik van onze dochter", schrijft Mira daar. „Al direct wilde ik dit vere ren met een tattoo. Een symbool voor haar." Rodney van der Endt Twee voorbeelden van tattoo's uit het foto-album op de PZC-site door te klikken op de banner homepage. begint zijn bijdrage met: „Ik hou van maori tattoos. Volgend jaar gaan we hoogstwaarschijn lijk naar Nieuw-Zeeland en komt een droom uit." Waarop hij een uitgebreide beschrijving geeft van zijn tatoeage die 'nog niet af is. ledereen - getatoeëerd of niet - kan een bijdrage leveren aan de tatoeagepagina op de site. Plaats uw foto in het album 'ta toeages'. Dat vindt u door op de homepage www.pzc.nl te klik ken op 'FOTO'. Uw verhaal, vraag of commentaar kunt u kwijt in het forum op www.pzc.nl/tatoeages. Beide plekken kunt u ook bereiken 'Tatoeages, laat ze zien!', onderaan de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14