'Dat zijn echt werken, Zeeland Taxi-oorlog woedt nog steeds voort Dobbelaer nieuwe wethouder in Hulst CAPPENDIJK TERNEUZEISL De nieuwe Volvo C30 Advantage 20.900,- Taxi De Zwart vordert 250.000 euro van Taxi Zeeuws-Vlaanderen. Autoschade Kanon aan de dijk bij de Griete herinnert aan kapotgeschoten batterij. 26 Vrijdag 26 september 2008 PZCZ door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse taxi-oorlog over het leerlingenver voer krijgt een juridisch staartje. Taxi De Zwart uit Breskens heeft beslag laten leggen op de bankreke ningen van de Combinatie Taxi Zeeuws-Vlaanderen en de drie deelnemers van die combinatie (Taxi Segers uit Philippine, Taxi centrale Oostburg en Taxi Grens- zicht uit Clinge). De Zwart vordert zo'n 250.000 euro. De bedrijven zijn het niet eens over de betaling van kosten die Taxi De Zwart heeft gemaakt tij dens een staking van het leerlin genvervoer in januari van dit jaar. De combinatie verzorgde het leer- ingenvervoer toen in opdracht van Taxi De Zwart, die op zijn beurt het vervoer weer regelde voor Regie BV. De combinatie wei gerde nog voor Regie te rijden, om dat zij afspraken over het WMO-vervoer (ouderen en gehan dicapten) niet zou nakomen. „Ver volgens hebben wij een boete van dertigduizend euro geïnd bij Re- De taxi-oorlog in Zeeuws-Vlaan- deren krijgt een juridisch staart je. Taxi De Zwart vordert zo'n 250.000 euro van de combinatie Taxi Zeeuws-Vlaanderen. door Harold de Puysseleijr HULST - Fons Dobbelaer is gistera vond door de gemeenteraad van Hulst benoemd tot nieuwe wet houder in die gemeente. Het gemeenteraadslid voor Alge meen Belang Groot Hulst (ABGH) wisselde stuivertje met Toon Maas. Die besloot enkele maanden geleden terug te treden als wethou der. De twee aanwezige leden van de CDA-fractie stemden blanco bij de verkiezing van de nieuwe wethou der. De andere veertien aanwezige raadsleden stemden voor. In een stemverklaring sprak Dat de straat voor zijn winkel pand opengebroken werd, was al een tegenvaller voor die winkelier uit Goes. Tot overmaat van ramp reed een van de stratenmakers per ongeluk met een kraanwagen te gen zijn nieuwe, glimmend oranje bedrijfswagen aan. De voorruit aan diggelen en flinke lakschade, maar alles voor reke- gie, maar kennelijk had Regie afge sproken dat De Zwart afgesproken bij tekortkomingen de boetes zou betalen. En De Zwart speelt dit be drag nu weer door aan Taxi Zeeuws-Vlaanderen, omdat hij vindt dat deze combinatie heeft verzaakt. Taxi Zeeuws-Vlaanderen voelt zich niet verantwoordelijk, omdat de afspraken over het WMO-vervoer toen zijn geschon den", legt voorzitter Co van Schaik van het Samenwerkingsver band Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen uit. Ook alle kosten die De Zwart moest maken tijdens de staking worden op de combinatie verhaald. „We hebben het over een geschil van vijftienduizend euro én die boete van dertigduizend euro", zegt algemeen directeur Berry Keu- Iers van de taxicombinatie. Met dat laatste kan ik helemaal niets. Die vijftienduizend euro handelt over ritten die De Zwart in juni en juli voor ons reed. Dat geld krijgt het bedrijf, geen probleem. Dus zijn wij ronduit verbaasd dat De Zwart nu beslag laat leggen op on ze rekeningen. Overigens worden de salarissen van onze werkne mers gewoon uitbetaald. Dat heb ben we veiliggesteld." Bram van Hanegem van Taxi De Zwart wil niet veel kwijt. „Ik weet er niets van. Ik laat dit soort zaken over aan anderen, want zelfben ik die procedures spuugzat. Ik heb ge noeg andere dingen te doen." CDA-fractievoorzitter Denis Steij- aert er zijn zorg over uit, dat in de gemeente Hulst de zevende wet houder in twee jaar tijd is be noemd. Steijaert noemde dat 'niet goed voor bestuurlijk Hulst.' De CDA-voorman stelde verder aan de nieuwe wethouder de vraag hoe die zich binnen het col lege opstelt met betrekking tot Plan Perkpolder, gezien de kritiek van ABGH op dat project. Dobbelaer liet weten, dat ABGH al tijd ingestemd heeft met het plan, maar alleen moeite heeft met de ontpolderingscomponent in het project. Tip? redactie@pzc.nl ning van de dader. Na enkele da gen kon hij de eigen wagen weer ophalen bij het schadeherstelbe- drijf. Daar aangekomen zag hij nog net hoe een medewerker zijn bus naar buiten reed. Helaas kwam op hetzelfde moment ook het zware metalen rolluik van de werkplaats naar beneden. Boven op zijn mooie oranje bus. door Wout Bareman TERNEUZEN - Toen Napoleon op 29 september r8ri op de dijk van de Margarethapolder bij het gehucht de Griete stond, was hij vast niet onder de indruk van de graspie pers, de kwikstaarten en de goud- pleviertjes. De kleine keizer wipte, op doorreis van Vlissingen naar Antwerpen, immers even langs om de nieuwe kustbatterij en de aanleg van de marinehaven te in specteren. En daar was hij zeker van onder de indruk. In het boek Napoleon in Holland en België uit 1839 schrijft Charlot te de Sor over het bezoek aan de batterij: 'Dat zijn werken, der Ro meinen waardig!', riep hij uit op een toon, waarin een weinig hoog moed doorstraalde. 'Mijn bevelen zijn met ijver en overleg uitge voerd geworden. Het is wel, mijne heren, ik ben tevreden.' En weg was de keizer weer. Op de plaats van de kustbatterij, staat vanaf volgende week een oud, opgeknapt, kanon. Netjes op een affuit. Het heeft in het begin van de negentiende eeuw nog dienst gedaan in Vlissingen, maar werd later oneerbiedig gebruikt als meerpaal in de Buitenhaven. Ha venschap Zeeland Seaports hono- Uit een exploot van t.k.-gerechts- deurwaarder RJ. Dielen te Temeuzen d.d. 23 september 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Cindy Marissa Vlasveld wonende te Goes. aan Jerome Ertvin Anandkumar Lemmer, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigings plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschik king dd. 17 september 2008 gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschik king (ondermeer) werd uitgespro ken de echtscheiding in het tussen partijen op 22 maart 2004 te Westland gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. VAN DAMMS CS GERECHTSDEURWAARDERS Axclkcstraat 12 4537 AJ Terneuzen jO T: 0115 - 61365! F 0115 - 694811 f,: dcurw»ardcrs(aHandainme-hollaiHl.nl reerde het verzoek van de Heem kundige Vereniging Terneuzen, groef het kanon op, reviseerde het en gaf verder alle medewerking aan plaatsing tussen Terneuzen en de Griete. Daar staat het vanaf vol gende week als herkenningspunt van waar ooit de kustbatterij was te vinden. Voorzitter Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging: „Er is nagenoeg niets meer over van de batterij, die in 1807 werd aange legd en de toen nog aan te leggen marinehaven moest verdedigen. Toen de Engelsen met hun ge schut vanaf het fregat Impérieuse het kruitmagazijn raakten en er 'Er komt een infopaneel over de kustbatterij. Dat is geen overbodige luxe' grote vernielingen werden aange richt, is het nog deels vernieuwd. Later, toen de Fransen zich had den teruggetrokken, is het lang zaam verdwenen vooral door dijk werken. Het enige wat nog zicht baar is, is een tweetal grote water putten in de polder, voor het dren ken van de paarden." De Terneuzense heemkundigen doen verwoede pogingen om stuk jes van het verleden weer zicht baar te maken. Hamelink: „We krij gen daarbij alle medewerking van de gemeente. Op het stadhuis be seft men de laatste tijd ook dat er in het verleden wel erg slordig met ons erfgoed is omgesprongen. Bij het kanon aan de Margarethapol der wordt op een paneel informa tie verstrekt over de kustbatterij en de plannen van Napoleon. Dat is geen overbodige luxe, want ei genlijk weten heel weinig mensen wat zich daar heeft afgespeeld." Het plan om de batterij aan de ver getelheid te ontrukken, is van Lou van Fraeijenhoven, gewaardeerd lid van de Heemkundige vereni ging én van natuurbeschermings vereniging De Steltkluut. Hij bracht die twee organisaties om de tafel en toen ontstond het plan om de plaatsing van het kanon te combineren met de bouw van een vogeltelpost. Bert van Broekhoven van De Steltkluut: „We zaten in ja nuari voor het eerst bij elkaar en daarna is het project in een stroomversnelling gekomen. Dank zij medewerking van de provincie, de gemeente en het waterschap hebben we dit allemaal kunnen fi nancieren. Vanaf de telpost heb je een prachtig zicht op de zeezijde en de achterliggende Margaretha polder, een hoogwatervlucht- plaats. We hebben er vorig jaar ok tober voor het eerst vogels geteld. Een prachtlocatie." Het kanon en de telplaats staan honderd meter uit elkaar. Logisch, zo'n kanon zou de vogels maar afschrikken. Vogels tellen bij kanon N- Op de Scheldedijk aan de Mar garethapolder worden zaterdag 4 oktober een vogeltelpost en een kanon onthuld. Het gaat om een gezamenlijk project van de Heemkundige Vereniging Terneuzen en na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut. n Het project kost 15.000 euro. Het kon rekenen op steun van de provincie, gemeente en het Zeeland Seaports. Op de locatie van het kanon bouwde Napoleon in 1807 een kustbatterij. Het kanon (met paneel) herinnert daaraan. n De vogeltelpost ligt op een unieke locatie, vlakbij de hoog- watervluchtplaats in de polder. Zaterdag 4 oktober wordt er voor het eerst geteld. Die dag is internationale vogelkijkdag. Voorzitter Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging (links) en Bert van Broekhoven van de Steltkluut. ALMANAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64