We voelen ons hier heel erg welkom HUIZENMARKT 7 II Gtoeten uit Ho^ hoorlijk wat bezoekers van de Emi gratiebeurs en inmiddels zijn zo'n twintig gezinnen vanuit het hele land naar Zeeuws-Vlaanderen geto gen. De Kootkars horen daar ook bij, al had de Emigratiebeurs daar maar zijdelings mee te maken. Michel: „Sylvia zag op het Journaal een item over de beurs, maar die was toen al voorbij. Wel hebben we op de Zeeuws-Vlaamse website www.uwnieuwetoekomst.nl geke ken en toen hebben we besloten dat we het zouden doen. Verhui zen naar Zeeuws-Vlaanderen" Voor Sylvia was het echt een sprong in het diepe. Ze kende de streek helemaal niet. Michel wel. „Ik heb een tante in Biervliet, dus als kind kwam ik hier wel vaker. Mijn vrouw was hier echt nog nooit geweest" Echtpaar Kootkar zoekt Nieuwe Toekomst in Zeeuws-Vlaanderen Het werd Hoek. Niet bepaald een van Zeeuws-Vlaanderens meest pittoreske plaatsjes en ook niet middenin de polder. Kootkar: „We wilden namelijk het liefst eerst werk voordat we zouden ver huizen. Mijn vrouw kon aan het werk als verpleegkundige in Ter Schorre en ik zit nu in een reïnte- gratieproject. In Abcoude was ik taxichauffeur en vervoerde ik ge handicapten. Nu kijken we wat ik met die werkervaring kan doen." De baan voor Sylvia werd gevon den met hulp van Uw Nieuwe Toe komst. Wie overweegt naar Zeeuws-Vlaanderen te verhuizen wordt indien gewenst geholpen met het zoeken naar een baan en ook de partner wordt met het 'partnerbanenproject' zo mogelijk ook aan het werk geholpen. Het stel is dolgelukkig in de eens gezinswoning in de Narcissenlaan. Het is weliswaar geen enorm vrij staand huis met grote tuin, maar voor de Kootkars is het een paleis je. Geen gezoem van auto's de he le dag en de stank van uitlaatgas sen. Het is er rustig en na twee mi nuten wandelen hebben ze uit zicht over de polders ten westen van Hoek. Mogelijk verhuizen ze nog wel eens, maar Zeeuws-Vlaan deren gaan ze nooit meer uit. Dat staat vast. Kootkar: „We blijven ab soluut hier. De mensen zijn ontzet tend vriendelijk en wat Hoek be treft, we werden vrijwel meteen opgenomen in de Hoekse gemeen schap. We voelen heel erg wel kom." De housewarming party moet nog gehouden worden. Veel kennissen zijn nog niet op bezoek geweest. Kootkar: „Toen we vertelden dat we naar Zeeuws-Vlaanderen gin gen verhuizen, stonden ze wel even met de oren te klapperen. Ze vinden het hier immers maar een uithoek. Sylvia en ik willen ze graag het tegendeel bewijzen." door Sheila van Ooorsselaer Sylvia (53) en Michel (40) Kootkar hadden het wel gezien in Ab coude. Ze woonden pal naast de A2, zodoende was er nooit eens een momentje rust en dat greep hen naar de keel. „Abcoude gaf ons hoe langer hoe meer het ge voel van een stropdas die te strak zi", zegt Michel Kootkar. Een paar maanden geleden heeft het stel die stropdas afgeworpen en heeft nu alle rust en ruimte die ze zochten gevonden. In Hoek. Zeeuws-Vlaanderen baarde afgelo pen maart heel wat opzien met de eigen stand op de Emigratiebeurs in Nieuwegein. Waarom naar Frankrijk of Tasma- nië in de zoektocht naar rust, ruimte en een nieuwe toekomst als je dat in eigen land ook kunt vinden? De Zeeuws-Vlaamse bood schap opende de ogen van toch be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83