Zeeland der Romeinen waardig!' SZTfilt Engels fregat bestookte kustbatterij berco Dorpsraad Vogelwaarde :oekt vrijwilligers 'Fietsers beter door tunnel' Napoleon wilde een marinehaven met 50.000 manschappen. Bazaar in zorgcentrum Bachten Dieke Krii Ufl» - IIiOHii'HilfBBllHIIIiFffljgi ^voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER GERRY WEBER PZC Vrijdag 26 september 2008 27 HULST - Bewoners van de binnen stad van Hulst zijn uitgenodigd om dinsdag mee te praten over de leefbaarheid van hun woonomge ving. Dat kan tijdens de openbare jaarvergadering van de wijkraad Binnenstad. Die vindt plaats in ca fé De Ster aan de Overdamstraat 7. De vergadering begint om 20.00 uur. Een van de discussieonderwerpen is de verkeerssituatie in de Gentse straat aan de hand van de stelling: 'Gentsestraat, één of twee richtin gen'. Verder komt de rol van de wijk raad, de politie, de gemeente en de bewoners ter sprake. Op de ver gadering zijn ook leden van het college van burgemeester en wet houders aanwezig om antwoord te geven op vragen. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 23 sep tember 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1 de coöperatie Coöperatieve Rabobank Walcheren/Noord -Beveland U.A., gevestigd te Middelburg en 2. de naamloze vennootschap Rabohypotheekbank N.V., gevestigd te Amsterdam, aan Frank de Graer en Tessa Dierickx beiden zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een afschrift van de notariële akte van geldle ning met hypotheekstelling dd. 05 mei 2004, met sommatie om binnen twee dagen het daarin vermelde verschuldigde te voldoen, bij gebreke waarvan de daarvan verbonden onroerende zaak openbaar zal worden verkocht en dat de verkoop daar van zal plaatsvinden op donderdag negen oktober 2008, des namiddags om 15.30 te Goes aan de Anthony Fokkerstraat 100 in Hotel Goes Van der Valk. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMMECS. GERECHTSDEURWAARDERS Axclscstraat 12 4537 AJ Terneuzen (r T: 0115 - 613651 F:0M5 - 694811 E: detifw8antets@vandamnM-hollinid.nl GRIETE - Op 1 oktober 1795 werd Zeeuws-Vlaanderen ingelijfd door keizer Napoleon Bonaparte, die bij Terneuzen een marinehaven en ar senaal wilde aanleggen. Hij presen teerde de tekeningen in 1805. Cr moest een buitenhaven, binnen 3GELWAARDE - De dorpsraad van pgelwaarde is op zoek naar nieu- leden. Jong bloed is noodzake- |k om de dorpsraad scherp te luden en om zaken eens vanuit «mdere hoek te beschouwen, ^fcprpsraad telt nu tien leden en ^^kjnder voorzitterschap van den Branden. haven en achterhaven worden aan gelegd. Op de kaden zouden arse nalen, kazernes, magazijnen en werkplaatsen worden gebouwd. Er was ruimte voor dertig schepen. In totaal zouden er 50.000 men sen worden ondergebracht in wat Sint Marguerite werd gedoopt. Aan de havenwerken is wel begon nen, maar ze zijn nooit afgemaakt. De kustbatterij, die in 1807 ter be scherming van de haven werd aan De volksvertegenwoordiging van Vogelwaarde staat bekend als zeer actief en betrokken. De jaarverga deringen worden dan ook altijd druk bezocht. Wie zich wil aanmelden, kan dat doen via een mailtje naar info@dorpsraadvogelwaarde.nl of via 0114-672201. gelegd, werd twee jaar later zwaar beschadigd door geschut van het Engelse fregat Impérieuse. Het kruitmagazijn werd getroffen en er vielen 23 doden. Maar er wordt ook gesproken over 80 tot 150 do den. Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging Terneu zen heeft overigens maar zes slachtoffers kunnen traceren in de Burgerlijke Stand van Terneuzen. Het oorlogstreffen leidde tot een door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het moet voor fiet sers gemakkelijker worden om via de Westerscheldetunnel te reizen. Daarvoor pleit het Terneuzense Pv- dA-raadslid Gijs van den Berg. De sterke stijging van de brandstof prijzen is volgens het raadslid voor veel mensen reden met de fiets naar het werk te gaan. Werkne mers die gebruik maken van de Westerscheldetunnel moeten ruim van tevoren bellen om voor de fiets een plaatsje in de bus te re serveren. In de zomer zijn soms al le plaatsen bezet. „Bij mooi weer spontaan de fiets pakken om naar het werk aan de 'overkant' te gaan is er niet bij." Van den Berg pleit voor een onderzoek naar andere dan wel betere alternatieven. aardig volksverhaal, opgetekend in het Zeeuwsch Sagenboek uit 1933. Citaat: 'Een bom viel op het kruit magazijn aan de Griete, een gewel dige ontploffing en alles vloog in de lucht. Nu zijn er menschen, die 's avonds niet voorbij die plaats durven gaan, omdat ze nog steeds het kermen van de gewonden mee- nen te horen.' Om van het doods- gereutel van de paarden maar niet te spreken. TERNEUZEN - In zorgcentrum Bach ten Dieke in Terneuzen is woens dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een bazaar. Bezoekers kunnen bij de kraam pjes allerlei zelfgemaakte spullen kopen zoals borduurwerk, glas-in-lood, sieraden en cadeau tjes van badtextiel. Verder is er het rad van avontuur en zijn er wafels en oliebollen te koop. ZATERDAG 27 SEPTEMBER OPEN DAG BIJ DEK BIJ NECKERMANN, HANDELSPOORT I IN TERNEUZEN Gratis proefrijden en spectaculaire n open dag aanbiedingen! lange vorststraat - goes Havenschap Zeeland Seaports restaureerde een oud kanon uit Vlissingen. Volgende week wordt het geplaatst bij de Griete. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65