reizen Schijndood B Lezersactie: 3 dagen Drenthe €109,-Pp Het dringt tot me door dat de man niet beweegt en niet zichtbaar adem haalt Inhoud Lezersactie: a. Ti Na een lange dag skiën staat er opeens iets lekkers voor je neus. Alsof je thuiskomt op vakantie. Logeren op een boerderij wordt in Oostenrijk steeds populairder, ontdekte Kees van Dalsem. TULIP INN PZC Zaterdag 27 september 2008 reizen@wegener.nl 024-3650360 1— wÊÊÊÊ Cemütlichkeit' op 50 CD O Het oude centrum van Semarang ligt er wat verlaten bij. De zon staat laag achter de kerktorens en in het parkje ervoor is alles rustig. We moeten nog even wachten tot de zon precies goed staat voor een mooie film opname. In de tussentijd loop ik een beetje rond, langs een paadje Dan valt me iets vreemds op. Volgens mij steekt er een voet uit het pad. Een niet al te schone blote voet. Er komt iemand langsgelopen, maar die lijkt niets op te mer ken. De voet beweegt niet. Vreemd. Langzaam schuifel ik wat dichterbij. Ja hoor, het is een blote voet. Terwijl ik rustig nader, trek ik alvast de conclusie dat de voet toebehoort aan een dakloze die het vervuilde lichaam op deze plaats te rus te heeft gelegd. Nou, dat blijkt te kloppen. Hoe meer ik van de persoon op de grond te zien krijg, des te minder mijn zin om door te lopen. Maar ik ontkom niet aan het moment dat ik de man volledig in het vizier krijg. Dat is even schrikken. Gescheurde, afgezakte broek. Rafelig, smerig shirt. Een lege fles rum in de buurt. De man ligt half op z'n buik en heeft een been opgetrokken. De adem stokt me even in de keel als ik de lichamelijke toestand van de man eens goed observeer. Het is beter om niet al te erg uit te wijden over de smerige details. Maar voor wie het toch wil weten, de persoon bezit een bonte verzameling vreselijke aandoeningen die de toeschouwer alle eetlust voor de komende uren ont- neemt. Uiteraard zie ik thuis ook wel eens een dak loze. Maar dat zijn fotomodellen vergeleken bij de zwerver in dit park. Wanneer ik een minuut of 10 naar de fi guur op de grond heb staan kijken, dringt het tot me door dat de man niet beweegt en bij nadere beschouwing ook niet zichtbaar adem haalt. Wel wordt hij voor een groot deel bedekt door vliegen. Vooral hoofd en voeten krijgen bezoek, maar het lichaam reageert daar helemaal niet op. Na nog eens vijf minuten moet ik wel tot de conclusie komen dat de man dood is. Morsdood. Opvallend genoeg ben ik de enige die daar zo staat te staren. Af en toe stapt een passant zonder blikken of blozen langs de dode. Niemand kijkt op of om. Een verliefd stelletje staat al zeker een paar minuten in innige omhelzing. Zoenen dat het een lieve lust is. De vrouw heeft uitzicht op de ongeluk kige dakloze, maar het lijkt haar niet te storen. Hup, nog een tongzoen. Ik ga schoorvoetend op zoek naar een autoriteit om het droeve nieuws betreffende de overledene mede te delen. Een politieman is niet onder de indruk. Laat maar liggen. De zon heeft inmiddels de juiste positie bereikt, het filmen kan beginnen. We lopen wat rond in de buurt. De opna men leiden de aandacht af van de dakloze dode. Na een half uur kom ik opnieuw langs het parkje. Ligt hij er nog? Tot mijn niet geringe verbazing zie ik op de plaats delict alleen nog de lege rumfles. De man is weg. Toch opgehaald door een doodgraver? Wanneer ik de hoek om sla en de grote doorgaande weg op loop, moet ik even naar adem happen. Twintig meter verderop zie ik hem, de dode. Het gehavende lichaam hangt half uit een vuilnisbak. Als hij iets eetbaars ge vonden heeft, kruipt hij er weer uit. Springlevend. Nou ja, le vend in elk geval. Ik ben verbijsterd, maar ik ben de enige. Niemand ziet hem verder staan. Terwijl hij toch echt een gruwelijke verschijning is. Alleen zijn vliegen dansen vrolijk met hem mee, wanneer hij, smakelijk etend wegstrompelt. Iedereen die wel eens op skiva kantie is geweest, weet hoe hectisch het in een skidorp kan worden. Overal toeristen, auto's en tot diep in de nacht discogedreun en luidruchtige stap pers. Wie rust zoekt, gaat de boer op. In de Oostenrijkse regio Salz- burgerland zijn honderden boerde rijen waar je voor weinig geld de gewenste stilte vindt. De boerin waakt over de gasten, de boer over de koeien. Zo is het bij het gezellige Hettlerhofin Maisho- fen, 5 kilometer van Zeil am See/Kaprun en to van Saal- bach-Hinterglemm, 2 bij Nederlan ders geliefde skigebieden. Vanaf Maishofen rijdt een gratis skibus naar de sneeuw. Boerin annex gast vrouw Marianne Eder staat altijd klaar voor de logés. Boer Max zorgt voor de koeien die in de win ter op stal staan. Hij heeft ze niet voor de melk, maar voor het vlees. De koeien staan nog in het drie honderd jaar oude huis waar de fa milie vroeger woonde. Eind jaren zeventig is naast de boerderij een 'Gasthof gebouwd. De inrichting daarvan is typisch Oostenrijks. Het familieleven in Hettlerhof gaat gewoon door. Opa en oma helpen ook een handje. Max en Marianne Eder hebben een aantal oudere kin deren. Zij laten zich niet zoveel zien. De kleine Maxima (2) daaren tegen is niet van plan zich stil te houden. Het meisje wil graag met iedereen spelen en laat zich graag voorlezen uit haar boekjes over die ren. Of ze wil dat je komt helpen in de stal. De familiaire sfeer spreekt veel gas De boer en boerin annex gastheer en -vrouw staan altijd klaar voor de logés. foto CPD ten aan. Die blijven dan ook elk jaar terugkomen. Zoals de alleen staande zestiger Wolfgang uit Duitsland. „Ik kom hier al sinds 1980. Het is gewoon heel ver trouwd. Waarom zou ik naar een ander hotel gaan? Ik ken hier de weg." Slapen bij de boer is bij lange na niet zo primitief als het klinkt, al thans niet in het Hettlerhof De ka mers zijn door het vele hout gezel lig en de badkamer is luxer dan in menig hotel. Bij het ontbijt wor den producten voorgeschoteld die ze op de boerderij zelf maken: zo als honing, jam, brood, ham en bo ter. En in de kelder zijn een sauna en een stoombad ondergebracht. Het mag dan platteland zijn, maar in Maishofen en omgeving is ge noeg te doen. Het dorp heeft geen piste. Skiën doe je in Zeil am See enKaprun, waar ze 136 kilometer piste hebben. Of op de gletsjer van de Kitzsteinerhorn, waar je het he le jaar door kunt skiën. Kaprun is in Nederland bekend ge worden door de ramp met de on dergrondse kabeltrein in 2000. Er kwamen 155 mensen om het leven, onder wie 2 Nederlanders. „Door de ramp zijn we bekender gewor den", zegt Christain Pfeffer van het plaatselijke toerismebureau. Verder wil hij er niet veel over pra ten. Er kwamen ongeveer veertig mensen uit de regio om bij de ramp. In Zeil am See zijn twee nieuwe ka belbanen, die skiërs met warme bil len naar boven helpen. De Trass- Xpress brengt je bijna helemaal bo ven, op de Schmittenhohe, waar een kapel staat waar keizerin Sissi vroeger ook vaak kwam. Er zijn plannen om het skigebied van Zeil am See met dat van Saal- bach-Hinterglemm te verbinden. Tegenstanders zien het liever niet, omdat er dan nog meer natuur ver loren gaat. Voor de skiërs zou het een mooie uitbreiding zijn, omdat Saalbach-Hinterglemm bekend BRINKHOTEL ZUIDLAREN Brink O.z.6 9471 AE - ZUIDLAREN T: 050-409 12 61 E: info@tibrinkhotel.nl W: www.hethotel.nl Het Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren, in het centrum van het altijd levendige brinkdorp Zuidlaren, wordt veel gebruikt als uitvalbasis voor fietsers. Zowel het Nationaal park de Drentse Aa als het unieke Zuidlaardermeer gebied bevinden zich op een paar minuten rijden van het hotel, waardoor u in een oogwenk tussen de flora en fauna van Drenthe staat. Ook de culturele steden Groningen en Assen worden veelal tijdens een fietstocht bezocht, om uit te rusten op een van de terrasjes. Wilt u uw (fiets)vakantie combineren met een bezoek aan de wadden eilanden. dan is Zuidlaren dé perfecte uitvalsbasis. Binnen een uur bent u al in één van de havens aan de Waddenzee. Het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 terrassen, een bar met openhaard, comfortabele kamers, een sauna en een snelbruiner. 2x een overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet 2x een uitstekend driegangen diner 1 dag fietshuur 1 fiets-of wandelroute Informatiepakket van de omgeving Prijs 27/10-31/10'08, €119,-p.p. Prijs 1/11-22/12'08, €109,-p.p. Normale prijs 155,- p.p. Prijs is exclusief toeristenbelasting 0,80 p.p.p.n. en reserveringskosten a 2,50 p.p. Aanbieding is alleen telefonisch te boeken onder vermelding van Wegener lezersactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 108