Zeeland Zeeland profiteert van 'regioniilioenen' RE Belg (37) hoort jaar gevangenisstraf eisen voor dodelijk ongeluk QRBUIMINGS ^OPPER! 70% MODERNE DESIGN PERZISCHE TAPIJTEN mm r En de genodigden lieten zich het zeebanket goed smaken. Steun van Grensregio voor glastuinbouw, zorg en project oude havens. Vrachtwagenchauffeur heeft volgens officier bewust gok genomen. NU TOT KORTING www.vangilsdewit.nl Paarden strijden om ploegkampioenschap Celijnse voorzitter van stichting Levende Delta PZC Vrijdag 26 september 2008 31 MIDDELBURG - Wat een haringparty is voor het midden- en kleinbedrijf en gemeentebestuurders, is de Nationa le Zeeuwse Oesterpartij voor vertegenwoordigers van grote bedrijven, instellingen en hogere overheden in Zeeland en Vlaanderen. Netwerken op niveau. Om de gang naar Zeeuwse oesters en Zeeuwse wijnen enigs zins te legitimeren, gaat aan het netwerken op het Abijplein in Middelburg steevast een mini-symposium vooraf. Gisteren ging het over de verbinding tussen eco nomie en ecologie. Commissaris van de Koningin Karla Peijs, de Vlaamse minister Hilde Crevits, staatssecretaris van Financiën Jan Kees de Jager en gedeputeerde Mar ten Wiersma waren de sprekers. Met haar zesde afleve ring is de Oesterpartij inmiddels een traditie aan het worden. Even traditioneel is de vaststelling dat de geno digden zich het zeebanket goed lieten smaken. foto Lex de Meester zie filmpje op www.pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De stuurgroep van de nieuwe Grensregio Vlaanderen-Ne- derland heeft gisteren miljoenen euro's beschikbaar gesteld voor projecten waarin Zeeuwse organi saties participeren. Het gaat onder meer om het opleidingscentrum voor de glastuinbouw in de Ka naalzone, een grensoverschrijdend zorgproject in Hulst en het project 'revitalisering oude industrieha vens' in Vlissingen. De twee Zeeuwse waterschappen krijgen geld voor waterbeheersprojecten. In totaal stelt de Grensregio voor zeven projecten ruim zeventien miljoen euro beschikbaar. Via co-fi- nanciering wordt dat bedrag ver dubbeld. Voor de opleiding van laaggeschoolden voor de glastuin bouw in de Kanaalzoneis 1,2 mil joen euro beschikbaar. De Thuis zorg in Leuven probeert samen met de zorginstellingen tante Loui se Vivensis in Bergen op Zoom en Curamus in Hulst een brug te P. VAN EIJZEREN B.V. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Quistenburg 21 44545 PZ Borssele Tel. 0113-352040 Fax 0113-352259 en organiseren op 26 september van 10.00 tot 22.00 uur en 27 september van 10.00 tot 16.00 uur voorlichtingsdagen over het programma van de Kverneland groep en gps inclusief ploegbesturing. De nadruk zal liggen op het Vicon programma. Graag tot ziens bij: Van Eijzeren Borssele tel. 0113-352040 Kijk voor onze complete voorraad, meer informatie en een routebeschrijving op onze site www.vaneiizeren.nl slaan tussen thuiszorg en residen tiële zorg, waardoor zorgbehoeven- den langer gebruik kunnen maken van de thuiszorg. De Grensregio Vlaanderen-Nederland past de helft (zevenhonderdduizend euro) van de projectkosten bij. Vlissin gen doet mee aan de opwaarde ring van oude industriehavens, waarmee de dynamiek van binnen steden wordt opgekrikt. Ook Gent, Hasselt, Leuven, Tilburg, Antwerpen en Roermond partici peren. De Grensregio past 4,6 mil joen van het budget van twaalf miljoen euro bij. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 37-jarige vracht wagenchauffeur uit de Belgische plaats Oosterzele had volgens offi cier van justitie R. Rammeloo be wust een gok genomen door op die mistige en donkere ochtend van 11 oktober 2007 zijn wagen te keren. Op een weg waar dat verbo den was. Dus had hij bewust het risico geno men dat er een dodelijk ongeval zou kunnen plaatsvinden. Dat ge beurde dan ook en dat was voor de officier van justitie reden ge noeg om voor doodslag een gevan genisstraf van een jaar en een rij ontzegging van drie jaar te eisen. De chauffeur was op weg naar een fabriek in Sluiskil en had de ver keerde afslag, de Langeweg, geno men. Het zicht was een krappe vijftig meter. De Belgische chauf feur vreesde dat hij - als hij zou 1*5 Tegen een 37-jarige Belgische chauffeur is gisteren een celstraf van een jaar geëist. Ook wil de officier van justitie dat de man drie jaar niet meer mag rijden. doorrijden - geen kans meer zou krijgen om te keren en besloot dus om te draaien. Hij stopte op een verkeershaven. Bij zijn poging om de vrachtwa gen te keren, raakten zijn achter wielen in de zachte berm. De wa gen kwam vervolgens dwars op de rijbaan muurvast te zitten. Op het moment dat hij besloot om het overige verkeer te waar schuwen was het al te laat. De auto van de toen dertigjarige Terneuzenaar G. Frey knalde tegen de vrachtwagen, schoof eronder en Frey kwam om het leven. Het slachtoffer had geen veilig heidsriem om, voerde dimlicht en reed volgens getuigen van het on geval harder dan op dat moment verantwoordelijk was. V. Serrarens, de advocate van de 37-jarige chauffeur, was van me ning dat er geen sprake kon zijn van doodslag of roekeloos rijden. Het was in haar visie een 'puur ge val van pech'. Want als de achter wielen van de vrachtwagen niet hadden vastgezeten in de berm had hij gewoon kunnen keren en was er volgens de raadsvrouw niets gebeurd. De rechtbank in Middelburg doet uitspraak over twee weken, op woensdag 8 oktober. Door onze verhuizing gaan alle tapijten (ook van de laatste inkoopreis) weg met KORTINGEN TOT 70% Laat NU uw tapijt reinigen van €17^95 VOOR €13,50 M2 (ook voor alle reparaties) Bergen op Zoom Bosstraat 24 0164 - 242216 - Parkeer in Parkeergarage ACHTER DE GROTE MARKT KAMPERLAND - De Stichting het werkend trekpaard Zeeland houdt morgen vanaf 12.30 uur het open Zeeuws kampioenschap trekpaard- ploegen 2008. Plaats van hande ling is een perceel grond aan de Sint Felixweg in Kamperland. Er komt een twintigtal spannen, twee,- drie- en één vierspan paar den, zowel uit Zeeland als de rest van Nederland. Na de wedstrijd zullen de spannen achter elkaar in een parade een stuk ploegen. GOES - Jaap Geleijnse (1941) uit Zie- rikzee volgt Jaap Ventevogel op als voorzitter van stichting De Leven de Delta. De organisatie heeft on der meer een actieve rol in het ver zet tegen ontpoldering in Zeeland. Geleijnse werkte tot zijn pensioen bij Rijkswaterstaat. Daarnaast was hij vele jaren voor de WD actief in de gemeenteraad van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Hij is te vens voorzitter van de Federatie van Beroepsvissers in de Delta. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59