Middeleeuws en toch speels Historie HUIZENMARKT 9 Ring 5/Zuidstraat 1 Rijksmonument In d'n oaren waereld ademt historie. Antie ke plavuizen, hoge ramen, authentieke binnenluiken en een eiken spiltrap. Overal zijn er details die herinneren aan lang vervlogen tijden. Tegelijkertijd is het huis van alle mo derne gemakken voorzien. Onder de plavuizen zorgt vloer verwarming, aangestuurd door een Nefit HR combi-ketel uit 2005, voor hedendaags comfort. De eeuwenoude pan den aan de pittoreske dorpsring van Dreischor zijn met veel liefde en oog voor detail geheel gerestaureerd. Plus: Min: 1 Dreischor Soort woning: hoekwoning Aantal kamers: 9 Woonoppervlakte: 300 m2 Perceeloppervlakte: 446 m2. Inhoud: 1150 m3 Ligging: aan Ring Dreischor Extra: schuur, achterhuis en vooral sfeer Vraagprijs: 649.000 k.k. Informatie: www.monumentenmakelaar.nl door Piet «leemans Het heet In d'n aoren waereld en je voelt je er ook in een andere wereld. Op aller lei plekken in het dubbele pand aan de fraaie Ring van Dreischor zijn authen tieke details uit de Middeleeuwen be waard gebleven. Eigenaar Hugo Doele- man heeft het met veel liefde en oog voor detail gerestaureerd. Het woonge deelte is ondergebracht in twee woon huizen. Het oudste van de twee is in de Middeleeuwen gebouwd en door Doele- man tot in de puntjes gerestaureerd. Het woongedeelte is daarbij onderge bracht in twee woonhuizen. De achter gelegen woning - Zuidstraat - is in ge bruik als bed and breakfast. Er is een open verbinding tussen Zuidstraat 1 en het dubbele pand Ring 5. En de koek is nog niet op want bij het pand hoort ook een aangebouwde schuur met gara ge, opslag- en werkruimte, paardenstal en zolderverdieping. Alles bij elkaar neemt de zijgevel 35 meter in beslag. Ty perend voor het huis zijn de hoge pla fonds; van vloer tot plafond is het maar liefst bijna vier meter. Het plafond is een authentiek balkenplafond, com pleet met fraai versierde sleutelstukken. Antieke plavuizen sieren de vloer. His torisch materiaal is gecombineerd met moderne techniek want onder de pla vuizen zit vloerverwarming. In het woongedeelte is ook de open haard te vinden, evenals de binnenluiken. De ei ken spiltrap voert naar de statige opka mer en de slaap- en badkamer op de eerste verdieping. De zolderverdieping biedt plaats aan twee kamers aan de voorzijde. Achter de keuken, onder de opkamer bevindt zich de ruime droge kelder. Een tweede keuken is te vinden in het achterhuis waar verder op de begane grond nog twee kamers en een ruime badkamer voorhanden zijn. En voor wie nog meer ruimte wil: op de eerste verdieping van het achterhuis zijn nog eens twee kamers, douche en toilet te vinden. De tuin is ruim en sfeervol met onder meer een walnotenboom. Verkopend makelaar Dolf van Dijk van de in Middelburg gevestigde Monumen- tenmakeiaar: „Het is echt een ontzet tend sfeervol huis. Qua inrichting is het heel speels en door die hoge ramen heb je heel mooi licht. Kijk, als je een puur praktisch huis wilt kun je beter een nieuwbouwhuis kopen, maar dit huis heeft zoveel sfeer. Het zijn zeker veel ruimten, maar dat maakt het huis ook spannend." - Speels van indeling - Volledig gerestaureerd met oog voor detail - Mooie ligging aan dorpsring Europa's groenste dorp - Strenge voorschriften vanwege status Rijksmonument. - Veel ruimten, maar wel versnip perd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85