Sport Ajax met pijn Drakenbootraces bij roeispektakel in Middelburg Mededelingen van het waterschap 40 I Vrijdag 26 september 2008 PZC Dopingbaas is kritisch over Lance Armstrong Bradley McCee stopt en wordt ploegleider Jeroen Delmee wordt veldtrainer van Oranje Nieuw dopingbewijs tegen Barry Bonds Van der Vaart loodst Real naar zevenklapper PSV krijgt kans op revanche in beker Suarez krijgt het op zijn heupen, scoort zelf en laat Huntelaar scoren. King of the Channel is wedstrijd in het Kanaal door Walcheren. NEW YORK - Voormalig directeur Dick Pound van het wereldantido- pingagentschap Wada is kritisch over de terugkeer van Lance Armstrong in het wielerpeloton. „Zijn comeback betekent niet dat dopingbeschuldigingen verdwij nen. Hij moet nog altijd uitleggen hoe het kan dat zes van zijn urine- stalen positief testten op epo." Vol gens een onafhankelijke commis sie was Armstrong onschuldig. KOPENHAGEN - Wielrenner Bradley McGee beëindigt zijn actieve loop baan en wordt ploegleider van CSC-Saxobank. De Australiër neemt half oktober afscheid in de Herald Sun Toür. Hij volgt Scott Sunderland op, die ploegleider wordt bij de nieuwe ploeg Cervé- lo. McGee was een specialist van de korte tijdrit. Hij won onder meer de proloog in de Tour van 2003 en die in de Giro van 2004. ROOSENDAAL - De Nederlandse re cordinternational Jeroen Delmee gaat bij de Nederlandse vrouwen- hockeyploeg als veldtrainer aan de slag. Dat zei de nieuwe bonds coach Herman Kruis gisteren. Del mee (35) nam na 401 interlands in Peking afscheid van Oranje. Hij speelt dit seizoen nog wel bij Oran je Zwart. Kruis heeft in zijn techni sche staf ook oud-international Ta co van den Honert opgenomen. SAN FRANCISCO - De federale justi tie van de Verenigde Staten heeft nieuwe bewijzen in handen dat homerunkoning Barry Bonds in 2000 anabole steroïden heeft ge bruikt. Zijn trainer Greg Anderson had de middelen verstrekt. Dat zei een woordvoerder van jusititie in San Francisco. Bonds, met 762 ho meruns recordhouder in de Major League, wordt al geruime tijd ver dacht van doping. MADRID - Real Madrid heeft Barce lona met één doelpunt afgetroefd. Drie dagen nadat Barga met 6-1 had gewonnen van Sporting Gijon, overtrof Real die score met een 7-1-overwinning. Rafael van der Vaart was de grote man met drie doelpunten, waarvan één met een fraai hakje, en een assist op Ar jen Robben. Ruud van Nistelrooij zat negentig minuten op de bank, Royston Drenthe viel in. GOES - PSV krijgt sneller dan ver wacht kans om revanche te ne men voor de 1-0-nederlaag bij AZ van afgelopen weekeinde. Volgen de maand moet PSV in de derde bekerronde opnieuw op bezoek in Alkmaar. Feyenoord heeft een aan zienlijk minder lastige loting. De Rotterdammers gaan op bezoek bij de amateurs van HHC Harden- berg. Ajax gaat op bezoek bij Vo- lendam. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Data algemene vergadering en commissies De openbare vergadering van de algemene vergadering vindt plaats op maandag 27 oktober 2008 in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder andere de evaluatie van het Bestuursprogramma 2006-2009, de Meerjarenraming 2009-2012 en de Programmabegroting 2009. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van de functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Waterbeheer Dinsdag 7 oktober 2008 om 16.45 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 7 oktober 2008 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Economische Zaken Woensdag 8 oktober 2008 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterkeringen en Wegen Woensdag 8 oktober 2008 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 29 september 2008 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inz'ien. Verkeersbesluiten De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Verlagen snelheidslimiet tot 60 km per uur op de Prelaatweg te Westkapelle tussen de bebouwde kom en de Domineeshofweg. Verlagen snelheidslimiet tot 60 km per uur op de Baarlandsezandweg te 's-Gravenpolder tussen de bebouwde kom en de Bernhardweg-Oost. Verlagen snelheidslimiet tot 60 km per uur op de Westelijke Kanaalweg te Wemeldinge tussen de bebouwde kom en de bocht circa 200 meter ten zuiden van de Zwaakseweg. Instellen parkeerverbod zuidzijde Binnendijk te Wemeldinge tussen de Oude Zeedijk en de Nieuwendijk. Instellen parkeerverbod, aanwijzen parkeerterrein en parkeerstrook en aanwijzen drie gehandicapten parkeerplaatsen nabij de Oostelijke Bermweg te Ritthem. Formaliseren tijdelijke verkeersmaatregel een richtingsverkeer met uitzondering van (brom)fietsers en het instellen van een gesloten verklaring voor vrachtverkeer op de Hooidijk te Kamperland vanaf de Mariapolderseweg tot aan de Sophiaweg. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 29 september tot en met 10 november 2008 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 29 september tot en met 10 november 2008 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax won gistera vond met pijn en moeite in de tweede ronde van de KNVB-beker van FC Utrecht (2-0). Uitblinkers aan Amsterdamse zijde waren een pingelzieke Uruguayaan (Luis Sua rez) en een onverzettelijke Kame- roener, luisterend naar de naam Eyong Enoh. Er was de voorbije dagen veel te doen over de arbitrage tijdens Feyenoord-Ajax, een duel waarin Eric Braamhaar tamelijk inconse quent omsprong met het beoorde len van overtredingen in het straf schopgebied. Jan Wegereef, de leidsman van gisteravond, was Ajax beter gezind. Mihai Nesu, ver dediger van FC Utrecht, trok Luis Suarez in de 68e minuut aan zijn arm op het moment dat de Uru guayaan op doel wilde schieten. Wegereef gaf een penalty en een gele kaart (zijn tweede, dus rood) FC Groningen ontsnapt k- FC Groningen, de koploper in de eredivisie, zwijnde gistera vond in de KNVB-beker tegen de amateurs van Hollandia. De noorderlingen bogen in de laatste minuten een 2-1-achter- stand om in een 3-2-zege. Mar kus Berg scoorde drie keer. ►- ADO was na ruim een half uur al klaar met Jong FC Twente, de landskampioen bij de reser veteams. Toen was het al 0-3. Het werd uiteindelijk 1 -4. NEC had in Groningen weinig te duchten van Be Quick 1887. De Nijmegenaren won nen met 0-5. voor Nesu. De strafschop bracht overigens niet de beslissing in een tot dan toe doelpuntloos duel. Klaas-Jan Huntelaar kon ook dit buitenkansje niet verzilveren. Doel man Michel Vorm, beste man van FC Utrecht, dook naar de goede hoek, zoals wel vaker gisteravond. De opluchting bij Utrecht duurde nog geen minuut. Suarez, hij had de smaak te pakken na een vlakke eerste helft, ging op avontuur en schoot de bal snoeihard in het dak van het doel. In de periode voor en na de fraaie treffer blonk Ajax uit in het mis sen van kansen. Het duel deed sterk denken aan de thuiswed strijd tegen Roda JC, anderhalve week geleden, toen de Amsterdam mers ook vol overtuiging aanvie len, maar na negentig minuten blij waren met dat ene doelpunt van verdediger Thomas Vermaelen. Al in de eerste helft kreeg Ajax le gio kansen om de score te openen. Huntelaar kreeg de bal er van gro te afstand (schot), van dichtbij (kopbal), met een omhaal (na rust) en ook met zijn linkerbeen niet in. Het duurde tot de 87e mi nuut eer de topscorer eindelijk het net vond. Suarez, tegen Feyenoord ook al goed voor twee assists, had zelf kunnen scoren maar hij was onbaatzuchtig. De opvallendste speler in Ajax' ba siself was Eyong Enoh. De Kame- roener is afkomstig van Ajax Cape Town, het filiaal van Ajax in Kaap stad. De 22-jarige controlerende mid denvelder was afgelopen seizoen uitblinker bij Cape Town, dat net naast de titel greep. Enoh liep sta ge bij Portsmouth en Maccabi Hai fa, alvorens hij in Amsterdam op proef mocht komen. Van Basten was gecharmeerd van de voetbal ler, die, zodra zijn papieren in or de waren, vorige week direct mocht debuteren in De Kuip. Soms onzichtbaar,gnt2|W5PFsl1OT2 Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl MIDDELBURG - Het roeifestival King of the Channel op het kanaal door Walcheren krijgt morgen een bij zonder tintje. Zo komt de Neder landse top van het drakenbootra- cen naar Middelburg. Tijdens het festival wordt de laat ste en beslissende wedstrijd om de Nederlandse Cup van de Neder landse Draken Boot Federatie (ND- BF) gevaren. De leider in het klas sement, De Dutch Dragons uit Zoetermeer, geeft acte de presen ce. Verder zijn de Bush Dragons, Concrete Dragons en de United Dragons 1 en 2 aanwezig. Omdat een week na de wedstrijd in Middelburg het open NK op de Bosbaan in Amsterdam op het pro gramma staat, geldt deze wedstrijd als een prima voorbereiding en laatste test. Zaterdag worden vanaf 13.30 uur voor het gebouw van Rijkswaterstaat de series en halve finales geroeid. Om 16.30 uur is de grote finale. Tussen dit drakenbootgeweld door strijden bedrijventeams en studentenploegen (Hogeschool Zeeland en Roosevelt Academy) te gen elkaar op het water. De wed strijden zijn onderdeel van King of the Channel, het jaarlijkse roei- evenement in het kanaal door Wal cheren. De eerste wedstrijden be ginnen morgen om 10.00 uur. De organisatie is in handen van Lions Clubs Middelburg en Wal cheren, Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy. In 2008 zal het batig saldo ten goede komen aan Het Bolwerk, een school voor twaalf- tot achttienjarige jongeren met een licht verstandelijke handi cap. Zij kunnen dan deelnemen aan het project 'bouw je school- boot'. Dat is een leerwerktraject waarbinnen een zeil/motorsloep wordt gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42