Markante projecten Volop belangstelling voor Bestevaêr Vooral aansprekend voor Tholenaren Alles drijft, zelfs het terras HUIZENMARKT 1 1 door Melita Lanting Wonen aan het water is al jaren popu lair. Wonen óp het water is de nieuw ste trend. In Zierikzee, in de nieuwe Waterwijk, wordt daar op ingespeeld. Aan de kade van een nieuw gegraven gracht worden steigers gebouwd om zes waterwoningen af te meren. „De steigers, waar de woningen zijn aange meerd, zijn openbaar", zegt architect Pnina Avidar van uPM-architecture uit Amsterdam. „Om maximale privacy te kunnen bieden zijn de ramen in de ge vel zo ontworpen dat iedere woning over een breed uitzicht over het water beschikt zonder last te hebben van pas santen." De drijvende huizen doen wat luxe betreft niet onder voor een wo ning op de vaste wal. Het enige wat ont breekt is de tuin, maar toekomstige ei genaren krijgen de mogelijkheid om een drijvend terras aan de woning te koppelen. De huizen bestaan uit een be tonnen casco, aan de buitenkant be kleed met hout. De onderste verdie ping is ingericht als slaapverdieping. De slaapkamers en badkamer liggen deels beneden de waterlijn. De bovenste ver dieping is ingericht als woonverdieping met een zitkamer en open keuken. De Waterwijk in Zierikzee ligt op wan delafstand van de Oosterschelde en pal naast het Havenkanaal. www.waterw ijkzierikzee. n l Wie wil nou niet aan het water wonen? Dat een maritieme woonomgeving voor veel mensen aan trekkelijk is, blijkt uit de enorme belangstelling voor het eerste bouwproject op het Scheldekwartier in Vlissingen. Zierikzee gaat nog een stapje verder: daar kan straks óp het water gewoond worden in de Waterwijk. Wie toch de voorkeur geeft aan een ruime woning met flinke tuin, komt in nieuw bouwproject 'Onder de Linden' in Sint-Maartensdijk ruimschoots aan z'n trekken. door Joeri Wisse Vlissingers staan te popelen om als eer ste een woning te bemachtigen op het voormalige terrein van scheepswerf de Schelde in Vlissingen. Liefst 304 huis houdens die nu elders in de stad wo nen hebben zich als geïnteressereerde opgegeven bij projectontwikkelaar AM Zeeland. 101 mensen van buiten Vlissin gen en nog eens 47 huizenzoekers uit de rest van Nederland deden hetzelfde. Ruim 450 mensen azen dus op circa 75 appartementen en 50 'gewone' huizen. „Daar komen dagelijks aanmeldingen bij", laat AM Zeeland weten. Wie zich inschrijft, moet nog wel even geduld hebben. In oktober wil AM Zee land het voorlopig ontwerp afronden. Januari 2009 start de verkoop, de eerste heipaal gaat rond de bouwvak in de grond en - als alles volgens plan loopt - worden januari 2011 de eerste huizen opgeleverd. Plan 'Bestevaêr' bestaat uit diverse blok ken. Als eerste gaat het blok tussen het Perrydok, de Kleine Kerkstraat, de Wa- genaarstraat en de Houtkade/Peperdijk in verkoop. Tegelijkertijd zal ook het blok tussen de Vlamingstraat, Wage- naarstraat en Kleine Kerkstraat (achter de oude Hema) in verkoop gaan. Afhan kelijk van de snelheid van verkopen zul len de andere blokken volgen. www.woneninbestevaer.nl door Rob Paardekam Over pak 'm beet een jaar zal de entree van Sint-Maartensdijk er weer een stuk je mooier uitzien. De nieuwbouwwijk 'Onder de Linden' moet daar voor zor gen. De bouw van de huizen begint vol gende maand. Op de plek waar tot voor kort het Mar- kiezaat College stond, komen zo'n twin tig woningen. Het gaat om vrijstaande geschakelde huizen en twee soorten twee-onder-één-kapwoningen. „Vooral de grotere van die twee doet het erg goed", zegt Ludo Nuijten van makelaar dij Sinke Komejan in Bergen op Zoom. Volgens hem is ruim de helft van de huizen verkocht. Vier twee-onder-één kappers (prijzen vanaf 233.000 euro) en vier vrijstaande huizen (vanaf 323.000 euro) zitten nog in de verkoop. „We verwachten dat we ze gemakkelijker verkopen op het moment dat de bouw begint", zegt Nuijten. „Daarmee geef je een soort signaal af Zo van 'kijk, het ge beurt echt'. Onze ervaring leert dat de verkoop van woningen vaak een im puls krijgt als de bouw begint." Waar in de nieuwbouw in Tholen-stad nog vaak mensen van buitenaf komen wonen, spreekt het plannetje in Sint-Maartensdijk vooral mensen uit de buurt aan: „Tot nu toe komen de ko pers allemaal van het eiland Tholen." www.wonenonderdelinden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87