Sport Achillespezen winnen het van Rens Blom Chiel Maranus Maak gratis kennis met Plus Magazine! Lichaam voormalig wereldkampioen protesteert te hevig. Aanvaller zorgt bij Domburg meteen weer voor goals, Twee maanden Plus Magazine cadeau 44 I Vrijdag 26 september 2008 PZC W door Ciel Hendrix SITTARD - De loopbaan van Rens Blom is voorbij. Vandaag zal de ex-wereldkampioen tijdens een persconferentie zijn toekomstplan nen bekendmaken, zei zijn mana ger Maurice Ambaum gisteren. Er is weinig fantasie voor nodig om te raden welke plannen dat zijn. Woensdagavond sprong Blom in Aken zijn laatste wedstrijd. Hij kwam over 5 meter en 30 centime ter, een afstand waar het voor de 'echte' polsstokhoogspringer pas begint. Blom werd er tiende mee. Voor de ex-topper betekende die sprong het einde van zijn loop baan. Niet vanwege die prestatie, want hij is de laatste jaren wel va ker op die hoogte blijven steken, maar zijn lichaam protesteert. Meer speciaal de achillespezen, zijn springveren. Als die niet meer willen, houdt het op voor een pols stokspringer. En dat moment, dat zich al geruime tijd aandiende, is nu bereikt. Dertien nationale titels (zes in door) heeft hij achter zijn naam, twee bronzen (EK en WK indoor) medailles en natuurlijk die gouden plak van de wereldtitel in Helsinki Rens Blom in 2005. Een rijke oogst voor een atleet die op de keper beschouwt met zijn 1,78 meter lengte eigenlijk tien tot vijftien centimeter te klein was voor zijn specialiteit. Het zijn dezelfde centimeters die hij tekort is gekomen voor de absolute top. Met een persoonlijk record van 5,81 haakte hij net aan bij de top pers, die hij met een superdag op het WK in Helsinki kon verslaan. Dat had, voor de op 1 maart 1977 in Munstergeleen geboren Blom, het begin moeten zijn van een gou- W* Rens Blom geeft vanmiddag uit- sluitsel over zijn toekomst. Naar verwachting maakt hij bekend dat hij een punt achter zijn loop baan zet. den tijdperk. Achtentwintig jaar en wereldkampioen in een specta culaire tak van sport. De eerste Ne derlandse atleet met een wereldti tel outdoor. Tijd om te gaan genie ten en geld te verdienen! Maar dat pakte anders uit. Achteraf beschouwd blijkt Helsin ki het begin van het einde. Na het WK haalde hij nooit meer zijn oude niveau en wat erger was, hij sukkelde van de ene blessure naar de andere. 2006 werd een pech- jaar. Knieën, schouders en achil lespezen protesteerden. In oktober vorig jaar werd hij nog geopereerd. Een ingreep die hem nog even op de been hielp (NK-titel in 2008), maar niets oploste. De pijn bleef Na elke training en wedstrijd. Blom bleef (tegen beter weten in?) geloven in zichzelf „Ik hoor op de Olympische Spelen thuis", was zijn overtuiging. Maar hij kwam niet eens meer in de buurt van de limiet van 5,70 meter. Niet verwon derlijk als zelfs gewoon lopen al pijp doet. „Hij is pas 31 jaar, moet ook denken aan de rest van zijn le ven", zegt zijn manager Ambaum. Rens Blom heeft zich de laatste we ken uitgebreid laten onderzoeken door een team doktoren. De laat ste resultaten daarvan heeft hij gis teren vernomen en na overleg met de behandelende geneesheren heeft hij zijn toekomst bepaald. door Ron de Waal DOMBURG - Na twee seizoenen bij VC Vlissingen, is Chiel Maranus te ruggekeerd bij Domburg. Bij de zondag-vierdeklasser is hij inmid dels hard op weg zijn status van topscorer nieuw leven in te bla zen. De terugkeer op het oude nest heeft de 26-jarige Maranus meer dan goed gedaan. „Het is heerlijk om weer terug te zijn. In deze ver trouwde omgeving bevalt het tot nu toe uitstekend", bekent de spits. Toch haast Maranus zich te zeggen dat hij geen moment spijt heeft gehad van zijn tweejarig ver blijf bij Vlissingen. „Ik heb daar enorm veel geleerd. Maar in het tweede seizoen, toen we in de der de klas speelden, kreeg ik nauwe lijks nog speeltijd in het eerste team. Als je dan op het tweede plan raakt, is is de keuze snel ge maakt om terug te keren naar je oude club." Over de reden dat hij bij Vlissin gen uiteindelijk buiten de boot viel is de aanvaller zeer realistisch. Maranus: „In het eerste jaar in de tweede klasse voelde ik voor me zelf dat de overgang vanuit de vier de klasse te groot was, maar kreeg ik desondanks toch veel speeltijd. Vorig seizoen in de derde klasse kwamen er kwalitatief zo veel ster ke spelers bij waartegen ik het voetballend af moest leggen. Je kon duidelijk merken, vooral qua baltempo en positiespel, dat ik daarvoor vanuit mijn eigen jeugd opleiding te weinig bagage had meegekregen. Je zag dat ook bij Mark Minderhoud, die van De Noormannen kwam." Zodoende keerde de net vader ge worden Maranus terug naar Dom burg, waar hij zijn steentje hoopt bij te dragen om zijn club weer uit het slop te halen. „De spoeling is dun geworden. Er zijn natuurlijk nogal wat jongens vertrokken zo als Wilco van Eijzeren, Robin van Chiel Maranus bereikt grens van honderd goals Met zijn tweede doelpunt tegen Clinge bereikte Chiel Maranus afgelopen zondag de grens van honderd (na)competitiedoelpunten voor Domburg. Zijn topseizoen beleefde Maranus in 2003/2004 toen hij met 29 doelpun ten Zeeuws topscorer werd. Bij Vlissingen ontbrak het Maranus aan 'Domburgse productiviteit'. In twee seizoen scoorde hij slechts drie keer in competitieverband. De PZC en Plus Magazine bieden u een bijzonder cadeau. Als lezer van de PZC kunt u twee exempla ren van Plus Magazine geheel gratis thuis gestuurd krijgen. Bent u al abonnee van Plus Magazine? Dan kunt u natuurlijk ook een vriend of vriendin blij ma ken met dit aanbod! Elke maand brengt Plus Magazine meer dan 200 pagina's over onderwerpen die juist u bezighouden. Het tijdschrift staat vol met interessante en betrouwbare informatie over geldzaken en rechten, geeft praktische tips om uw gezond heid op peil te houden, en biedt verhelderende artikelen over mens en samenleving. Tevens vindt u er boeiende reisreportages en inspirerende ideeën voor huis en tuin. Hoe profiteert u? Wilt u als lezer van de PZC gebruik maken van deze bijzon dere aanbieding? Ga dan naarwww.pzc.nl/lezersextra. Vul de gegevens in en ontvang twee gratis exemplaren van Plus Magazine. Heeft u geen toegang tot het internet? Stuur dan nevenstaande bon vóór 4 oktober a.s. in. Actievoorwaarden Maximaal 1 aanvraag per lezer. Deze actie is geldig tot 4 oktober 2008. Alleen geldig voor adressen in Nederland. Onvolledige gegevens worden niet in behandeling genomen. De gratis exemplaren van Plus Magazine worden eind oktober en eind november verstuurd. BON PLUS MAGAZINE ACTIE Ja, ik wil graag 2 gratis proefnummers van Plus Magazine ontvangen. VOORLETTERS VOORNAAM B. NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM O Ja, ik wil gratis ExtraMail ontvangen. Ik krijg dan iedere maand voordeel in mijn mailbox en geef de PZC toestemming voor het gebruik van mijn e-mailadres. Ik kan me altijd eenvoudig afmelden. O Ik ontvang graag de gratis Plusonline emailnieuwsbrief. 1 Stuur de volledig ingevulde bon vóór 4 oktober naar: Lezersextra, o.v.v. Plus Magazine, postbus 1090,5004 E 1 i Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is 1 de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. T.b.v. het versturen van de twee proefnummers worden I bovenstaande adresgegevens opgenomen in de database van Plus Magazine. LEZERSEMTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46