Buiten and Akkoord reddingsplan VS in zicht 'Russisch-Venezolaans nucleair pact' Organisaties laken Kwartet Groen licht voor *blue card' O AutoTrack.nl Amerikaanse Congres werkt aan interventie in bankensector. Op zoek naar een geschikte leaseauto? O AutoTrack.nl 'Kinderpornojager' houdt hongerstaking Dodelijk lange zit bij eerstehulp ziekenhuis Tsjetsjeense politicus doodgeschoten Duizenden op de vlucht in Somalië Sarah Palin op video gezuiverd van hekserij Ex-premier Samak voor smaad veroordeeld 8 Vrijdag 26 september 2008 PZC door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het Amerikaanse Congres was gisteravond dichtbij een akkoord over een reddings plan waarbij honderden miljarden worden gepompt in de bankensec tor. Democraten en Republikeinen hopen de komende dagen de laat ste hand te leggen aan de grootste overheidsinterventie in de Ameri kaanse geschiedenis. President George Bush riep giste ren John McCain en Barack Oba- ma bij zich in het Witte Huis om te praten over de toestand van de JERUZALEM - Het Midden-Oosten Kwartet, dat een oplossing zoekt voor het conflict tussen de Pales- tijnen en Israël, faalt in zijn missie. Dat hebben 21 hulp- en mensen rechtenorganisaties gisteren ge steld. Het Kwartet (VS, VN, EU en Rus land) heeft 'geen greep' op het vre desproces, de leefomstandigheden van de Palestijnen zijn niet verbe terd en een oplossing van het con flict is niet dichterbij gekomen. economie. Beide presidentskandi daten spraken eerder hun steun uit voor een reddingsplan. In het Congres keren vooral Repu blikeinen zich tegen de enorme overheidsinterventie. Zij willen dat de markt zijn werk doet. De dwarsliggers voelen zich gesteund door prominente economen die menen dat het plan amper effect zal sorteren op de kredietmarkt. Democraten kondigden eerder op de dag aan dat er een 'principeak koord' was bereikt, maar enkele prominente Republikeinen bestre- In het Congres werd gisteren hard gewerkt aan een akkoord over een honderden miljarden dollars kostend reddingsplan voor de financiële sector. MOSKOU - Rusland en Venezuela overwegen een samenwerking op nucleair gebied. Dat heeft de Russi sche premier Vladimir Poetin gis teravond gezegd na gesprekken met de Venezolaanse president Hugo Chavez. „We zijn klaar om te kijken naar de mogelijkheid om samen te wer ken op het gebied van kernener gie", aldus Poetin. Vandaag praat Chavez met de Russische presi dent Dmitri Medvedev over een in tensievere militaire samenwerking. den dat later. Een woordvoerder van McCain zei dat er 'geen deal is, totdat er een deal is'. De Repu blikeinse skandidaat heeft zichzelf een grote rol toegeëigend in het de bat, nadat hij een dag eerder zijn campagne tijdelijk staakte om naar Washington terug te keren. Hij zou zijn Republikeinen over de streep moeten trekken. Democraten vermoeden een poli tiek spel, waarbij Republikeinen McCain als 'redder des vaderlands' willen presenteren. „Er is hier hele maal geen impasse", liet de Demo cratische vertegenwoordiger Bar ney Frank geïrriteerd weten. Het blijft onduidelijk of de twee presi dentskandidaten vandaag met el kaar debatteren. McCain heeft om uitstel gevraagd zolang er geen ak- Het Kremlin maakte gisteren be kend dat het Venezuela 682 mil joen euro krediet heeft verstrekt om Russische wapens te kopen. Volgens Russische media heeft Ve nezuela maanden bij Rusland aan de deur geklopt voor het krediet. Chavez is gisteravond in Rusland aangekomen om te praten over een uitbreiding van de militaire sa menwerking tussen beide landen. Moskou en Caracas vinden vol gens het Kremlin steeds meer toe nadering tot elkaar. De twee lan- koord is over het reddingsplan. Obama wil wel debatteren. De onderhandelingen worden be moeilijkt door de slinkende steun onder de bevolking voor de inter ventie. Uit een peiling van de Wall Street Journal blijkt dat nog geen derde van de Amerikanen vertrou wen heeft in het plan, hoewel pre sident Bush waarschuwde dat de 'hele economie in gevaar' is als er niet wordt ingegrepen. Het reddingsplan is inmiddels aan gepast. Zo zou er geen zevenhon derd miljard worden vrijgemaakt, maar driehonderd miljard. Zo no dig zou dat bedrag later verhoogd kunnen worden. 'Ook komt er meer toezicht en worden de sala rissen van topbankiers waarschijn lijk aan banden gelegd. den hebben elkaar gevonden in hun afwijzing van het buitenlands beleid van de Verenigde Staten. Sinds 2005 heeft Venezuela twaalf wapencontracten ter waarde van 3 miljard euro getekend met Rus land, aldus het Kremlin. Volgens de Russische krant Kommersant heeft Venezuela al gevechtsvlieg tuigen, tanks en geweren gekocht. Venezuela zou nog luchtafweerge schut, pantservoertuigen en meer gevechtsvliegtuigen willen aan schaffen. k Kijk voor de scherpste ieasetarieven op BRUSSEL - De EU-lidstaten zijn het gisteren in principe eens gewor den over de invoering van een Eu ropese werkvergunning voor hoog opgeleide migranten van buiten de unie. Maar de 'blue card' zal minder voordelen bieden dan in het oorspronkelijke voorstel van de Europese Commissie. Ook met de kaart zullen deze 'ken nismigranten' niet volledig vrij in de hele Europese Unie aan de slag kunnen. „Dit gaat minder ver dan wat wij in Nederland al doen op dit ge bied", zei staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie. „Maar veel lidstaten hebben nog geen regeling voor kennismigranten, en daarom is dit toch goed." BRUGGE - De zelfverklaarde Bel gische kinderpornojager Marcel Vervloesem houdt al drie weken een honger- en drinkstaking in de gevangenis in -Brugge. Dat meldt de voorzitter van zijn Werkgroep Morkhoven. Vervloesem werd be gin dit jaar tot vier jaar cel veroor deeld voor seksueel misbruik van vier minderjarigen. Hij was in de jaren negentig een zelfverklaarde pedofielenjager en verwierf ook in Nederland bekendheid. WINNIPEG - In Canada is een man op de eerstehulp van een zieken huis gestorven, nadat hij meer dan een dag tevergeefs had zitten wach ten op behandeling. De zwerver Brian Sinclair (45) stierf in de wachtkamer aan de ge volgen van een behandelbare blaas- en buikinfectie. Mogelijk hebben artsen en verple gers hem genegeerd, omdat zij dachten dat hij alleen onderdak zocht. GENÈVE - Twaalfduizend mensen zijn afgelopen week hun huizen ontvlucht in de Somalische hoofd stad Mogadishu. Zij sloegen op de vlucht wegens zware gevechten tussen opstande lingen, het Somalische leger ge steund door Ethiopische militai ren, en leden van een vredes macht van de Afrikaanse Unie. Dat heeft VN-vluchtelingenorgani- satie Unhcr gisteren gezegd. ANCHORAGE - Op YouTube is een drie jaar oude video opgedoken waarin de Republikeinse vicepresi- dentskandidaat Sarah Palin door een Keniaanse predikant wordt ge zuiverd van 'hekserij'. De video werd opgenomen in Palins kerk in Alaska. Op de beelden staat Palin met open handen voor bisschop Thomas Muthee, die Jezus aan roept en vraagt haar te behoeden voor 'elke vorm van hekserij'. „Red haar van satan", zegt hij. MOSKOU - De prominente Tsjetsj eense politicus Ruslan Jamadajev (46) is woensdagavond doodge schoten in Moskou. Hij betrad het politieke toneel in de jaren negen tig. Als krijgsheer vocht hij voor de onafhankelijkheid van de afval lige Russische regio Tsjetsjenië. Rond 1999 koos hij echter de kant van Rusland. Hij was van 2003 tot 2007 namens Tsjetsjenië lid van de Doema, het Russische Lagerhuis. BANGKOK - De Thaise oud-premier Samak Sundaravej is gisteren ook in hoger beroep tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens smaad. Toen de rechter uitspraak deed schrok Samak zo, dat hij zijn evenwicht verloor. Samak werd vo rig jaar veroordeeld wegens het be lasteren van een voormalige lo co-burgemeester van de hoofdstad Bangkok. Samak staat bekend om zijn scherpe tong en is al drie keer eerder veroordeeld wegens laster. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8