Ill d I media@wegener.rtl Het testosteron overheerst nog altijd in de radiostudio's. Toch is het mannetje van de radio tegenwoordig steeds vaker een glamourvrouw. Schrijfsters, voormalige modellen, televisiepresentatrices en actrices maken de gang naar de radiostudio, al dan niet comfortabel in joggingpak. „Je moet niet te veel van tuttemetut zijn. Dat werkt niet in die jongetjeswereld." door Bernice Breure Nieuw(s) PZC ffl024-3650570 Zaterdag 27 September 2008 Daar zit ik dan. Welis waar niet zoals String- fellow Hawk op de stoel van de piloot, maar toch. Ook voor als een aan de goden overgeleverde passagier op de 'achterbank', is vlie gen in een helikopter een geweldi ge belevenis. Een lang gekoesterde wens, voornamelijk aangewakkerd door de actieserie Airwolf, gaat in vervulling. Zo spectaculair als de eindeloze achtervolgingen in Airwolf door moeilijk begaanbare canyons en over kale rotsformaties, wordt het traject Nice-Monaco nooit. De rou te is prachtig. Maar helaas is de rit in een vloek en een zucht voorbij. In die twintig minuten vliegen maakt de piloot geen enkele keer aanstalten om het grof geschut in stelling te brengen. Laat staan dat hij de turbo aanzet waardoor we niet meer door vijandige toestellen kunnen worden achterhaald. Ik heb altijd al willen weten hoe het voelt om Stringfellow Hawk te zijn. De hoofdrolspeler, gespeeld door acteur Jan-Michael Vincent, is in de serie een stoere Vietnam- veteraan. Hij moet, samen met zijn maatje Dominic Santini, een ge avanceerde helikopter van de terro rist KhadafFi stelen, die in Libië op een geheime plek verstopt is. Daar begint het verhaal van Air wolf. Een schier onverslaanbare, fu turistische helikopter, donkergrijs van boven en wit van beneden. Stringfellow moet in de serie niet alleen afrekenen met bad guys die alles doen om Airwolf te vernieti gen of stelen, maar hij is ook nog eens op zoek naar zijn in de Vietnamoorlog vermist geraakte broer. Hij heeft in de helikopter de beschikking over allerlei snufjes waardoor Airwolf bijvoorbeeld on zichtbaar wordt op radarsystemen. Vanaf januari 1984 loopt Airwolf drie seizoenen. De serie is in die ja ren goed voor drie Emmy Awards, een prestigieuze Amerikaanse prijs voor de beste tv-series. Daarna krij gen de schrijvers te maken met de ene tegenslag na de andere. De ac teur die de stunts doet voor Vin cent overlijdt tijdens het opnemen van een achtervolgingsscène in het tweede seizoen. Vincent zelfheeft een alcoholprobleem dat zich voor al in het derde seizoen in volle he vigheid openbaart als hij met enige regelmaat laveloos op de set ver schijnt. De 'originele Airwolf wordt uitein delijk verkocht aan de Duitse am bulancedienst. Op 9 juni 1991 stort de helikopter neer tijdens een zwa re onweersbui, waarbij drie passa giers om het leven komen. Bij radiomakers werd vaak gedacht aan nerds die zich vanuit een veilige studio richtten tot het pu bliek, maar in het Ne derlandse radiolandschap maakt de vrouw haar opwachting. Ook BN'ers die juist bekend zijn vanwe ge hun uiterlijk. Zo heeft de ver nieuwde zender ioo%NL sinds de ze maand Daphne Deckers en Tan- ja Jess aan boord. Froukje de Both pionierde zes jaar geleden al als gla mourvrouw met een eigen pro gramma bij Radio 538. Ook Sophie Hilbrand en Annemiek Schol- laardt, van de publieke radio, wor den bewonderd om hun looks. Tanja Jess (100%NL, op werkdagen tussen 14.00 en 16.00 uur) „Ik zat al een tijd te lonken naar de radio. Ik ben station-voice geweest bij Sky Radio. Als ik geïnterviewd werd voor de radio, leek het me ontzettend leuk om aan de andere kant te zitten. Radio is heel span nend: mensen vertellen meer als ze je niet in de ogen hoeven te kij ken. En zelf luister je anders wan neer je alleen een stem hoort. Voor een land dat zo druk is met emancipatie hebben we nog steeds niet veel vrouwen op de radio. Al is er nu veel aan het veranderen. Vroeger moest de dj vooral veel ver stand hebben van muziek, tussen het platendraaien door sprak hij over niets anders. Nu zijn er radio presentatoren die, net als op tv, een lifestyleprogramma brengen. Daar kijkt de gevestigde orde met gemengde gevoelens naar, maar het is gewoon radiomaken met een andere insteek. Mijn vrouwelijke collega's zijn be halve mooi vooral ook sterke per soonlijkheden. Ik denk niet dat we vanwege ons uiterlijk hier zitten, wel om onze staat van dienst. Zij moeten het vervolgens wel kun nen waarmaken. Of ik dat kan, moeten we nog zien. Wel heb ik er al ontzettend veel lol in, vooral om dat ik zelf de onderwerpen uit zoek. Bijkomend voordeel is dat ik gewoon in joggingpakje, haar in een knoedel en met uggs aan mijn voeten naar mijn werk kan. Zo loop ik er thuis ook het liefste bij, maar dat vindt manlief niet altijd even leuk. In de radiostudio heeft niemand er last van." Froukje de Both (Radio 538, vrij dagavond Niels en Froukje) „Radio is heel resultaatgericht, daarin schuilt voor mij de charme. Ik werk er al zes jaar en heb laatst voor nog drie jaar bijgetekend. Je krijgt het direct in de uitzending te rug als iets niet aanslaat. Dat vind ik heel leuk. Ik vind de opkomst van vrouwen Daphne Deckers, 100%NL. foto Nick van Ormondt Froukje de Both, Radio 538. foto GPD Tanja Jess, 100%NL. foto GPD op de Nederlandse radio rijkelijk laat, zeker bij de commerciële zen ders. Het is toch heel interessant om ook de mening van vrouwen te horen Ik denk dat het imago van radio nog heel stoer is. Daar passen geen al te lieftallige types bij. En een erg luxueuze omgeving is het ook niet, nette dametjes zou den het er niet redden. Je moet di rect zijn en niet teveel van 'tutte metut', want dat werkt niet in de ze jongetjeswereld. Ik denk niet dat luisteraars op ons programma afstemmen om naar 'een lekker wijf te luisteren. Ons succes schuilt in het bij elkaar zet ten van de juiste mensen. Je kunt niet zomaar een tv-vrouw die leuk babbelt naar de radio halen en er een paar sidekicks naast planten. Ik heb niet echt een radiokloffie. Als je wilt, kun je vanaf de bank in joggingpak in één ruk door naar de studio. Dat heb ik ook wel ge daan, maar daarna besloot ik toch ook daar eens leuk en pittig voor de dag te komen. Dat is wel leuker voor je collega's." Annemieke Schollaardt (3FM zater dag Weekend DNA en UruzganFM) „Er werken wel veel vrouwen bij de radio, maar die produceren en regisseren vooral. Zelf heb ik nooit iets anders gewild dan presenteren. Ik weet niet of ik het zo'n interes sante trend vind dat BN'ers een ei gen radioprogramma krijgen. Ik sta op het standpunt dat je radio van uit je eigen passie voor muziek en het medium zou moeten maken. Dus geen audioversie van een tv-programma. Zelfben ik wel eens benaderd voor televisie, maar die ambitie heb ik helemaal niet. Alleen als ik zelf aan het concept mag meewerken en het een mu ziekprogramma betreft, wil ik er misschien eens héél voorzichtig over nadenken. Voor mij is een studioruimte waar bij alles draait om een tafel met on telbare knopjes, een vloer bezaaid met cd's, en handtekeningen van bekende muzikanten op de muren heel erg 'glamour'. Ik weet niet of dat voor iedereen geldt. Is er ooit gezegd dat het wel mooi is meege nomen dat ik als dj van Uruzgan FM 'een lekker ding' ben? Dat zou ik eerlijk gezegd als regelrechte be lediging kunnen zien. Ik zal heus mijn uiterlijk wel eens gebruiken als ik een lekke band heb en de ga rage me een dag wilt laten wach ten, maar ik zal het nooit in de strijd gooien als het om radiowerk gaat. Ik ben geen glamourmuts, maar ik vind het best leuk om een beetje extravagant te poseren voor 3FM-promotiemateriaal. Er is ook niks mis mee om met mooie fotos in een glossy te staan in het kader van 'joehoe, wij ma- HEMEL OP AARDE Nederland is kortstondig een glossy rijker. De insteek van Hemel is alleen iets anders dan andere glossy's: het blad brengt op eigen wij ze de Bijbel voor het voetlicht. Het eerste en enige nummer werd deze week uitgereikt aan Telegraaf-journalist Wilma Nanninga in de Vondelkerk in Am sterdam. Hemel heeft als ondertitel 'glossy die verder kijkt' en wordt uitgege ven door het Nederlands Bijbelgenootschap (NBC). In het eerste nummer staan onder meer interviews met zangeres Linda Wagenmakers, Ruben van de Partysquad en de mensen achter het modemerk Gsus. NIEUWE CARRIÈRE Wat doet een topsporter als hij of zij klaar is met topspor ten. De een valt eerst in een zwart gat en gaat weer fietsen (Michael Boo- gerd), de ander probeert zijn geluk in Hilversum. Eerder zagen we al schaats- ter Barbara de Loor als stijldanseres en tv-presentatrice voorbij komen. Oud- tophockeyster Minke Booij, die bij de Olympische Spelen in Peking nog goud won met Oranje, doet ook een gooi naar het presentatriceschap. Vanaf zater dag 25 oktober is Booij live te zien tijdens de eerste ronde van de tweede edi tie van de Euro Hockey League bij Net 5. Zij neemt de presentatie van het hockeytoernooi over van /do/s-deelneemster en hockeyster Maud Mulder, die een nieuwe carrière in het theater begint als Roodkapje. MEER NIEUWE CARRIÈRES Televisiekok Gordon Ramsay kan er ook wat van. Hij begon als profvoetballer, werd een succesvol kok met inmiddels 12 Miche- linsterren op zijn naam, en richtte zijn blik vervolgens op televisieland. Zijn programma's Oorlog in de keuken en Hell's Kitchen werden, misschien wel dank zij Ramsay's veelvuldige gescheld, goed bekeken. Bij RTL Boulevard gaat hij weer iets nieuws proberen. Vrijdag 3 oktober is hij er de gasthoofdredacteur. foto GPD In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht, die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Airwolf. door Branko Eijssen Sophie Hilbrand, Radio 1. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 126