Raad is boos over declaratie Obase Oosterlander hoort taakstraf en fikse boete eisen voor botsing mam OM eist ton van nep-collectant Openbaar onderwijs zou onterecht beroep op gemeentekas doen. smmm Nagasaki bezoekt Middelbur; S PZC Vrijdag 26 September 2008 I 29 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Stichting Obase, de di rectie van de openbare basisscho len, krijgt géén 20.000 euro voor een onderwijskundig advies. Bo vendien moet Obase 54.000 euro terugbetalen aan de gemeente. Met name de WD toonde zich gis teravond in de gemeenteraad ver ontwaardigd over de declaratie van ruim 20.000 euro die Obase naar de gemeente stuurde. Het geld zou moeten komen uit de 'bruidsschat', een fonds dat is be doeld om het basisonderwijs te on dersteunen bij de recent ingevoer de verzelfstandiging. Obase wil er een onderwijskundig advies uit be talen. Wethouder Roel van der Wekken: „De school moet dat be kostigen uit de rijksvergoeding. Dat moeten andere scholen ook. En als Obase zegt dat het hier om een calamiteit gaat, dan zijn wij het daar niet mee eens. We heb ben al in augustus 2007 laten we ten dat we dit niet zullen betalen. Sindsdien hebben we er niets meer over gehoord totdat de reke ning kwam." „Oneigenlijk gebruik van de bruidsschat," oordeelde Margot de Pagter van de Christen- Unie. Wout van de Berg (WD) zei het onbegrijpelijk te vinden dat een accountant deze gang van 1^ Raad besluit 20.000 euro open- baar onderwijs niet te vergoe den. Obase moet, net als andere schooldirecties, hiervoor bij het Rijk aankloppen. zaken goed keurt. Misschien onbe doeld, zaaide hij hiermee twijfel bij de andere fracties. „Ik heb er moeite mee om tegen een accoun tantsverklaring in te gaan," zei Hugh Winfield van de PvdA. Even leek het erop dat het besluit om het geld niet uit te keren, zou wor den uitgesteld voor nader onder zoek. Maar Van der Wekken hakte de knoop door. „Het is goed uitge zocht. Mijn standpunt verandert niet. Uitstel is niet nodig. Obase stapt maar naar de rechter als ze dat wil." Obase krijgt ook nog een rekening van 54.000 euro vanwege verreken de kosten over drie jaar. Tenslotte krijgt Radar (bijzonder onderwijs) 48.000 euro van de gemeente, om dat Obase (openbaar onderwijs) vorig jaar méér uit de subsidiepot heeft gesnoept dan Radar. Zaterdag 27 en zondag 28 september Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland: tel. 0111-406111. MIDDELBURG - Een delegatie van de Japanse stad Naga saki maakt een rondreis langs Europese zustersteden. Gisteren was het gezelschap in Middelburg waar de bur gemeester van Nagasaki met burgemeester Schouwe- naar een expositie opende in het Zeeuws Archief. Voor de gelegenheid hadden enkele Japanners zich in Zeeuw- door Ad Roos MIDDELBURG - De officier van justi tie heeft gisteren voor de recht bank in Middelburg tegen een 22-jarige inwoner van Oosterland een voorwaardelijke rijontzegging van een half jaar, een taakstraf van 42 uur en een boete van 900 euro geëist. De man veroorzaakte op 14 maart vorig jaar een verkeersonge val bij zijn woonplaats. Op de bewuste dag kwam hij van uit de richting Bruinisse en sor teerde op de N59 voor om linksaf de Molenweg bij Oosterland in te slaan. Hij stond stil, trok op en wat volgde was een botsing met een hem tegemoetkomende perso nenauto, die hij volledig over het hoofd had gezien. De inzittenden van die auto liepen zwaar lichame lijk letsel op. Zowel de Oosterlan der als zijn drie passagiers kwa men er met de schrik vanaf Volgens de officier van justitie en een getuige waren de inzittenden vlak voor de aanrijding druk met elkaar in gesprek, waardoor ze mo gelijk minder oplettend waren ge weest. Volgens de advocaat van de jonge man, had zijn cliënt zich hooguit schuldig gemaakt aan een voor- rangsfout (overtreding) in plaats van de misdrijfvariant 'aanmerke lijk onvoorzichtig gereden'. Hij ver zocht dan ook om in ieder geval de boete te matigen. De rechtbank doet woensdag 8 ok tober uitspraak. se dracht laten steken. De tentoonstelling is een gift van de inwoners van Nagasaki aan de Middelburgers/ De expositie bestaat uit woodblock-prints, afdrukken van houtsneden op Japans papier. De expositie duurt tot en met 17 oktober. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg wil dat een 54-jarige Middelburger het geld dat hij met oplichting heeft ver diend in de Staatskas stort. Het gaat om 107.451 euro. De Middelburger verkocht ruim twintig jaar aan de deur kalenders en wenskaarten voor de Stichting Prins Willem-Alexanderhoeve. Toen de stichting vijf jaar geleden besloot te stoppen, ging hij ge woon door. Hij bestelde zelf kaar ten bij drukkerijen. In het volste vertrouwen gingen door hem inge schakelde wederverkopers en kin deren van de Kruiningse Dr. A. Comrieschool langs de deuren. De zaak kwam aan het licht toen de basisschool een partij bescha digde kalenders kreeg en de stich ting belde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57