Vredesactivisten vrezen voor leven Ambassade in Islamabad is klaar voor evacuatie EXCLUSIEVE DESIGN WOON- EN INTERIEURINRICHTING Finse politie is bang voor na-apen bloedbad Man bekent volkstuinmoorden Angst voor geweld van radicale kolonisten tegen Israëliërs. Nederland, Noorwegen en Denemarken genoemd als doelwit. w.o. exclusieve merken als: LEOLUX, Antidiva, Auping, Bert Plantagie, De Sede, Gealux, Heidense, Molinari, De Toekomst en vele andere merken. Nu ook de magazijn voorraad in de winkel Ca. 2.500 stuks meubelen en accessoires etc. Inventaris en kantoorwandkasten Bed- en badtextiel Dinsdag t/m donderdag 13.00-17.30 Vrijdag koopavond 13.00-21.00 Zaterdag hele dag 10.00-17.00 Verkoop geschiedt o.l.v. Bouman-Potter BV PZC Vrijdag 26 september 2008 7 CIFHORN - Een 65-jarige Duitser heeft een drievoudige moord be kend. De slachtoffers werden eer der. deze week gevonden op een volkstuincomplex in Gifhorn in Nedersaksen. Slachtoffers en dader waren buren op het tuincomplex en hadden al jaren ruzie, maakte justitie gisteren bekend. Dinsdag vond een wandelaar drie lichamen op een doodlopende weg bij het volkstuincomplex. Een man (64), zijn vrouw (59) en hun zoon (33) waren door geweld met een stomp voorwerp omgebracht. De 65-jarige verdachte werd woensdagavond betrapt op een hooizolder, waar hij zich had ver stopt tussen strobalen. Volgens de politie is hij een gewone man, een getrouwde, gepensioneerde garage medewerker en grootvader. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Hebben linkse activis ten in Israël reden voor hun leven te vrezen? De bomaanslag op pro fessor Ze'ev Sternhell, gisteroch tend vroeg, is een slecht teken. De omstreden hoogleraar raakte licht gewond door een ontploffende pijpbom. Eerder had hij bedreigen de telefoontjes ontvangen. De ge ringe kracht van de explosie wijst erop dat de daders hun slachtoffer niet meer dan een ernstige waar schuwing wilden geven. Maar als er rechtsextremisten achter de aan slag zitten - zoals de politie ver moedt - ligt meer geweld in het verschiet. Het verleden laat zien dat vredesac tivisten risico lopen. In 1983 gooi de een rechtsextremist een hand granaat in een menigte demon stranten tegen de oorlog in Liba non. Wiskundeleraar Emil Grun- zweig kwam daarbij om het leven. De dader, Jona Avrushmi, kreeg 27 jaar gevangenisstraf opgelegd en komt mogelijk in' 2010 vrij. Hij handelde waarschijnlijk op eigen initiatief, net als in 1995 de moor denaar van premier Jitschak Ra bin. Anders dan Grunzweig was Stern hell (73) een nauwkeurig uitge zocht doelwit. Eerder dit jaar ont ving hij de Israël Prijs - de hoogste onderscheiding van het land - voor zijn onderzoek in de politie ke wetenschappen. Maar niet ieder een vond dat hij die prijs verdien de. Tegenstanders vinden dat KAUHAJOKI - De Finse recherche sluit niet uit dat de daders van de bloedbaden op scholen van deze week en van vorig jaar contact met elkaar hebben gehad. Het is volgens de recherche in elk geval waarschijnlijk dat de daders hun vuurwapens op hetzelfde adres kochten. Ook plaatsten beide schutters filmpjes met wapens op YouTube en waren beiden gefasci neerd door het bloedbad dat in 1999 werd aangericht op een mid delbare school in Columbine in de Amerikaanse staat Colorado. De politie bevestigde gisteren be richten dat studenten door het he le land telefonisch zijn bedreigd, onder meer met bomaanslagen, Sternhell in zijn geschriften de Pa- lestijnen oproept geweld te gebrui ken tegen Israëlische kolonisten. Inderdaad schreef hij in 2001 in het dagblad Ha'aretz dat de Pales- tijnen 'er goed aan zouden doen' hun geweld niet te richten tegen mensen binnen Israël, maar uit sluitend tegen de kolonisten. Al leen vrouwen en kinderen moes ten ze daarbij ontzien. Een terugkerend thema in Stern- hells artikelen is dat Israëls koloni satie van de Westelijke Jordaanoe- ver het land en het zionisme als een boemerang zullen treffen. Hij waarschuwde ook keer op keer dat 'De Palestijnen moeten hun geweld uitsluitend richten tegen de kolonisten' de lankmoedige houding van de Is raëlische overheid jegens gewelds- uitspattingen van de kolonisten op de Westoever alleen maar een aan moediging vormt voor groter extre misme. In de buurt van de plaats van de aanslag zijn pamfletten gevonden waarin Israëliërs worden aange moedigd 'leden van Vrede Nu' te vermoorden. Zij kunnen daarvoor een beloning van 1,1 miljoen she kel (meer dan 200.000 euro) tege moet zien. Waar het geld kan wor den opgehaald staat er niet bij, maar de rest van de tekst wijst in de richting van een groep radicale kolonisten: „De tijd is gekomen voor het Koninkrijk Juda!" Er zijn groepen op de Westoever die zo'n koninkrijk nastreven, los van Israël. Een van die bewegin gen is het Nationaal Joods Front. door onze correspondent Harald Doornbos BEIROET - De verslechtering van de veiligheid in de Pakistaanse hoofd stad Islamabad noopt diverse Wes terse landen tot het nemen van maatregelen. De Amerikanen heb ben hun ambassade gesloten en verstrekken geen visa meer. Met de bomaanslag op het Marriott Ho tel van zaterdag in het achterhoofd is het ambasademedewerkers ver boden hotels binnen te gaan Nederland heeft met een helikop terbedrijf een evacuatiecontract af gesloten voor zijn diplomaten. De Nederlandse ambassade is eerder, in reactie op vorige aanslagen, on dergebracht in het plaatselijke Sere na Hotel. De Saudische satelliet zender Al Arabiya maakte gisteren melding van het evacuatieplan, zich beroepend op 'diplomatieke bronnen'. Het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag wil de geen commentaar geven op het bericht. De helikopter zou in een noodsi tuatie op twee manieren kunnen worden ingezet. Als de situatie het toelaat, zouden de diplomaten in hun auto's naar een klaarstaande helikopter kunnen rijden en vervolgens door de lucht vertrek ken. Als het Serena Hotel zou zijn omsingeld door extremisten, zal de helikopterpiloot proberen te 1^ Westerse landen zijn op hun qui vive in Pakistan door de terreur dreiging. De Amerikaanse ambas sade is gesloten. Nederland maakt evacuatieplannen. landen in de tuin van het hotel. Tijdens een spoedvergadering van westerse diplomaten kregen alle EU-vertegenwoordigers te horen dat de dreiging van terreuraanval- len op westerse doelen 'extreem hoog' is. Drie landen werden extra gewaarschuwd: Denemarken, Noorwegen en Nederland. De eer ste twee vanwege de publicatie van de spotprenten over de pro feet Mohammed en Nederland vanwege Wilders' film Fitna. Eerder dit jaar evacueerde Neder land zijn ambassade - toen elders in de stad gevestigd - nadat er aan wijzingen waren dat de Taliban en Al Qaida van plan waren het ge bouw op te blazen. Dat lot trof ver volgens de Deense ambassade, waarbij zes doden vielen. De wo ning van de Nederlandse ambassa deur, pal naast de Deense ambassa de, raakte toen beschadigd. waardoor grote paniek is ontstaan. Een school werd ontruimd na een bommelding. Drie arrestaties zijn verricht die verband hielden met de verspreiding van dreigementen. In Zweden werd woensdag naar aanleiding van een filmpje op You Tube een 16-jarige scholier gearres teerd. Hij wordt verdacht van ille gaal wapenbezit en het in gevaar brengen van derden. In een ander incident in Zweden werd een school ontruimd, nadat iemand een dreigbriefje had ach tergelaten. Daarin zou hebben ge staan dat iemand van plan; was de school 'aan stukken te schieten', waarna het schoolhoofd tot ontrui ming besloot over te gaan. Geopend: Geopend: Geopend:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7