voor in de sneeuw Hebbedingen SRRDRR Dubbeldek ski's Lawine-airbag Luchtbed Waarmee maken we het komende seizoen op de piste de blits? Een greep uit de nieuwste sneeuwgadgets. Veilige muts Zichtbaarheid Praten in je handschoen 4*V erSj Als de blaadjes vallen, gaan we graag even weg Graadmeter m reizen@wegener.nl 2s reizen 024-3650360 Pzc Zaterdag 27 september 2008 Voor wie elke afdaling wil doen en zich niet wil laten tegenhouden door te harde of te zachte sneeuw, buckelpistes of losse sneeuw is er nu de nieuwe Atomic D2 ski. Deze ski beschikt over de zogeheten doubledeck technologie waarbij twee verschillende skidecks op el kaar worden gecombineerd zodat elke skiër er op elke piste mee uit de voeten kan. Er waren al ski's die over twee standen beschikken, maar de Atomic D2 past zich auto matisch aan de omstandigheden aan. Er komen twee versies: de Va- rio Vlex en de Vario Cut. De prij zen zijn nog niet bekend. www.atomicsnow.com Voor ervaren skiërs zijn geprepa reerde pistes vaak saai. Zij zoeken liever het off-piste-avontuur op de verlaten hellingen. Maar buiten de piste skiën, brengt ook het gevaar mee van lawines. Met het ABS-Avalanche Airbag System' wordt een flink deel van die drei ging weggenomen. Het systeem be schermt tegen lawines dankzij twee airbags die uit een rugzak te voorschijn komen. Door de airbags raakt het slachtoffer niet onder de sneeuw bedolven waardoor de overlevingskans veel groter is. Prij zen vanaf 379 euro. m www.abssystem.com Het komend wintersportseizoen moet de doorbraak worden voor het airboarden. Voor wie genoeg heeft van skiën en snowboarden en sleeën kinderachtig vindt, kan nu gaan airboarden. Een airboard is een opblaasbare slee die door middel van handvatten kan wor den bediend. Hoewel je met dit high-tech luchtbed keihard mee naar beneden kunt, is volgens de makers de kans op letsel veel klei ner dan bij snowboarden. Of het sleeverbod op veel pistes ook gaat gelden voor de airboard is nog niet duidelijk. Zeker is wel dat in som mige wintersportplaatsen in Oos tenrijk de airboard te huur is. De goedkoopste moet zo rond de 100 euro kosten. www.airboard.com Niet alleen voor de kleine skiërs en snowboarders is een helm op de pis te een must. Toch heeft: de gewone wintersporter liever een muts tegen de kou op zijn hoofd. Van enige bescherming bij een valpartij of botsing is dan natuurlijk geen sprake. Daarom is er nu de Ribcap. Dat is een mo dieuze muts in verschillende uitvoeringen met een speciale bescherming ingenaaid. Het zogenaamde Structure is een soort foamlaag die energie absorbeert en zo de kans op letsel (zoals hersenschuddingen) verkleintt. Ribcap heeft overigens geen helmkeurmerk en beschermt niet zo goed als een helm. Prijzen vanaf 79 euro. www.ribcap.nl De meeste ongelukken in de sneeuw worden veroorzaakt door botsingen tussen kinderen en vol wassenen. Zichtbaarheid op de pis te is daarom belangrijk. Fabrikant POCito heeft daarop ingespeeld met een speciaal voor kinderen ontworpen set, bestaande uit een opvallende helm met reflectoren, een oranje fluoriserend stretchvest met reflectoren en een blauw hel der licht dat achteropkomende skiërs en snowboarders moet waar schuwen. m Informatie over prijs en verkoop punten op www.wintersport.ni Lekker warm aangekleed, hand schoenen aan, muts op en dan gaat je mobieltje. Iedereen weet hoe lastig het kan zijn in de sneeuw je telefoon aan te nemen. Daarvoor biedt de Swany hand schoen uitkomst. Deze speciale ski- en snowboardhandschoen staat via bluetooth in verbinding met je telefoon. In de duim van de handschoen zit een speaker en de microfoon in de palm. Er zit een oplaadbare accu in de handschoen die zo'n 336 euro moet gaan kos ten. www.swanyamerica.com Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal zijn we benieuwd naar uw reactie op de vraag: welk uitstapje maakt u het liefst in de herfst? Het najaar is populair voor een korte vakantie. Tijdens de herfstvakantie of in een lang weekeinde. En meestal niet te ver weg, zo blijkt uit de vele reacties die lezers via ReisRadar.nl gaven. „Het is opmerkelijk dat je de zo mervakantie vaak ver van tevoren plant en er naar uitkijkt, terwijl wij ook in de herfst vaak nog even weg gaan, maar dat pas vlak voor het vertrek regelen. Ik kijk er dan wel naar uit. Bij ons is 'uit waaien' vaak het devies. Lekker nog een weekendje naar de kust om strandwandelingen te maken, lekker ergens te eten en vooral om 'rust' te vinden", meldt leze res K. van Huissen. Terwijl de een kiest voor de Ne derlandse herfst, wil een andere lezer deze juist ontwijken. „Een subtropisch zwembad is voor mij ideaal om bij te komen. Even in een andere wereld dan die weinig hoopvolle herfst in ons land. Het liefst heb ik dat het keihard regent als ik lig te dobberen. Meestal boe ken we pas laat een bungalow park, maar dat we boeken is wel zeker! Daar zorg ik wel voor", laat mevrouw D. van Waveren weten. Weinig Nederlanders lijken te kie zen voor een zonvakantie als hier de herfst is gearriveerd. „In eerste instantie konden we pas in no vember weg vanwege de geboorte van ons eerste kind. Daarna werd het een gewoonte. Het heeft grote voordelen. Zo ben je in de zomer thuis en kun je van het lekkere weer genieten. Daarnaast kun je lang naar de vakantie uitkijken en ga je pas als iedereen weer terug is", legt A. Zomers uit. Stedentrips hebben de afgelopen jaren in populariteit gewonnen. Ook in de herfst. „Een stedentrip is juist in het najaar zeer geschikt voor ons. Je kunt het programma heel makkelijk aanpassen aan de weersomstandigheden. Is het mooi weer loop je lekker buiten, terwijl bij regen je vooral gaat shoppen en musea en cafeetjes be zoekt. Met als gevolg dat het weer niet of nauwelijks invloed heeft op je lange weekeinde. Heerlijk, want in de zomer heeft slecht weer wel degelijk gevolgen voor je vakantie", aldus W. Womero. a.! Vakantie is vaak heerlijk, of boeiend. Maar soms gaan er ook dingen mis. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Waarvan heeft u spijt gehad op vakantie? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Herfstvakantie De herfst is populair om van de natuur te genieten in een bungalow park of om een stedentrip te maken. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: Waar gaat u heen op vakantie in de herfst? De uitslag Bungalowpark 53% (2) Stedentrip 26% Vakantie in de natuur 12% Alt' (4) Zonvakantie 9%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 115