Zeeland PZC Baatbelasting terug naar winkeliers Zwembad niet echt in trek 25 Opknapbeurt voor fietspaden Trugkieke terug op vrijdag! ZEEUWS-VLAANDEREN 39 31 Rekening opknapbeurt in Terneuzen gaat toch niet naar ondernemers. Bezoekersaantallen stellen teleur door slechte zomer. MALTAH H0li2*y ComP'ex 8-daagse Kijk vanavond naar Omroep Zeeland zeeland Clement stelt teleur op WK tijdrijden met 22e plaats Miljoenen Grensregio voor glastuinbouw, zorg en havenproject Vrijdag 26 september 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Alle ondernemers die baatbelasting hebben betaald voor de opknapbeurt van de Noord straat in Terneuzen, krijgen hun geld terug. De gemeente Terneu zen hoest de benodigde 2,5 ton als nog zelf op. Dat besluit is een direct gevolg van het gerechtshof in Arnhem over het heffen van baatbelasting in Bre da. Het hof vernietigde eind vorige maand na twaalf jaar procederen de baatbelastingaanslagen die de gemeente Breda ondernemers op legde voor het verfraaien van het centrum. Een aantal eigenaren, on der wie vooral grootwinkelbedrij ven, maakte met succes bezwaar. Volgens de rechter is er geen we zenlijke verandering van inrich ting in de binnenstad. Ook al zijn er nieuwe sierbestrating, groen voorzieningen en straatmeubilair aangebracht. Die uitspraak heeft ook gevolgen voor de gemeente Terneuzen. Wet houder Adhémar van Waes zat al vóór de beslissing van het hof met de kwestie in zijn maag, omdat de rechtbank in Middelburg vijf be- zwaarmakende ondernemers uit de Noordstraat al in het gelijk had gesteld. Zij hoefden geen baatbelas ting te betalen, omdat het opknap pen van de Noordstraat vooral als een hoognodige onderhoudsbeurt |TI De gemeente Terneuzen betaalt vanwege een gerechtelijke uit spraak 2,5 ton baatbelasting te rug aan ondernemers in de Noordstraat in Terneuzen. werd gezien. Alle andere onderne mers hadden wel ingestemd met de baatbelasting, maar Van Waes wilde voorkomen dat zij door de uitspraak 'dubbel zouden worden gepakt'. „We hebben in overleg met de winkeliersvereniging nog even overwogen om het geld in een ondernemersfonds te plaat sen, maar dat zou ook weer weer stand oproepen. Want de vijf be zwaarmakers zouden er dan toch nog voordelig uitspringen", vertelt Van Waes. „Dus hebben we beslo ten de eenvoudigste weg te bewan delen. Alle ondernemers krijgen hun geld terug. Dat is jammer voor ons, al gaat het ook weer niet om een gigantisch bedrag." Bram Stoffels van ondernemers koepel Coördinatie 8c Manage ment heeft gemengde gevoelens bij het besluit. „Het is enerzijds te recht. Gelijke monniken, gelijke kappen. Zo hoort het gewoon. Maar aan de andere kant blijf ik het jammer vinden dat het zo is ge lopen. De Noordstraat moest echt op de schop. En om dit versneld voor elkaar te krijgen, heeft het gros van de ondernemers inge stemd met deze belastingvorm." TERNEUZEN - De openluchtbaden in Zeeuws-Vlaanderen hebben een zeer matige zomer achter de rug. Het aantal betalende zwemlus- tigen was door het slechte zomer teleurstellend, maar van een laagte record was nog geen sprake. De vijf buitenbaden in Terneuzen boekten 90.375 bezoekers. Bedui dend meer dan de 77.710 in 2007, maar ruim tienduizend minder dan in 2006 en 2005. De meeste zwemmers namen in de gemeente Terneuzen een duik in het Terneuzense bad (26.525), in Axel kwamen er vierduizend minder langs de kassa. In Zaam- slag bleef de teller steken op een te leurstellende stand van 7988 bezoe kers. In Kloosterzande gingen er 22.000 mensen zwemmen. Ruim driedui zend minder dan vorig jaar. Het feit dat het bad twee weken langer open was dan in 2007 kon daar niets aan verhelpen. Het openluchtbad in Aardenburg trok 12.191 bezoekers. Ruim drie duizend meer dan vorig jaar, maar ruim zevenduizend minder dan in 2006. door Sheila van Doorsselaer OOSTBURC - Een onzorgvuldig omgelegde water leiding die ging lekken, zorgde gisteren voor heel wat overlast in het Antoniusziekenhuis in Oost burg. In de vroege ochtend sprong de leiding bo ven een toiletplafond bij de polikliniek dermato logie op de begane grond. Het gaat om een lei ding van 42 millimeter waar druk op staat en zo doende spoten tienduizenden liters water uit de leiding. De hele begane grond liep een paar centi meter onder water. Liftschachten liepen vol, vloerbedekking raakte verzadigd en printers en computers stopten er mee. Een aantal klinieken op de begane grond verhuisde tijdelijk naar ande re verdiepingen. Vooral de huisartsenpost had last van het water, maar patiënten en bezoekers ondervonden bijna geen overlast. De brandweer was om zes uur 's ochtends met vier wagens en twintig man aanwezig om het wa ter weg te pompen. Dat nam vele uren in beslag. Verpleegkundigen waren intussen druk aan het dweilen. De leiding werd provisorisch gerepa reerd. De hoofdwaterleiding afsluiten was geen optie, omdat er dan in het hele ziekenhuis geen water zou zijn en operaties niet door zouden kun nen gaan. Het Antonius bleef gisteren gewoon open. Maandag komt de schade-expert van de verzekering. De schade, waarvan de hoogte nog onbekend is, wordt verhaald op de aannemer. foto Kees de Ruiter HULST - De gemeente Hulst laat maandag herstelwerkzaamheden uitvoeren aan fietspaden. Het gaat om paden aan de Hulsterweg te Kloosterzande (ter hoogte van Bormstaal), aan de Tivoliweg te Hulst (aan het einde, ter hoogte van de N290) en aan de Tragel te Sint Jansteen (tussen de voet- en fietsgangerstunnel en de Aïda). Het werk, dat waarschijnlijk een dag duurt, bestaat onder meer uit het aanbrengen van een nieuwe slijtlaag. Fietsers en bromfietsers kunnen wat hinder ondervinden. AIR MALTA Sunseeker zonvakantie Vertrek vanaf Brussel! www.kras.nl/31047 waarom zou je verder zoeken omroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63